Вища освіта в Канаді
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Особливості й загальні риси системи освіти Канади зумовлені постійною суперечністю внутрішніх місцевих відмінностей та інтегруючих вимог потужної економіки краіни та всього континенту. Конституція покладає на уряди провінцій повну відповідальність за освіту. Країна не має звичного для нас одного центрального міністерства освіти, а в 12 складових одницях утворилися подібні, але нетотожні структури для навчання населення та підготовки фахівців. Поточні потреби вимушують використовувати Службу державного секретаря як своєрідний центральний освітній орган для реалізації важливих національних освітніх програм насамперед з неперервної освіти, хоч вплив урядів і парламентів провінцій на систему навчання лишається вирішальним.
Вікторіанський коледж Центральне місце у секторі дипломних ВЗО належить університетам, хоч є певна кількість акредитованих до такого ж рівня приватних коледжів. Канадські заклади університетського рівня мають кваліфікований викладацький персонал і готують фахівців з усіх сучасних дисциплін та спеціалізацій. Всі вони мають право присуджувати академічний диплом бакалавра, більшість — магістра й доктора філософії (з частини фахів). Вкажемо, що вони можуть мати різноманітні назви: частіше — університет, рідше — "школа", "коледж" чи "інститут". Додипломні коледжі пропонують спрощені програми з професійним спрямуванням і не присуджують академічних дипломів.
Оттавський університет Стандартною умовою доступу в університети для канадських громадян є диплом про закінчення 12-річної школи. Винятком є провінція Квебек, де після 11-річної школи слід виконати академічну програму тривалістю 2 роки в місцевих коледжах (для підготовки до виходу на ринок праці останні пропонують 3-річну програму), а також Онтаріо, де вимагають за рік додаткового навчання прослухати 6 академічних курсів і приготуватися до вищої освіти. Меншість учнів вситагє виконати цю вимогу ще в старших класах 12-річної школи. В Онтаріо розподіл абітурієнтів централізований, у решті провінцій кожен ВЗО набирає студентів автономно. Складні конкурсні екзамени не практикуються, але поширена практика представлення у ВЗО досить детальної інформації про шкільні досягнення майбутніх студентів. Місцеві коледжі створені для надання освітніх послуг якнайширшим колам, тому доступ в них досить ліберальний, а його правила встановлюють влади провінцій чи засновники закладу.
Навчальний рік складається найчастіше з двох семестрів (осіннього і зимового), розпочинаючись у вересні й закінчуючись у травні. Є дві екзаменаційні сесії та канікули. Меша частина закладів має три триместри. Досить поширені випадки дозволу початку виконання програми ВЗО з початку будь-якого семестра. Загалом це рейтингова: 0 — 100 (прохідний рівень 60) чи оцінки А+ ... F (failure). В структуру закладів університетського рівня входять факультети, департаменти, школи чи інститути. Організація навчання та запропоновані студентам курси відмінні у різних ВЗО і забезпечують широку можливість вибору свого шляху до академічного чи професійного дипломів. Стандартна тривалість роботи до отримання першого академічного диплома (бакалаврського) 3-4 роки, а перший професійний вимагає більшого часу й 1-2 років додаткової спеціалізації. Торонтський університет
Всі кращі університети Канади пропонують докторантуру для іноземців з багатьох фахів, бо дуже зацікавлені у розвитку свого науковго потенціалу. Опис цих програм займає багато сторінок у кожному виданні відомого довідника ЮНЕСКО "Study Abroad (Etudes a l'etranger)". Якщо виявити певну активність, послати запит на інформацію у вказані нижче інформаційні центри, то можна відшукати якийсь невеликий грант для науковців-іноземців. Рівень вимог з англійської мови такий самий, як у США (понад 500 балів з TOEFL), з французької мови у провінції Квебек — як у Франції (DELF чи DALF, або заклад проводить власне тестування). Університет в Онтаріо
Канада за сукупністю позитивних якостей входить у чолівку найпривабливіших для іноземців місць навчання. Про це свідчать об'єктивні дані: на початку 90-х років кількість студентів-іноземців в університетах перевищила 40 000 (якщо ж рахувати каледжі й школи — майже 100 000). Першим вашим кроком до навчання у Канаді після уважного вивчення даних про ВЗО країни повинне стати безпосереднє звернення в обрані заклади з проханням повідомити умови вступу і навчання за рік до його початку. Отримавши бланки і заповнивши їх, відішліть в обраий ВЗО чи, якщо той в провінції Онтаріо, в Ontario Universities Application Form. Кількома місяцями пізніше за умови нормального розвитку подій можна приступати до одержання візи в Амбасаді Канади в Україні. Канадські ВЗО мають фахівців, завданням яких є вивчення документів абітурієнтів та рекомендації керівництву, яке й виносить присуд. Хороші оцінки в атестаті про повну середню освіту повинні відкрити вам дорогу до бакалаврських програм. Вищі шанси на визнання у провінціях, з якими підписані міждержавні угоди про співпрацю в освіті (Україна підписала таку угоду з провінцією Саскачеван).
Схожі презентації
Категорії