X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Топоніми Одеської області"

Завантажити презентацію

"Топоніми Одеської області"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Топоніми Одеської області

Слайд 2

Населені пункти, засновані до нашої ери Білгород-Дністровський — місто на правому березі Дністровського лиману, засноване більш ніж 2500 років тому. Кодима — селище міського типу. Пам'ятки археології району переконливо засвідчують, що місцевість в кордонах населеного пункту заселялась в далекі часи, коли на ній були і поселення, і стоянки. Час їх різний (35-12 тисяч років тому).

Слайд 3

Населені пункти, засновані за часів Київської Русі Рені — місто на лівому березі Дунаю, що виникло за часів Київської Русі. Кілія — місто. Вперше згадується в російських літописах XIV століття.

Слайд 4

Населені пункти, засновані запорізькими козаками Біляївка — місто. Вперше згадується у записах 1790 року; тоді тут виникли поселення колишніх запорізьких козаків, що відбували службу в Чорноморському війську. Усатове — село, засноване в 1775 році запорізькими козаками.

Слайд 5

Населені пункти, засновані турками Котовськ — місто. Перша назва «Бірзула» — топонім тюркського походження, від слів «бір» — дар, податок і «зюла» — урочище. Овідіополь — селище міського типу. На початку XVIII століття на цьому місці існувало турецьке укріплення Хаджи-Дере (Хаджидер). Балта — місто. У 1740-х роках почалося будівництво і турецької фортеці, названої «Балта». Ізмаїл — місто. У 1484 році турки заволоділи цією місцевістю і побудували тут міцну фортецю, яку назвали Ізмаїл. Татарбунари — місто, яке існує з XVI століття; назва — тюркського походження.

Слайд 6

Населені пункти, засновані українцями та росіянами Комінтернівське — селище міського типу, розташоване за 50 км від Одеси. Виникло близько 1802 року як кріпацьке село. Ананьїв — місто, засноване у 1753 році. Тут селилися селяни-утікачі з України і Молдавії. Березівка — місто. Виникло у 1802 році, перші мешканці — українці і росіяни. Вилкове — місто, яке заснували у 1746 році російські розкольники — липовани. Любашівка — селище міського типу. Засноване наприкінці XVIII століття. Миколаївка — селище міського типу. Заснована у ХУІІІ столітті і належало надвірному раднику Хаїмову. Одеса — місто, засноване 2 вересня 1794 року як місто Хаджибей. Роздільна — місто. Виникло під час будівництва залізниці Одеса — Балта (1863-1864). Фрунзівка — селище міського типу. Утворилося у XVIII столітті з містечка Захар'ївка і невеликих сіл з українськими та російськими мешканцями

Слайд 7

Населені пункти, засновані німцями-переселенцями Арциз — місто, засноване у 1816 році німцями-переселенцями. Бородіно — селище міського типу. Засноване у 1816 році німецькими колоністами. Великодолинське — селище міського типу, засноване у 1804 році німцями-колоністами. Сарата – це селище міського типу, засноване німцями-переселенцями 1822 року. Тарутине — селище міського типу, засноване у 1814 році. Перші поселенці — німці з Царства Польського і поляки.

Слайд 8

Населені пункти, засновані задунайськими болгарами, молдаванами Красні Окни — селище міського типу, засноване наприкінці 17 століття переселенцями з Молдови. Болград — місто, засноване у 1821 році задунайськими болгарами. Велика Михайлівка — селище міського типу, до 1945 року мало назву Гросулове («грос» в перекладі з молдавської означає «товстий»). Ширяеве — селище міського типу. Засноване у XVIII столітті вихідцями з Болгарії.

Слайд 9

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне