X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тегеран-1943

Завантажити презентацію

Тегеран-1943

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тегеран-1943 Тегеранська конференція відбулась 28 листопада — 1 грудня 1943 р. в Тегерані. На ній вперше зібралась «Велика Трійка» — голова РНК СРСР Йосип Вісаріонович Сталін, президент США Франклін Делано Рузвельт та прем'єр міністр Великобританії Вінстон Леонард Спенсер-Черчилль. Це була перша конференція «Великої Трійки» (СРСР, США, Великобританія) за час Другої світової війни, її спадкоємицями були Ялтинська та Потсдамська конференції.

Слайд 2

Сталін, Рузвельт і Черчіль на Тегеранскій конференції 28 ноября 1943 г. в 15 часов

Слайд 3

Конференція мала на меті розробку кінцевої стратегії боротьби проти Німеччини та її союзників. Основним питанням було відкриття другого фронту в Західній Європі. В то й же час, обговорювались питання про надання незалежності Ірану («Декларація про Іран»), про початок СРСР війни з Японією після розгрому фашистської Німеччини й де-факто було закріплено за Радянським Союзом право в якості контрибуції приєднати до себе після перемоги частину Східної Прусії.

Слайд 4

И.В. Сталина с Черчиллем 30 ноября 1943 года в 12 час. 40 мин.

Слайд 5

Слайд 6

Рузвельт на конференції в Тегерані

Слайд 7

Операция Эврика или Тегеранское застолье

Слайд 8

Відкриття “другого фронту”.1944. 6 червня розпочалась Нормандська десантна операція — в Європі було відкрито другий фронт. Союзники захопили плацдарм, взяли Бретань, розгромили 6 німецьких дивізій під Фалєзом. Орієнтовно 160 000 солдатів союзників висадились у Нормандії 6 червня. До кінця серпня загальні сили союзників налічували майже 3 000 000 чоловік. Союзники за підтримки французького Руху Опору зайняли усю північно-західну Францію. Переслідуючи німців союзники дійшли до лінії оборони гітлерівців — так званої «Лінії Зігфрида». В грудні 1944 р.німці здійснили контрнаступ в бельгійських Арденах,але в січні 1945 р. наступ був відбитий. Влютому- квітні 1945 р. Союзники перетнули р.Рейн і просувались на Берлін.. Американські солдати на пляжі Омаха.06.06.1944. Солдати 1-го П-Д Б.,1-ої англійської П-Д Д. 17 вересня 1944.

Слайд 9

Берлінська операція.1945. Вдало проведена Східно-Померанська операція, радянським військам вдалося створити плацдарм для подальшого наступу на берлінському напрямку. 16 квітня розпочалась Берлінська операція. Союзники, що розвивали наступ на заході, досягли Ельби, вступили в Чехословаччину і Австрію; війська США та СРСР зустрілись біля Торгау (25 квітня). 30 квітня в ході боїв у Берліні було взято Рейхстаг. Гітлер покінчив з собою. 2 травня. Берлін. 30 квітня. По Рейхстагу!Вогонь! Німецький “фаустнік”. Квітень 1945. “Гітлерюгенд”- остання надія нацистів. Рейхстаг.1 травня1945.

Слайд 10

Війна проти Японії. Панорама 1945 року.

Слайд 11

Потсдамская конференція

Слайд 12

Лідери «Великої трійки» антигітлерівскої коаліції на Потсдамскій конференції:  премьєр-міністр Великобританії Клемент Єттли, президент США Гаррі Трумєн, предсідатіль СНК СССР і предсідатіль ГКО СССР И. В. Сталін.

Слайд 13

Лідери «Великої трійки» антигітлерівскої коаліції на Потсдамскій конференції:  президент США Гаррі Трумєн, предсідатіль СНК СССР і предсідатіль ГКО СССР И. В. Сталін, премьер-министр Великобритании Уинстон Черчилль.

Слайд 14

Радянська делегація, в центрі сидить Предсідатіль державного Комитету оборони СССР І.В.Сталин.

Слайд 15

Председатель Совета народных комиссаров СССР и председатель Государственного комитета обороны СССР Иосиф Виссарионович Сталин на Потсдамской конференции

Слайд 16

Наслідки Другої світової війни.Матеріальні втрати. Військові витрати і військові збитки склали 4 трильйони доларів. Матеріальні витрати досягли 60-70 % національного доходу воюючих держав. Лише промисловість Великобританії і Німеччини виготовила 652,7 тис. літаків (бойових і транспортних), 286,7 тис. танків, самохідних знарядь і бронемашин, понад 1 млн. артилерійських знарядь, понад 4,8 млн. кулеметів (без Німеччини), 53 млн рушниць, карабінів і автоматів і величезну кількість іншого озброєння і спорядження. Війна супроводилася колосальними руйнуваннями, знищенням десятків тисяч міст і сіл, незліченними лихами десятків мільйонів людей.

Слайд 17

Наслідки. Геополітичні зміни. В результаті війни ослабла роль Західної Європи в загальносвітовій політиці. Головними державами в світі стали СРСР і США. Великобританія і Франція, не дивлячись на перемогу, були значно ослаблені. Війна показала нездатність їх і інших західноєвропейських країн містити величезні колоніальні імперії. У країнах Африки і Азії посилився антиколоніальній рух. Одним з головних підсумків Другої світової стало створення ООН в 1945 р. Фашистська і нацистська ідеології були визнані злочинними на Нюрнберзькому процесі і заборонені. Європа опинилася розділена на два табори: західний (капіталістичний) і східний (соціалістичний). Стосунки між двома блоками різко погіршали вже через кілька років після закінчення війни. Почалася «Холодна війна».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне