X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СКАЖИ РАБСТВУ – НІ!

Завантажити презентацію

СКАЖИ РАБСТВУ – НІ!

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СКАЖИ РАБСТВУ – НІ! БУДЬТЕ ОБАЧНІ ТА ОБЕРЕЖНІ! Ба Форми торгівлі людьми: Секс-індустрія; Примусова праця на виробництві, у ресторанах та на сільськогосподарських роботах; Домашня праця у рабських умовах; Торгівля органами; Залучення у збройні конфлікти. Бажаєте виїхати за кордон? Запам’ятайте такі поради: • Закордонний паспорт, візу та проїзні документи оформлюйте і сплачуйте ці послуги самостійно; • З метою працевлаштування за кордоном має бути укладений трудовий договір; • Для виїзду за кордон для легального працевлаштування необхідно отримати візу; • Термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі; • За жодних обставин нікому не довіряйте документів, які засвідчують вашу особу; • Тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів.

Слайд 2

Мета: підвищення рівня поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми. Задача: - виявити рівень поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми; - сформувати уявлення про суть торгівлі людьми; - з’ясувати причини торгівлі людьми; - ознайомити учнів з різними формами торгівлі людьми.

Слайд 3

Секс-індустрі я — сфера людської діяльності, що включає в себе виробництво та реалізацію товарів і послуг сексуального характеру. Секс-індустрія

Слайд 4

Примусова праця Примусова праця — це ситуація, в якій жертви змушені працювати проти їхньої власної волі, під погрозою насильства або інших форм покарання, їхня свобода обмежена і на ступінь володіння власністю здійснюється тиск. Форми примусової праці можуть включати в себе працю в якості домашньої прислуги, сільськогосподарську працю, виснажливу працю на заводах, працю сантехніками, в громадському харчуванні та в інших сферах послуг, і жебрацтво.

Слайд 5

Торгівля людьми – це вербування, перевезення, передача або прийом людей з використанням погрози або сили, викрадення, обману, примусу, зловживання владою, сплати грошей або отримання грошей чи пільг з метою отримання однією Людиною контролю над іншою Людиною для подальшої експлуатації. Торгівля людьми – злочин, який карається і переслідується Кримінальним законодавством. Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини, продаж, інша оплатна передача людини, а так само здійснення стосовно неї будь-якої іншої незаконної угоди, пов’язаної із законним чи незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України для подальшого продажу чи іншої передачі іншій особі з метою сексуальної експлуатації, використання у порнобізнесі, втягнення у злочинну діяльність, залучення у боргову кабалу, усиновлення (удочеріння) в комерційних цілях, використання у збройних конфліктах, експлуатація її праці, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. (Кримінальний Кодекс України)

Слайд 6

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення наприкінці XX ст. такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми. За інформацією Міжнародної організації з міграції, за останні роки близько 400 тисяч українців виїхали за кордон з метою працевлаштування, з яких понад 100 тисяч жінок потрапили в секс-індустрію країн-реципієнтів.

Слайд 7

Як торгівці людьми обдурюють людей і продають їх? Діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств; Вміщують неправдиві оголошення у газетах та на різних сайтах; Звертаються з пропозиціями щодо працевлаштування за кордоном просто на вулиці; Звертаються до людей з пропозиціями про працевлаштування під час туристичної подорожі; Вишукують українських громадян, що виїхали за кордон самотужки, і пропонують їм роботу; Неповнолітнім пропонують виїзд за кордон за фальшивими документами.

Слайд 8

Торгівля людьми як феномен Хоч таке явище, як работоргівля, супроводжувало людство протягом усього його історії, сучасний феномен, який називається торгівлею людьми, став актуальним для України та інших країн пострадянського союзу з початку 90-х років ХХ століття. Це обумовлено цілою низкою внутрішніх соціально-економічних і нерідко політичних причин.

Слайд 9

Торгівлю людьми, залежно від мети, можна поділити на: торгівлю жінками і дітьми з метою використання їх в сексуальних цілях (для виробництва порнографічних матеріалів чи зайняття проституцією); торгівлю людьми з метою експлуатації їх праці; торгівлю людьми з метою залучення в боргову кабалу; торгівлю людьми з метою використання у збройних конфліктах; торгівлю з метою втягнення у злочинну діяльність; торгівлю дітьми з метою усиновлення (удочеріння) в комерційних цілях.

Слайд 10

Залежно від місця проживання “покупця” можна виділити два види торгівлі людьми: Внутрішньодер-жавна (продаж чи інша оплата передача людини); міждержавна або транснаціональна (здійснення стосовно людини будь-якої незаконної угоди, пов’язаної із законним чи незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України з визначеною в ст.149 метою).

Слайд 11

Причини сучасної торгівлі людьми

Слайд 12

Важке економічне становище громадян і безробіття За даними Державного комітету статистики, рівень зареєстрованих безробітних осіб у країні у 2008 році становив 2,5%. Кількість безробітних, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості, становить 694, 7 тис. громадян України. На одне вільне робоче місце претендують 3 особи.

Слайд 13

Значну роль у поширенні інформації про життя за кордоном відіграють ЗМІ - в першу чергу, як ретранслятори реклами. Більшість людей прирівнюють рекламу до дійсності. Це сприяє формуванню помилкових переконань і є одним з факторів, які підштовхують до зміни місця проживання, а також пошуку роботи за кордоном.

Слайд 14

Попит на дешеву робочу силу в країнах призначення Більшість країн Європи потребують дешевої робочої сили. Існують певні види робіт, виконувати які згодні тільки мігранти. Часто це низькооплачу-вана робота без гідних умов, а також соціальних гарантій.

Слайд 15

Активна діяльність злочинних угрупувань. Торгівля людьми тісно пов'язана з діяльністю міжнародних організованих злочинних угруповань. За даними ООН, цей різновид кримінального бізнесу займає третє місце за прибутковістю після торгівлі зброєю та наркотиками, ризик для злочинних угруповань у рази менше.

Слайд 16

Різниця між торгівлею людьми та незаконним перевезенням мігрантів Ознаки Торгівля людьми Незаконне перевезення мігрантів Згода Відбувається без дійсно усвідомленої згоди Незаконне перевезення мігрантів відбувається при повній згоді. Перетин кордону Перетин кордону может бути легальним або нелегальним Перетин кордону завжди відбувається і завжди нелегально Клієнтські відносини Клієнтські відносини встановлюються між вербувальником і майбутнім експлуататором Клієнтські відносини встановлюються між перевізником і мігрантом. Застосування сили Застосування сили є частиною торгівлі людьми, так як людей змушують коритися. Не визначається як насильницький злочин Жертва Жертва – конкретна особа "Жертвою" є держава, закони якої порушено. Наслідки Експлуатація Мігрант може робити що завгодно і йти куди завгодно.

Слайд 17

Жертви торгівлі людьми Особливе занепокоєння викликає поширення нової форми сексуальної експлуатації – сексуального туризму, особливо дитячого сексуального туризму. Дитячий сексуальний туризм – це “комерційне сексуальне використання дітей людьми, які приїздять зі своєї країни в іншу, зазвичай менш розвинуту країну, для участі в сексуальних стосунках з дітьми”.  

Слайд 18

Торгівля людьми - як це відбувається? Торгівля людьми містить у собі: дії: залучення, перевезених, передачу, переховування або одержання людей; способи: загроза силою або її застосування, обман, викрадення, зловживання владою або становищем, або підкуп, у вигляді платежів, для отримання згоди особи; мета: експлуатація, яка включає, як мінімум, проституції інших осіб або інших форм сексуальної експлуатації, послуги, рабство, вилучення органів.

Слайд 19

Перш ніж сказати - “так” Отже, зачекайте, не поспішайте казати “Так” на будь-яку пропозицію поїхати працювати за кордон, оскільки необачність може коштувати вам дуже дорого. Краще подивіться: можливо, ви ще не всі можливості використали в України? Якщо ж ви все ж таки вирішили ризикнути, то поміркуйте, чи варто їхати саме у цю країну. На заході люди заробляють гроші тяжкою працею, а не так, як ми бачимо у “мильних операх”. Дізнайтеся більше про життя та проблеми у цій країні, куди хочете виїхати, аби не мати хибних уявлень про легкі гроші за кордоном.

Слайд 20

При торгівлі людьми порушуються такі права людини: На життя, свободу та безпеку; На свободу від рабства; На рівність перед законом; На пересування та проживання; На відпочинок; На свободу від несанкціонованого затримання; На свободу слова, думки; На працю; На свободу від знущань та жорстокості; На відповідний рівень життя; На свободу одруження.

Слайд 21

Служби, до яких може звернутися кожний, хто хоче отримати додаткову інформацію: Служба «Довіра», тел. 8-800-500-22-50 – національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми; Житомирська міська організація «Авенір», тел. 0412-448-525; Житомирський міський центр соціальних служб дітей, сім’ї та молоді, тел. О412-470-944; Житомирський обласний центр соціальних служб дітей, сім’ї та молоді, тел. 0412 – 37 – 44 – 23.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне