Рухомий та нерухомий блоки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Рухомий та нерухомий Б Л О К И Урок фізики у 8 класі Вчитель Вільнотерешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Косенко І.С.
Проблема, яку потрібно вирішити Я хочу підняти тіло масою 1 кг на висоту 1 м за допомогою важеля завдовжки 50 см. Як це зробити?
Простий механічний пристрій, який являє собою колесо з жолобом, по якому прокладається мотузка, ланцюг, трос. Обертається навколо своєї осі. Блок
Фронтальний експеримент Дослід 1. На нитці, перекинутій через блок, висить тіло. Вільний кінець нитки прикріплено до динамометра. Потягнемо за вільний кінець нитки, переміщуючи тіло. Дослід 2. Тіло з попереднього досліду приєднаємо до гачка динамометра. Значення сили зафіксуємо. Повторимо попередній дослід. Дослід 3. Нитку, закріплену в штативі, перекидаємо через блок. До вільного кінця нитки приєднаємо гачок динамометра. До гачка блока підвісимо тіло. Динамометром тягнемо нитку вгору.
Нерухомий блок не дає виграшу в силі. Застосовується для зручності. Він змінює напрям дії сили, наприклад, дозволяє піднімати вантаж, стоячи на землі. Рухомий блок змінює напрям сили. За відсутності сил тертя дає виграш в силі в 2 рази.
Системи рухомих і нерухомих блоків Вантажопідйомні механізми, які являють собою систему рухомих i нерухомих блоків, що їx огинає канат, називають поліспастами. Поліпласт в альпінізмі.
Система із двох нерухомих блоків, між якими знаходиться кільцевий ремінь, називається ремінна передача. Плоский ремінь Клиновий ремінь Системи рухомих і нерухомих блоків
Схожі презентації
Категорії