Презентація МВПБУ м. Краматорська
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Найстародавніша, найпочесніша, сама мирна на землі професія - будівельник. Житлові будинки, палаци культури і спорту, дитячі сади, кінотеатри, школи, заводи, фабрики, залізниці, метрополітени, атомні гідроелектростанції - все це справа рук будівельників. Тому їх праця користується в нашій країні особливою шаною. Сьогодні обійтися без праці будівельників неможливо. Яку б галузь народного господарства не взяти - скрізь необхідна праця мулярів-монтажників, арматурників, сантехніків, малярів, штукатурів, машиністів кранів і експлуататорів і робочих спеціальностей.
У серпні 1937 року на базі 2-х управлінь: "Індустрія" і "Металстрой" був створений єдиний Донецький будівельно-монтажний трест "Донмашстрой" з місцем розташування у м. Краматорську. Більш за півстолітню історію свого існування училище пройшло шлях становлення від фабрично-заводської школи до вищого професійного училища. 12.02.44 - створена школа ФЗО № 110. 04.01.57 - школа ФЗО перейменована в будівельне училище № 3. 12.01.61 - СУ № 3 перейменоване в будівельну школу № 20. 29.04.62 - СШ № 20 перейменоване в ПТУ № 28 (наказ № 79 від 29.04.62г. Донецького облуправління профтехосвіти). 03.10.84 - у зв'язку з реорганізацією міське професійне технічне училище №28 перейменоване в середнє професійно-технічне училище БПТУ № 28. 29.09.90 - у зв'язку з реорганізацією професійно-технічного училища № 28 перейменоване у вище професійне училище № 28 м. Краматорська (наказ Міністерства народної освіти Української РСР № 157 від 16.07.90 і наказ по училищу № 315 від 26.07.90) 30.04.06 - у зв'язку з реорганізацією вище професійне училище № 28 м. Краматорська перейменовано у Краматорське вище професійне будівельне училище (наказ Міністерства освіти і науки України № 67 від 31.01.2006 і наказ по училищу № 45-до від 04.05.2006) Історія училища
Якщо в 1944 році школа ФЗО № 110 готувало всього 5 будівельних спеціальностей (муляр, тесляр, штукатур, арматурник, бетонник), то на 2000 рік ВПУ № 28 готує фахівців з 7 складних професій. Це не дивно, бо тепер за час навчання в училищі учень одержує переважно не одну спеціальність, а дві, іноді три відразу. Наприклад: маляр (будівельний) - освоює також професію штукатура, облицовщика-плиточника; столяр (будівельний) - тесляра і паркетника і т.д. І всі ці учні опановують майстерність вільного поводження з різноманітними засобами великої і малої механізації. Історія училища
З 1944 по 1984 рік училище було розташовано по вул. Кирилкіна 10 (учбовий корпус), по вул. Уральської 5, (учбові майстерні) і по вул. ХIХПартз'їзду 7, (гуртожиток), в 2-х поверхових будівлях, які розташовані в різних місцях міста.
В даний час МВПБУ розташоване на одній з центральних вулиць м. Краматорська - вул. Парковій, 62 і складається з типового комплексу на 720 учнівських місць, який вступив в експлуатацію у 1984 року
Якщо в 1944г. школа ФЗО могла прийняти на навчання не більше 150 чоловік, то зараз МВПБУ м. Краматорська може прийняти на навчання щорічно 250-300 чоловік із загальним контингентом 850 учнів. Якщо в 1944г. термін навчання в школі ФЗО № 110 був 3 і 6 місяців, то зараз від 3-4,5 років з отриманням учнями середньої, середньотехнічної освіти, диплому "молодшого фахівця" і подальшим навчанням після 4,5 курсу у вищих учбових закладах України.
Тут вивчають такі професії З терміном навчання 3 роки: КРАВЕЦЬ ПО ПОШИТТЮ ВЕРХНЬОГО ЧОЛОВІЧОГО, ЖІНОЧОГО І ДИТЯЧОГО ОДЯГУ; СЛЮСАР ПО РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ; БУХГАЛТЕР, КОНТОРСЬКИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ (БУХГАЛТЕРІЯ). З терміном навчання 3-5 роки: спеціальність: "ЗВАРЮВАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО", професія - "ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК; ЕЛЕКТРОЗВАРНИК НА АВТОМАТИЧНИХ І НАПІВАВТОМАТИЧНИХ МАШИНАХ "; спеціальність: “ОБСЛУГОВУВАННЯ ПРОГРАМНИХ СИСТЕМ ТА КОМПЛЕКСІВ", професія - "ОПЕРАТОР КОМП'ЮТЕРНОГО НАБОРУ". З терміном навчання 3-4,5 роки: спеціальність: "БУДІВНИЦТВО І ЕКСПЛУАТАЦІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД"; професії - "КАМЕНЯР-МУЛЯР; МОНТАЖНИК ПО МОНТАЖУ СТАЛЕВИХ І ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ; ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ ", "СТОЛЯР БУДІВЕЛЬНИЙ; ТЕСЛЯР; ПРАКЕТЧІК", "МАЛЯР-ШТУКАТУР; ОБЛІЦОВЩІК-МАЗАІЧНІК; ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК".
На теперішній час училище складається з: учбового корпусу, оснащеного сучасним учбовим устаткуванням технічними засобами навчання
актовий зал на 320 місць; їдальню на 280 посадочних місць, бібліотеку з читальним залом на 120 місць
учбово-виробничих майстерень, в яких встановлено новітнє металоріжуче, деревообробне і зварювальне устаткування, будівельні машини і механізми
п'ятиповерхового гуртожитку секційного типа на 450 місць із спальними кімнатами на 2-3 людини, і всіма зручностями
За період експлуатації додатково були побудовані: плавальний басейн (пущений в 1993 році), стрілецький тир, кабінет з експлуатації та ремонту автомобілів, майстерня і кабінет для кравців, будівельна лабораторія, кабінет бухгалтерів, майстерня операторів ЕОМ; вдосконалені окремі приміщення: дискусійний зал, диско-зал, бар. Учбові кабінети забезпечені достатньою кількістю навчальних посібників, макетів, моделей. Встановлені телевізійні комплекси дають можливість використовувати підручники, картки завдання, слайди, що дає високу ефективність засвоєння учнями учбового матеріалу. Учбові майстерні естетично оформлені і мають достатню кількість технологічного устаткування, інструментів і дидактичних засобів навчання: плакатів, моделей, макетів, устаткування, машин і механізмів.
В нашому училищі учні не тільки навчаються обраній професії, але і відкривають в собі різноманітні таланти, займаючись у гуртках:
В нашому училищі стало доброю традицією безкоштовно допомагати у ремонтах: дитячому будинку "Гайок", лікарням, поліклінікам.
Але, з особливою любов'ю і нетерпінням учні і весь колектив відносяться до проведення традиційних свят. День Святого Миколая - в цей день всіх чекає багато сюрпризів, розваг, несподіванок та подарунків.
Конкурс "Снігових фігур" розвиває не тільки естетичний смак учнів, але і втілення своїх задумів відносно своїх професій
Проводи зими закінчуються святом "Масляна". Звечора до ранку колектив пече млинці, потім о п'ятій ранку ряджені з української хатинки пригощають людей. О дванадцятій годині на майданчику училища розпочинаються розваги учнів, та поїдання млинців з медом, повидлом та сметаною. Закінчується свято спаленням опудала і піснями, що закликають весну-красну.
У нашому училищі вже стало доброю традицією проводити тижні патріотичного виховання. Учні самостійно готовлять доповіді про злободенні питання, розкривають їх сутність перед аудиторією - своїми друзями на ранковій лінійці.
В сучасних умовах важливе значення має захист прав молоді на отримання професії, підвищення професійної майстерності робітників. Виключно важливим є той вихідний рівень кваліфікації, який отримує майбутній робітник на початку свого трудового шляху. В умовах ринкової економіки кожен повинен піклуватися про підвищення рівня своєї освіти. Тому училище вбачає за правильний метод безперервного навчання кожної людини нашого суспільства, а особливо молоді. З цією метою училище укладає необхідні відносини з вищими учбовими закладами: Слов'янським Педагогічним Інститутом, Донбаською Державною Машинобудівною Академією, Харківським Технічним Університетом Будівництва та Архітектури.
Будівництво це одна із галузей, де дуже бурхливо іде розвиток нових технологій, впроваджуються нові матеріали., відомого німецького концерну „Хенкель Баутехнік (Україна)”, який існує більш ніж 100 років і має великий досвід у розробці нових технологій для будівництва. Компанія проводить велику роботу по впровадженню цих технологій у життя. У рамках реалізації програми Науково – методичного центру професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України щодо впровадження науково-технічних досягнень у галузі будівництва в навчальний процес професійно-технічних навчальних закладів компанія виступає одним з організаторів та учасників створення регіональних навально–практичних будівельних центрів в Україні.
Це тільки частина наших великих подій, а щоб побачити усе своїми очима ЛАСКАВО ПРОСИМО до НАС! Наша адреса: м. Краматорськ, вул. Паркова 62; тел.: 8(06264) 7-10-25, 7-72-60
Схожі презентації
Категорії