X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Прапор Білорусії"

Завантажити презентацію

"Прапор Білорусії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Прапор Білорусі

Слайд 2

Історія прапору Біло-червоно-білий прапор Прапор Білорусі (1918—1919 та 1991—1995 роки) Національним прапором Білоруської народної республіки, яка існувала з березня 1918 по січень 1919 року, був біло-червоно-білий прапор. Кольори прапору повторюють кольори національного гербу Пагоня. Після проголошення незалежності Білорусі біло-червоно-білий прапор був затверджений як державний прапор Республіки Білорусь (відповідний закон ухвалений 19 вересня 1991 року). У 1995 році після ініційованого президентом О. Лукашенко референдуму була відновлена майже незмінена радянська символіка. З того часу біло-червоно-білий прапор використовується демократичними силами як символ опозиційної боротьби проти режиму Лукашенка.

Слайд 3

Слайд 4

Прапор Білоруської РСР У складі Радянського Союзу країна мала офіційну назву Білоруська Радянська Соціалістична Республіка і використовувала радянську державну символіку.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Державний прапор Республіки Білорусь являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох горизонтально розмішені кольорових смуг: верхньої - червоного кольору і нижньої - зеленого кольору прапора. У древка вертикально розміщений білоруський національний орнамент червоного кольору на білому полі

Слайд 8

Сучасний прапор

Слайд 9

Ці основні риси Державного прапора мають історичні і національні корені.

Слайд 10

Червоний колір природну червону фарбу (охру), яким користувалися первісні мисливці часів палеоліту, що проживали на території сучасної Білорусії. Вважається, що вона асоціювалася з вогнем або з сонцем; особливе значення, яке надавали слов'яни червоному кольору; переважаючий колір хоругв Великого князівства Литовського; пролиту кров учасників революційного руху в Російської імперії, яке почалося приблизно в другій половини XIX століття; панівне становище червоного кольору в СРСР.

Слайд 11

Зелений колір одне з божеств слов'ян-землеробів Мати-Сиру-Землю, пов'язану з рослинністю; плем'я дреговичів, що проживало на півдні сучасної Білорусі і, як стверджують деякі історики, що отримало свою назву від особливостей місцевості, в якій вони мешкали; ліси і болота Білорусії; весняні пробудження природи після зими.

Слайд 12

Білий колір світло полуденного сонця; гостинність білорусів; свободу, чистоту і непорочність країни; назва країни ("Біла Русь").

Слайд 13

Орнамент Білий колір - це перш за все колір свободи. Недарма назва  країни - Білорусь - пов'язано з незгасимої волею народу до свободи. Білий колір - це колір моральної чистоти і мудрості. І ці якості повинні свято зберігати у своїй душі громадяни білоруської землі.

Слайд 14

На білий колір накладено білоруський національний орнамент, який об'єднує червоний і зелений кольори в графічниймалюнок, наповнений високим смислом. Відомо, що традиційний орнамент - не просто прикраса. Він символізує древню культуру народу, духовне багатство, єдність. За своїм походженням це символічний малюнок, графічний спосіб заклинання вищих божественних сил. 

Слайд 15

. За допомогою візерунків люди висловлювали різні побажання і заповіти ще в ті часи, коли не існувало писемності - вони хотіли передати уроки життя новим поколінням. Центральне місце на візерунку прапора займає витягнутий по вертикалі ромб, від якого зверху і знизу відходять загнуті лінії, що нагадують роги. 

Слайд 16

Весь візерунок пронизує ідея добра, надії на краще, побажання родючості і прийдешнього розквіту. Здавна вважалося, що традиційна орнаментальна вишивка на одязі молодят допоможе їм прожити разом довге щасливе життя в достатку і достатку.Вишитий традиційними символами рушник, в який загортали коровай з борошна нового врожаю, також вважався запорукою достатку і удачі, одним з основних оберегів кожного будинку. Таким чином, три смуги Державного прапора - горизонтальні червона і зелена, вертикальна біла з червоним орнаментом - несуть побажання добра, успіху і процвітання всім громадянам Білорусі і всім народам Землі.

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне