"Прапор Білорусії"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Історія прапору Біло-червоно-білий прапор Прапор Білорусі (1918—1919 та 1991—1995 роки) Національним прапором Білоруської народної республіки, яка існувала з березня 1918 по січень 1919 року, був біло-червоно-білий прапор. Кольори прапору повторюють кольори національного гербу Пагоня. Після проголошення незалежності Білорусі біло-червоно-білий прапор був затверджений як державний прапор Республіки Білорусь (відповідний закон ухвалений 19 вересня 1991 року). У 1995 році після ініційованого президентом О. Лукашенко референдуму була відновлена майже незмінена радянська символіка. З того часу біло-червоно-білий прапор використовується демократичними силами як символ опозиційної боротьби проти режиму Лукашенка.
Прапор Білоруської РСР У складі Радянського Союзу країна мала офіційну назву Білоруська Радянська Соціалістична Республіка і використовувала радянську державну символіку.
Державний прапор Республіки Білорусь являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох горизонтально розмішені кольорових смуг: верхньої - червоного кольору і нижньої - зеленого кольору прапора. У древка вертикально розміщений білоруський національний орнамент червоного кольору на білому полі
Червоний колір природну червону фарбу (охру), яким користувалися первісні мисливці часів палеоліту, що проживали на території сучасної Білорусії. Вважається, що вона асоціювалася з вогнем або з сонцем; особливе значення, яке надавали слов'яни червоному кольору; переважаючий колір хоругв Великого князівства Литовського; пролиту кров учасників революційного руху в Російської імперії, яке почалося приблизно в другій половини XIX століття; панівне становище червоного кольору в СРСР.
Зелений колір одне з божеств слов'ян-землеробів Мати-Сиру-Землю, пов'язану з рослинністю; плем'я дреговичів, що проживало на півдні сучасної Білорусі і, як стверджують деякі історики, що отримало свою назву від особливостей місцевості, в якій вони мешкали; ліси і болота Білорусії; весняні пробудження природи після зими.
Білий колір світло полуденного сонця; гостинність білорусів; свободу, чистоту і непорочність країни; назва країни ("Біла Русь").
Орнамент Білий колір - це перш за все колір свободи. Недарма назва країни - Білорусь - пов'язано з незгасимої волею народу до свободи. Білий колір - це колір моральної чистоти і мудрості. І ці якості повинні свято зберігати у своїй душі громадяни білоруської землі.
На білий колір накладено білоруський національний орнамент, який об'єднує червоний і зелений кольори в графічниймалюнок, наповнений високим смислом. Відомо, що традиційний орнамент - не просто прикраса. Він символізує древню культуру народу, духовне багатство, єдність. За своїм походженням це символічний малюнок, графічний спосіб заклинання вищих божественних сил.
. За допомогою візерунків люди висловлювали різні побажання і заповіти ще в ті часи, коли не існувало писемності - вони хотіли передати уроки життя новим поколінням. Центральне місце на візерунку прапора займає витягнутий по вертикалі ромб, від якого зверху і знизу відходять загнуті лінії, що нагадують роги.
Весь візерунок пронизує ідея добра, надії на краще, побажання родючості і прийдешнього розквіту. Здавна вважалося, що традиційна орнаментальна вишивка на одязі молодят допоможе їм прожити разом довге щасливе життя в достатку і достатку.Вишитий традиційними символами рушник, в який загортали коровай з борошна нового врожаю, також вважався запорукою достатку і удачі, одним з основних оберегів кожного будинку. Таким чином, три смуги Державного прапора - горизонтальні червона і зелена, вертикальна біла з червоним орнаментом - несуть побажання добра, успіху і процвітання всім громадянам Білорусі і всім народам Землі.
Схожі презентації
Категорії