X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОСНОВИ КОСМОНАВТИКИ

Завантажити презентацію

ОСНОВИ КОСМОНАВТИКИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОСНОВИ КОСМОНАВТИКИ

Слайд 2

Мета: розглянути основні напрями розвитку космонавтики та її значення для людства; розглянути роль українських учених у запускові перших супутників, пілотованих космічних кораблів та міжпланетних автоматичних станцій;

Слайд 3

План: Колова швидкість. Перша космічна швидкість. Швидкість руху корабля на еліптичній орбіті. Друга космічна швидкість. Збурений рух космічних апаратів. Вага, перевантаження та невагомість у космічному кораблі. Пізнавальне та практичне значення космонавтики.

Слайд 4

Мотивація: Згадавши учених, які зробили значний внесок в освоєння космосу, дізнаємося, яку користь дає космонавтика, як за допомогою швидкості можна змінювати орбіту космічних кораблів.

Слайд 5

Космічна ера землян почалась 4 жовтня 1957 року, коли в СРСР було запущено штучний супутник Землі. Ідея запуску супутника належала видатному вченому і конструктору Сергію Павловичу Корольову.

Слайд 6

Видатний конструктор перших у світі космічних кораблів та міжпланетних станцій Сергій Корольов (1906—1966)

Слайд 7

Сергій Павлович Корольов із собакою, перед запуском її в космос

Слайд 8

Генеральний конструктор космічної техніки Сергій Павлович Корольов на космодромі Байконур

Слайд 9

Костянтин Ціолковський (1856—1937) у 1902р. вперше довів, що тільки за допомогою реактивного двигуна можна досягти першої космічної швидкості.

Слайд 10

Юрій Кондратюк Український вчений Юрій Кондратюк (1898—1942) у 1918 р. розрахував проект експедиції на Місяць, який був використаний при польотах радянських АМС «Луна», а пізніше застосований у США при польотах космічних кораблів «Аполлон».

Слайд 11

Найбільшим досягненням космонавтики у той час був перший пілотований політ космічного корабля «Восток», на якому 12 квітня 1961 р. льотчик-космонавт Юрій Гагарін зробив космічну кругосвітню подорож.

Слайд 12

Юрій Гагарін зі своїми батьками

Слайд 13

Юрій Гагарін зі своєю сім’єю: дружиною Валентиною і доньками Галею і Оленкою

Слайд 14

Юрій Гагарін на захисті диплома

Слайд 15

У 1963 році у Космос вирушила перша жінка-космонавт Валентина Володимирівна Терешкова.

Слайд 16

Перша жінка-космонавт Валентина Терешкова в День космонавтики біля Кремлівської стіни на церемонії покладення квітів основоположника російського ракетобудування Сергія Корольова і космонавта планети Юрія Гагаріна.

Слайд 17

Президент Борис Єльцин вручає державну нагороду Валентині Терешковій.

Слайд 18

Президент Росії Володимир Путін вручив в Кремлі Орден “За заслуги перед Вітчизною” ІІ ступеня Валентині Терешковій.

Слайд 19

21 липня 1969 р. на поверхню Місяця здійснив посадку пілотований космічний корабель «Аполлон-11» (США) і астронавт Ніл Армстронг зробив перший крок по поверхні іншого світу – так почався новий етап в дослідженні космосу.

Слайд 20

Слайд 21

Колова швидкість визначає рух навколо Землі на сталій висоті Н на її поверхнею. Рух супутника по еліптичній траєкторії схожий на обертання планет у зоні тяжіння Сонця. Зміна швидкості визначається законом збереження енергії.

Слайд 22

Колова швидкість – швидкість, яку повинна мати матеріальна точка в напрямку, перпендикулярному до радіуса, щоб рухатися по коловій орбіті. Перша космічна швидкість –7,9 км/с швидкість, одержавши яку в напрямку, перпендикулярному до радіуса, матеріальна точка може стати штучним супутником небесного тіла на коловій орбіті з радіусом, що дорівнює радіусу цього тіла. Перигей – найближча до Землі точка орбіти Місяця або ШСЗ. Апогей – найвіддаленіша точка від Землі точка орбіти Місяця або ШСЗ.

Слайд 23

Геостаціонарний супутник обертається на висоті 35 600 км тільки по коловій орбіті в площині екватора з періодом 24 години (N – північний полюс) Геостаціонарний супутник – штучний супутник Землі, що рухається в площині земного екватора з періодом обертання, який дорівнює одній добі, і постійно знаходиться в зеніті певної точки на екваторі Землі.

Слайд 24

Друга космічна швидкість –11,2 км/с - найменша швидкість, одержавши яку на поверхні небесного тіла, матеріальна точка може подолати його силу тяжіння й віддалитися в нескінченність. Третя космічна швидкість – 16,7 км/с – мінімальна швидкість, коли ракета при старті з поверхні Землі може покинути сферу тяжіння Сонця і полетіти у галактичний простір.

Слайд 25

Домашнє завдання: Конспект

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне