X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЯ, СЛОВА...”

Завантажити презентацію

“НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЯ, СЛОВА...”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міністерство освіти і науки України Головне управління освіти і науки Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Київський професійний енергетичний ліцей “НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЯ, СЛОВА...” (Методична розробка позакласного заходу з використанням мультимедійних технологій) Автор: Ковальчук Оксана Василівна викладач української мови та літератури м. Київ - 2005р.

Слайд 2

Листопад 1997 р. - указ Президента України “Про День української писемності та мови”. За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Слайд 3

І найперше було Слово І розмовляли квіти І цвіла калина Україною І йшли віки. І були українці І створилося!

Слайд 4

Слайд 5

У Конституції України у ст. 10 записано: “ Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом”.

Слайд 6

Брати-просвітителі Кирило і Мефодій

Слайд 7

Лаврентій Зизаній

Слайд 8

“Остромирове Євангіліє” , “Київський Псалтир”.

Слайд 9

1798 рік - перші три частини “Енеїди” І. П. Котляревського.

Слайд 10

Тарас Шевченко Іван Франко

Слайд 11

Борис Грінченко Агател Кримський

Слайд 12

В. Підмогильний І.Огієнко

Слайд 13

«Норми української літературної мови» О. Синявського (1931). «Український правопис» (1946), його 2-ї (1960), 3-ї (1990) і 4-ї (1993) редакції, нормативні словники сучасної української мови.

Слайд 14

М. Рильський О. Ільченко

Слайд 15

Б. Антоненко-Давидович В. Коптілов

Слайд 16

1989 р. - закон про державність української мови - Закон УРСР «Про мови в Українській РСР». Здобуття Україною 1991 державної незалежності

Слайд 17

Мово рідна, світи в ріднім домі Крізь зболений час і духовні руїни Вертайсь, рідна мово, У серце народу, В душу України.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне