X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кваліметрія

Завантажити презентацію

Кваліметрія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Метрологічні характеристики якості вимірювань Виконав студент 3 курсу Групи Ц-56 Гергела Павло

Слайд 2

Вимірювальний прилад Вимі рювальний при лад (рос. измерительный прибор; англ. indicating instrument; measuring instrument; нім. Ausmessungsgerät n, Messgerät n) — засіб вимірювань, в якому створюється візуальний сигнал вимірюваної інформації[1]. Основне призначення вимірювальних приладів — візуальний показ контрольованого параметра за допомогою показувального пристрою, реєстрація його значення на різних носіях, вироблення сигналу поточного значення для системи автоматичного регулювання. Деякі вторинні прилади містять контактну групу для сигналізації граничних значень параметра та інтегратор.

Слайд 3

Класифікація Крім показувальних функцій вимірювальні прилади можуть виконувати і реєструвальні функції. Реєструвальні вимірювальні прилади поділяють на самописні (барографи, термографи, шлейфові осцилографи), що видають покази у формі діаграми (графіка), та друкуючі, які видають результат вимірювань у цифровій формі на паперовій стрічці. Реєструвальні прилади знаходять застосування при вимірюванні фізичних величин — параметрів процесів чи властивостей об'єктів у динамічних режимах, коли значення вимірюваної величини (температура, тиск) безперервно змінюються. Вимірювальні прилади класифікуються за декількома ознаками: за видом подання результатів — аналогові (безперервні) і цифрові (дискретні); за видом структурної схеми — прилади прямого вимірювання і прилади, що працюють за принципом компенсації; за типом обчислювального пристрою, що використовується: сумуючі, інтегруючі і з обчисленням складних функцій; за характером використання — стаціонарні (щитові) і переносні; за видом енергії, що використовується — електричні, пневматичні і гідравлічні прилади. Основні риси аналогових приладів прямого вимірювання — малопотужний вихідний сигнал, здатний перемістити тільки стрілку відносно шкали, і відсутність зворотного зв'язку. Приклади таких приладів — логометри, вольтметри, амперметри тощо.

Слайд 4

Основні параметри вимірювальних приладів Вимірювальні прилади характеризуються наступними параметрами: Діапазон вимірювань — метрологічна характеристика, що визначає інтервал значень вимірюваної величини, в межах якого пронормовані похибки засобу вимірювань[1]. Поріг чутливості — найменше значення вимірюваної величини, яка може бути виявлена засобом вимірювань[1]. Чутливість пов'язує зміну значення вимірюваного параметра з відповідною йому зміною показів приладу. Точність — ступінь збігання показань вимірювального приладу з істинними значеннями вимірюваних величин. Чим менша ця різниця, тим більша точність приладу. (Див. клас точності). Стабільність — здатність засобу вимірювальної техніки зберігати свої метрологічні характеристики в заданих границях протягом заданого інтервалу часу[1].

Слайд 5

Використання вимірювальних приладів На прикладі мікрометра.

Слайд 6

За конструкцією мікрометри можуть відрізнятися будовою своїх деталей, але в головних частинах вони схожі. Універсальний мікрометр має корпус, що має форму скоби із п'яткою на одному кінці і стеблом мікрометричної головки у вигляді трубки на іншому. На стеблі закріплена мікрометрична гайка і нанесена поздовжня шкала. За конструкцією мікрометри можуть відрізнятися будовою своїх деталей, але в головних частинах вони схожі. Універсальний мікрометр має корпус, що має форму скоби із п'яткою на одному кінці і стеблом мікрометричної головки у вигляді трубки на іншому. На стеблі закріплена мікрометрична гайка і нанесена поздовжня шкала. Однією вимірювальною поверхнею є торець мікрометричного гвинта що, висувається із стебла, другий — торець п'яти. Мікрометричний гвинт (зазвичай з кроком рівним 0,5 мм) пов'язаний з корпусом барабана, який має на конусному кінці кругову шкалу. Закінчується барабан різьбленням, на яке нагвинчується гайка, що є корпусом механізму тріскачки. Основне призначення тріскачки — забезпечувати сталість вимірювального зусилля за рахунок храповика і підпружиненого стрижня. Мікрометр забезпечений пристроєм, що дозволяє стопорити мікрометричний гвинт та гайкою для регулювання зазору в парі мікрометричних гвинта — гайка. Пристрій відліку мікрометричного інструменту складається з двох шкал. Поздовжня шкала має два ряди штрихів з інтервалом 1 мм, розташованих по обидві сторони горизонтальної лінії і зміщених один відносно одного на 0,5 мм. Таким чином, обидва ряду штрихів утворюють одну поздовжню шкалу з ціною поділки 0,5 мм. Мікрометричний гвинт пов'язаний з барабаном, який на конусному кінці має кругову шкалу з числом поділок n = 50. Враховуючи, що крок різьби гвинтової пари S = 0,5 мм, ціна поділки C кругової шкали (ноніуса) мікрометра дорівнює: C = S/n = 0,5/50 = 0,01 мм

Слайд 7

Призначення вимірювальних приладів Вимірювальні прилади та інструменти є незамінною частиною будь-якої професії. Вимірювальний прилад - Засіб вимірювань, призначений для отримання значень вимірюваної фізичної величини в установленому діапазоні. Часто вимірювальним приладом називають засіб вимірювань для вироблення сигналу вимірювальної інформації у формі, доступній для безпосереднього сприйняття оператора.

Слайд 8

Дякую за увагу!!!!!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне