Кіото
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кіото - місто тисячі храмів, було засноване у 8 столітті і до 1868 р. офіційно вважалося столицею країни і резиденцією імператора. Називалося воно Хейан («місто миру і спокою»). Це надзвичайно барвисте і романтичне місто, тут знаходиться близько 2000 храмів і церков (з них 17 знаходяться під захистом ЮНЕСКО), сотні парків і десятки старовинних палаців.
Імператорський Палац Перш за все варто оглянути Імператорський Палац, де аскетизм незбагненним чином поєднується з величчю. Відразу потрапити туди складно - для огляду треба мати спеціальний дозвіл, який можна отримати, відвідавши туристичний офіс палацу за годину до початку екскурсії з англомовним гідом. Ворота, які використовують під час офіційних візитів. Палац розташований у великому парку, який знаходиться в самому центрі міста.
Перша будівля – Сьодайбунома - використовувалась для очікування під час візитів. Тут є три зали, прикрашені знаменитими розписаними фусума – розсувними дверима. На них зображені тигри, чаплі і квітуча сакура відповідно. Найважливіша будівля – Сісінден. Тут проходять церемонії введення на трон. Будівлю споруджено з кипариса, вона має ширину 37,7 м і висоту 20,5 м. Перед входом зі сходу посаджена сакура, а з заходу - апельсинове дерево.
Інша важлива будівля - Сейреден, що довгий час була резиденцією Імператора. Тут панує строгий і величний стиль, двір посипаний білим піском, і лише два види зеленого бамбука пожвавлюють картину. Огакумондзьо побудований в іншому стилі. Ця будівля призначалася для занять політикою, а також тут проходили щомісячні поетичні читання waka (31-складні вірші).
Саньюсанген-до Назва храму перекладається на українську мову як "зал 33-х приміщень". Цей храм, побудований в 1266 р., є точною копією оригінального, який був побудований у 1164 р., але згорів дотла у 1249 р. Найбільше відомий він своєю статуєю тисячорукої Каннон, буддійської богині милосердя. Головна статуя оточена тисячею маленьких статуй цього ж божества. Храм розділено на 33 приміщення, які розташовані між численними колонами храму, які символізують 33 втілення богині Каннон.
Сад каменів Рьоандзі Побудований в 1499 р. майстром Соамі. Являє собою невеликий за розмірами прямокутний майданчик, засипаний білим гравієм. На майданчику розташовано 15 чорних необроблених каменів, вони організовані у п'ять груп. Навколо кожної групи, як обрамлення, посаджений зелений мох. З якої б точки відвідувач саду не розглядав цю композицію, п'ятнадцятий камінь завжди виявляється поза полем зору, загороджений іншими каменями. Вважається, що побачити всі 15 каменів може тільки той, хто досяг «просвітління».
Кінкакудзі Другий поверх побудований у самурайському стилі. Він використовувався як зал поезії та музики, тут проводились чайні церемонії. Третій поверх складається лише з одного приміщення , яке всередині та ззовні оброблене листовим золотом. Це приміщення, прикрашене статуями Будди і вівтарем, мало релігійне призначення і використовувалось як молитовня. Кінкакудзі («Золотий павільйон») є головним храмом комплексу Рокуондзі. Він був побудований у 1397 р. за бажанням сьогуна Йосіміцу з династії Асікага. Золотий павільйон складається з трьох поверхів. Всі поверхи покриті чистим золотом, що і пояснює назву храму. Перший поверх побудований у стилі аристократичних вілл епохи Хейан (794 – 1185). Кімнати нижнього поверху сьогун використовував як прийомний зал для ділових переговорів, а також для зустрічей з послами Китаю часів династії Мін.
Наприкінці 13 століття на території храму був заснований сад, головною визначною пам'яткою якого і до цього дня є озеро Кьокочі - «Озеро-дзеркало», на поверхні якого можна побачити відображення Золотого павільйону. За свою багатовікову історію храм Кінкакудзі пережив безліч пожеж, але щоразу відбудовувався наново. Востаннє храм був підпалений монахом, що зійшов з розуму, у 1950 році, в результаті чого храм був практично знищений, і лише в 1987 році було прийнято рішення щодо його повної реставрації, яка тривала довгих 16 років. У 2003 році роботи з реставрації були нарешті завершені, і Золотий павільйон відродився в первісному вигляді, як сподіваються японці, востаннє і назавжди.
Замок Нідзьо Нідзьо був побудований у 1603 р. першим сьогуном останньої сьогунської династії Токугава. Він знаходиться зовсім недалеко від імператорського палацу, але перевершує його і за площею, і за красою. У внутрішні покої палацу неможливо було пробратися непоміченим. Для цього служили спеціально сконструйовані «солов'їні підлоги», які видають мелодійний скрип, коли хтось проходить по їх дошках. Як це прийнято в Японії, до внутрішніх покоїв ведуть розкішні ворота, які за красою не поступаються самому палацу. Кажуть, різьба на воротах виконана самим Хідарі Дзінгоро - знаменитим «лівшею», у якого заздрісники відрубали праву руку.
Кіото вважається основним культурним центром Японії. Це одне з найпопулярніших туристичних місць в Японії, багато людей зі всього світу приїжджають сюди на екскурсії.
Схожі презентації
Категорії