X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Християнство в музиці

Завантажити презентацію

Християнство в музиці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Християнство в музиці

Слайд 2

Народження християнської музики.  Християнство зародилось в юдейському суспільстві. Вперше його слово спасіння було проголошено устами єврея, чий рід походив з роду Давида. Перші християни поважали звичаї юдаїзму, вони жили і покланялись Богу, не відриваючись від своїх сімей і предків. Їх рання віра проростала на ґрунті стародавніх традицій, і в своїх писаннях вони часто використовували єврейські тексти, вірячи, що прихід Ісуса, Месії, став реалізацією цих пророцтв. Тому для нашого перегляду історії християнської музики важливо зрозуміти ту роль, яку відігравала музика в житті юдеїв, тому що юдейське коріння музики християнства залишається важливою ланкою у тому ланцюжку, який з'єднує ці дві релігії.   Старий Завіт - це документ, що описує історію, філософію народу. Але це перш за все зібрання священних текстів, а не детальна історична хроніка. Тому тут одні події чи персонажі розкриті з усіма подробицями, а інші тільки представлені. Як джерело інформації про музику, Старий Завіт також то повний детальних описів, то нічого не згадує. Музика - одна з тих сфер, в яких Біблія не дуже ділиться своїми секретами. 

Слайд 3

МУЗИКА В БІЛІЙНІ ЧАСИ  Перша згадка про музику є в Бутті 4:21, де сказано про Ювала, батька всіх гуслярів і дударів. Ці музичні інструменти, які придумали Ювал і його потомки, є праобразом наших сучасних музичних інструментів.  Перші глави Біблії мають лише непрямий опис музики. Народ Божий Ізраїль, відправився до обіцяної землі, при цьому співалась така пісня: «Угору вода з криниці приспівуйте їй. Криниця, що копали дуки, князі народу, що рили берлом та жезлами.» ( Чис. 21:17,18)

Слайд 4

Так само, як і у багатьох інших культурах, в стародавніх євреїв музика супроводжувала майже всяку діяльність. Пісні війни, перемоги і поразки, записані в деяких розділах Біблії, прославляли Бога і при різних святкуваннях: при помазанні на царя, при посвячені стін Єрусалиму, підчас Пасхальної трапези. Вражаючою є пісня жінок, які вітали Давида, після перемоги над філістимлянами: «...Вийшли жінки з усіх міст Ізраїля цареві Саулові на зустріч, з радости ж співали і танцювали під звуки бубнів та цимбалів. Жінки, танцюючи, повторювали приспів: «Саул побив тисячі, а Давид - десятки тисяч.» ( 1Сам. 18:6,7). 

Слайд 5

Різнорідність інструментів, танці створювали доволі емоційну атмосферу. Визволення і катарсис, властивий таким ситуаціям, припускають повну єдність учасників з тою подією, яке святкується, їх добровільна відмова від свого «я». Демонстрація єдності, виражена Давидом в такій емоційній формі, викликала суперечність і заховану роз'єднаність. Міхаль вважала подібну зайву театральність непристойною: «Зневажила його в своїм серці і потім насміхалась над ним (2Сам. 6:16) 

Слайд 6

Храмова музика  Музика, про яку йшлося раніше, належала не професійним музикантам, а народу в цілому. Але під час другого опису прибуття ковчегу завіту в Єрусалим ми в перше зустрічаємо згадку про офіційно існуючий стан спеціально навчених музикантів, які були покликані вести богослужіння. Тут згадуються всі види музичних інструментів, а в 1 Хр.16:8-36 написаний текст подячної пісні.   Після збудування храму Соломоном богослужіння стають пишними. В Біблії досить детально описані церемонії початку богослужіння і та роль, яка відводилась музиці: «І всі левіти співці, Асаф, Геман та Єдутун, сини їхні та брати, одягнені в вісон, із цимбалами, арфами та цитрами стояли на схід від жертовника, а з ними 120 священиків, що сурмили. І коли всі разом сурмили й співали в один голос на хвалу й славу Господа, та коли загримів звук труб, цимбалів і музичних приладів, на хвалу Господа: «Бо він благий, бо віковічна його милість!» - тоді Господній дім сповився хмарою Господньої слави.» ( 2Хр.5:12,13) 

Слайд 7

Пізніше музика в Богослужіннях почала носити більш символічний характер. Труби, наприклад, означали могутність Бога, Його велич і силу, в той час, як приспівування рядків з Писання було сильним нагадуванням про Його святість, від'єднувало Слово Боже від світських розмов щоденного життя. Тому гімн став центральною частиною єврейського богослужіння.   Дві ці властивості музики - захоплювати і символізувати - в значній мірі визначили характер і природу музики, що використовується в християнських богослужіннях.  Псалми в храмовому богослужінні.   Будучи не єдиними текстами, що співались в храмі, псалми займали головне місце в богослужінні. 

Слайд 8

Те, що християнські традиції на сьогодні могутньо закріпилися в музиці, дає нам зрозуміти, що наше життя, часто нелегке і непросте, все-таки прекрасне!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне