X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Франція - батьківщина кіно""

Завантажити презентацію

"Франція - батьківщина кіно""

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Франція – батьківщина кіно

Слайд 2

Наприкінці IXст. багато вчених намагались винайти пристрій, який показував би «рухомі картинки». Серед них: Майкл Фарадей, Макс Роджер, Жозеф Плато, Луї Дагер, Жозе Ньєпс, Едвард Мейбридж, Етьєн Маре (фоторушниця), Іван Болдирєв (целюлоїдна плівка), Еміль Рено (оптичний театр).

Слайд 3

З усіх винахідників, найближче до створення кінематографу підійшли американець Томас Едісон (його пристрій - кінетоскоп) та українець Йосиф Тимченко. Кiноапарат Й.Тимченка

Слайд 4

Проте беззаперечними винахідниками кіноматографу вважаються французи Луї Жан Люм'єр та Огюст Люм'єр.

Слайд 5

28 грудня 1895 року в Гран-кафе на бульварі Капуцинок брати Люм'єри здійснили перший кіносеанс. Вони продемонстрували декілька коротких роликів, першим з яких був “Вихід робітників з фабрики Люм‘єр»(La Sortie des usines Lumière, 1895) Рекламний постер братiв Люм‘eр

Слайд 6

Інші фільми братів Люм‘єр: — «Политий поливальник» — «Сніданок немовляти» — «Виловлювання червоних рибок» — «Вольтижировка» — «Ковалі» — «Площа Корделії в Ліоні»

Слайд 7

Проте найвідомішим фільмом винахідників кінематографу є “Прибуття поїзда на вокзал Ла-Сьота”(L’Arrivée d’un train en gare de la Ciotat). До речі, під час перегляду цієї стрічки деякі глядачі втекли, гадаючи, що то на них їде справжній поїзд.

Слайд 8

Паралельно з Люм‘єрами кіноіндустрію почали розвивати інші режисери в інших країнах. Протягом 1896-1897 років публічні демонстрації короткометражних фільмів були зроблені в усіх світових столицях.

Слайд 9

Наступний крок у розвитку кіномистецтва здійснив також француз – Жорж Мельєс. Він першим став знімати фільми за сценаріями, використовувати багато специфічних трюків і спецефектів, і в цілому став одним з головних основоположників кіно як самостійного виду мистецтва. Одним з найбільш відомих фільмів Мельєса є "Подорож на Місяць" (Le Voyage dans la Lune, 1902 р.).

Слайд 10

Протягом першого десятиліття XX ст. тривалість і різноманітність сценаріїв кінофільмів поступово і неухильно збільшувалися. Ставлення в суспільстві до кіно змінюється - від сприйняття його лише як виду розваги до сприйняття його як виду мистецтва. У 1908 р. у Франції вже з'являється поняття «film d‘art" - "художній фільм".

Слайд 11

До Першої світової війни французьке кіно випускало близько 90% світової кінопродукції (в основному зусиллями компаній «Pathé » і «Gaumont»). Однак інші країни, в першу чергу, такі як США, Великобританія, Німеччина також починають надавати помітний вплив на розвиток світового кіно.

Слайд 12

Зараз французьке кіномистецтво є одним з найбільш шанованих у світі, і за популярністю поступається лише голлівудському. Сучасний вигляд французького кіно сформувався після Другої світової війни. Так звана «нова хвиля» у французькому кіно вплинула на розвиток кіно в усьому світі. Серед відомих режисерів - Жан Ренуар, Марсель Карне, Жан-Люк Годар, Франсуа Трюффо, Бертран Бліє, Люк Бессон, Жан-П'єр Жене, Франсуа Озон. Уряд Франції активно сприяє розвитку й експорту національного кінематографа.

Слайд 13

Тести

Слайд 14

1. Що винайшов Еміль Рено? А) Фотокамеру В) Кадровий телескоп Б) Кінопроектор Г) Оптичний театр

Слайд 15

2. Кому належить даний винахід? А) Йосиф Тимченко В) Іван Болдирєв Б) Майкл Фарадей Г) Едвард Мейбридж

Слайд 16

3. Хто зображений на фото? А) Едісон і Ньєпс Б) брати Люм‘єр В) Фарадей і Роджер Г) Бессон і Ренуар

Слайд 17

4. Де відбувся перший публічний кінопоказ? А) Голлівуд В) Марсель Б) Ліон Г) Париж

Слайд 18

5. Перший фільм, показаний Люм'єрами? А) “Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота” Б) “Вихід робітників з фабрики Люм'єр” В) “Политий поливальник” Г) “Площа Кордильєрів”

Слайд 19

6. Кадр з якого фільму зображений на рекламному постері? А) “Ковалі” Б) “Робітники” В) “Политий поливальник” Г) “Вольтижировка”

Слайд 20

7. Коли у всіх розвинених країнах з‘явився кінематограф? А) 1900-1902рр. В) 1932-1933рр. Б) 1874-1875рр. Г) 1896-1897рр.

Слайд 21

8. Хто зняв фільм “Подорож на Місяць”(1902)? А) Жорж Мельєс В) Франсуа Трюффо Б) Жан Поль Бельмондо Г) Люк Бессон

Слайд 22

9. В якому році з‘явилося поняття «художній фільм»? А) 1895р. В)1901р. Б) 1908р. Г)1924р.

Слайд 23

10.Скільки відсотків кінопродукції випускала Франція перед Першою Світовою війною? А) 50% В) 90% Б) 80% Г) 70%

Слайд 24

11. Виберіть з переліку французьку кінокомпанію. А) Gaumont В) Summit entertainment Б) Disney Г) Warner Brothers

Слайд 25

12. Коли почалася “нова хвиля” у французькому кіно? А) після 2000-х років Б) після винайдення кольорових фільмів В) після Другої Світової Г) після винайдення звуку в кіно

Слайд 26

Правильні відповіді: 1. Г 2. А 3. Б 4. Г 5. Б 6. В 7. Г 8. А 9. Б 10. В 11. А 12. В

Слайд 27

Презентацію підготувала Саражин Марина 2013р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне