X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Bишивка хрестом"

Завантажити презентацію

"Bишивка хрестом"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Bишивка хрестом Презентацію підготувала учениця 11-В класу СЗШ №6 м. Києва Кучер Ольга

Слайд 2

Вишивка - одне з найулюбленіших і найпоширеніших видів рукоділля. Історія її виникнення сягає далеко вглиб століть. Матеріалом для вишивки в різні часи служили жили тварин, нитки льону, конопель, бавовни, вовни, шовку, також застосовувався і натуральний волосся.

Слайд 3

Слайд 4

У нашій країні з давніх часів вишивкою прикрашали одяг, взуття, кінську збрую, житло, предмети побуту.

Слайд 5

Найкраще збереглися вироби XIX століття. У ті часи вишивка умовно поділялась на міську і селянську (народну). Міська вишивка випробовувала на собі вплив західної моди і не мала міцних традицій. Народна була нерозривно пов'язана із старовинними звичаями і обрядами? Російського селянства.

Слайд 6

До 13 - 15 років селянські дівчатка повинні були приготувати собі посаг: вишиті скатертини, облямівки, головні убори, рушники. Перед весіллям влаштували публічний показ приданого як свідчення працьовитості та майстерності нареченої. Наречена обдаровувала родичів нареченого своїми виробами.

Слайд 7

Слайд 8

У селянських сім'ях одяг шили з домотканих лляних і вовняних тканин. Її прикрашали не тільки вишивкою, а й мереживами, тасьмою, вставками з кольорового ситцю.

Слайд 9

З язичницьких часів жінки - вишивальниці створювали у своїх вишивках - картинах сцени побутового життя. Найчастіше вишивкою прикрашали постельника (простирадла), кінці яких звисали з ліжок, а також рушники, скатертини, завіси, весільні та святкові сорочки, полотняні сарафани, головні убори, хустки.

Слайд 10

У селянські часи з'явився звичай прикрашати вишитими рушниками ікони, дзеркала і вікна. На весіллі, масниці, при народженні або смерті людини вишиті рушники були священним оберегом.

Слайд 11

Виникнувши в давнину, мистецтво вишивки протягом багатьох століть постійно вдосконалювалося. З часом окремі фігури видозмінювалися, ускладнювалися, поєднувалися з іншими формами, створюючи візерунки-малюнки. Так виникли орнаменти - послідовне повторення окремих візерунків або їх групи.

Слайд 12

Слайд 13

Сучасні варіанти розташування орнаментів на тому чи іншому виробі залежать від його призначення, розмірів і форми.

Слайд 14

Хрест - один з найлегших для освоєння видів вишивок. ? Хрестом без праці вишиваються цікаві геометричні візерунки. Хрест відноситься до рахункових видах вишивок. Їм вишивають по тканинах, на яких неважко робити відлік ниток.

Слайд 15

Найбільш поширена вишивка простим хрестом - коли стібки розташовані по діагональних лініях клітини і перетинаються в центрі.

Слайд 16

Варіантів вишивки хрестом існує безліч: напівхрест подовжений хрест Подовжений хрест із рядком Слов'янський хрест подвійний хрест Хрест «Зірочка» Хрест Левіафан (Болгарська) рисовий шов

Слайд 17

Протягом століть вишивальниці експериментували з відповідними матеріалами, розвиваючи і вдосконалюючи своє мистецтво, черпаючи натхнення в навколишній їхній світ, в мистецтві, в орнаментах інших часів і культур. Мода на різні типи вишивки з'являється і зникає, але основні види залишаються незмінними.

Слайд 18

Джерела інформації: Матеріали з сайту www.vishivka-st.ru Матеріали з сайту ru.wikipedia.org Картинки з ресурсу www.yandex.ru

Слайд 19

Моя вишивка

Слайд 20

Слайд 21

Дякую за увагу!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне