X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Синтоїзм"

Завантажити презентацію

"Синтоїзм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Автор: Степенко Бодік

Слайд 2

Зміст: Введення Японські божества «Синто» Людина і Бог Обряди синтоїзму Священослужителі Храми Країна Мороку Синто – частина життя Синто в сучасній Японії Священні книги синто Міфи синтоїзму Висновок

Слайд 3

Введення Я хочу розповісти про синтоїзм, так як це не просто релігія. Синтоїзм - невід'ємна частина життя японської нації. Синто проявляється не тільки як релігія, але і як частина повсякденного життя: свята, обряди, міфи, традиції. По-цьому знайомство з синтоїзмом дозволяє нам наблизитися до культури японського побуту.

Слайд 4

Японскі божества Кажуть, що в Японії вісім мільйонів божеств. Це майже відповідає дійсності. У японській релігії синто, або синтоїзму, до числа божеств, іменованих ками, відносяться божественні предки японського народу; духи гір, річок, каменів, дерев, вогню, вітру; божества-покровителі окремих місцевостей і ремесел; божества, уособлюють людські чесноти; духи померлих . Камі незримо присутні скрізь і всюди, беруть участь у всьому, що відбувається. Вони буквально пронизують навколишній світ.

Слайд 5

«Синто» Сама назва релігії "синто" складається з двох ієрогліфів: "син" і "то". Перший перекладається як "божество" і має ще інше прочитання - "камі", а другий означає "шлях". Таким чином, дослівний переклад "синто" - "шлях богів". Сінто - національна релігія, адресована не всьому людству, а тільки японцям. Вона виникла в результаті об'єднання поширених в Японії вірувань навколо культу предків імператорського будинку.

Слайд 6

Людина і Бог У синто збереглися і продовжують жити найдавніші форми вірувань, такі, як магія, тотемізм, фетишизм. Синто не може назвати свого конкретного засновника - людини чи божество. У цій релігії взагалі відсутні будь чіткі відмінності між людьми і ками. Тому релігія вважає ідеалом гармонійне існування людини з навколишнім світом, в духовній єдності.

Слайд 7

Обряди синтоїзму Ще однією особливістю синто є безліч ритуалів, що збереглися практично без змін протягом століть. Водночас догматика синто займає в порівнянні з ритуалом вельми незначне місце. Вона сформувалася під впливом запозичених з континенту релігійних навчань і була лише синтезом буддійських, даоських і конфуціанських ідей. Догми існували незалежно від релігії, основним змістом якої до теперішнього часу залишаються обряди.

Слайд 8

Священослужителі Священики синто іменуються каннуси. У наш час все каннуси поділяються на три розряди: священнослужителі вищого рангу - головні священики храмів, - називаються Гудзь, священики другого і третього рангів, відповідно, негі і гонегі. В давнину рангів і звань священиків було істотно більше, крім того, оскільки знання і посаду каннуси передавалися у спадок, існувало безліч кланів священнослужителів. Крім каннуси, в ритуалах синто можуть брати участь помічниці каннуси - мико.

Слайд 9

Храми Храм, або святилище сінто - місце, де відправляють ритуали на честь богів. Існують храми, присвячені кільком богам, храми, в яких шануються духи померлих певного клану, а в храмі Ясукуні шануються японські військові, що загинули за Японію і імператора. Але більшість святилищ присвячуються одному певному ками. Храм Ясукуні

Слайд 10

На відміну від більшості світових релігій , в яких намагаються по можливості зберігати старі ритуальні споруди в незмінному вигляді і будувати нові у відповідності зі старими канонами , в синтоїзму , відповідно до принципу загального оновлення, яке і є життя , існує традиція постійного оновлення храмів. Святилища богів синто регулярно оновлюються і перебудовуються , в їх архітектуру вносяться зміни . Так , храми Ісе , раніше імператорські , реконструюються кожні 20 років. Тому зараз складно сказати , якими саме були синтоїстські святилища давнину , відомо лише , що традиція спорудження таких святилищ виникла не пізніше VI століття. Храмовий комплекс Исе

Слайд 11

Країна Мороку На відміну від інших релігій синто не містить моральних установок. Місце уявлення про добро і зло тут займають поняття чистого і нечистого. Якщо людина скоїла щось неналежне, він повинен пройти через ритуал очищення. За дійсний гріх (порушення світового порядку) людині доведеться платити і після смерті. Він відправляється в Країну Мороку і там веде тяжке існування в оточенні злих духів.

Слайд 12

Синто – частина життя Від прихильника цієї релігії не потрібно щоденних молитов і частих відвідувань храмів. Цілком достатньо участі в храмових святах і виконаннях традиційних обрядів , пов'язаних з важливими подіями в житті. Тому самі японці нерідко сприймають синто як сукупність національних подій і традицій. Ніщо не заважає синтоїстам сповідувати будь-яку іншу релігію , навіть вважати себе атеїстом. І все-таки виконання обрядів синто невіддільне від повсякденного життя японця з моменту його народження до самої смерті , просто в більшості своїй обряди не розглядаються як прояв релігійності.

Слайд 13

Синто в сучасній Японії Синто є глибоко національної японської релігією і в якомусь сенсі уособлює японську націю , її звичаї , характер і культуру. Вікове культивування синто в якості основної ідеологічної системи і джерела ритуалів призвело до того , що в даний час значна частина японців сприймає ритуали , свята , традиції , життєві установки , правила синто в якості не елементів релігійного культу , а культурних традицій свого народу. Такий стан породжує парадоксальну ситуацію: з одного боку , буквально все життя Японії , всі її традиції пронизані синтоїзмом , з іншого - лише деякі з японців вважають себе прихильниками синто .

Слайд 14

Священні книги Синто Головними священними книгами синто вважаються "Кодзікі" ("Записи про справи давнини", 712 року) "Ніхонгі" ("Японські хроніки", 720 року). Вони являють собою літописно-міфологічні склепіння. В них вперше були зібрані й записані збереглися усні японські оповіді і легенди. Саме вони лежать в основі ритуалу синто. "Кодзікі" і "Ніхонгі" з невеликими відмінностями передають одні й ті ж події.

Слайд 15

Міфи синтоїзму Обидва міфологічних зводи синтоїзму починаються з виникнення світу . Спочатку був хаос: всі елементи світу перебували в змішаному стані. Потім Небо відокремилося від Землі - з'явилася Рівнина Високого Неба і острови Акіцусіма . Саме тоді виникли три божества: Аменомінаканусі (бог - Господар центру Неба) , Такамимусуби і Камимусуби - Сполучні божества. Вони як би " плели " тканину світу з різних елементів . Потім виникли божественні пари братів і сестер. Всі вони уособлюють різні природні явища. Усього таких пар налічується вісім . Останньою парою були Идзанаги і Ідзанамі ( Вірний Чоловік і Вірна Дружина ) .

Слайд 16

По наказу раніше прийшли в світ божеств Идзанаги і Ідзанамі опустили в море дорогоцінний спис і стали розмішувати його. Коли спис вийняли, краплі, що стікали з його вістря, утворили острів Онногоро. Идзанаги і Ідзанамі зробили його Серединним Столпом Всією Землі. Вони вийшли на щойно острів і уклали шлюб. Від їхнього союзу народилися японські острови і безліч нових божеств, що стали першими жителями архіпелагу.

Слайд 17

Зробивши на світ бога Вогню, Идзанами захворіла і померла, але за час хвороби вона встигла породити чимало нових божеств. Идзанаги дуже страждав з-за смерті своєї дружини-сестри: він плакав, і з його сліз також з'являлися нові божества. У пориві відчаю Идзанаги схопив свій меч шириною в десять долонь і відсік голову власному сину - богу Вогню, кров якого дала життя цілій низці нових божеств.

Слайд 18

Після смерті Ідзанамі вирушила до Країни Мороку . Идзанаги пішов за нею , щоб повернути назад у верхній світ . Однак він знайшов Идзанами в стані розкладу , покриту хробаками , і в жаху кинувся навтіки . Розгнівана Идзанами послала слідом за ним відьом. Идзанаги вдалося позбутися від переслідувачів , після чого він закрив великий скелею прохід з Країни Світу в Країну Мороку . Повернувшись в Країну Світла , Идзанаги очистився , зробивши обмивання в річці. Коли він скинув одяг , з його сукні і прикрас з'явилося близько дюжини божеств. З родимих плям на тілі також виникли божества. Зрештою , з його лівого ока з'явилася богиня Сонця Аматтерасу , з правого - бог Місяця Цукіемі , з носа - бог Бурі і Вітру Сусаноо . Идзанаги віддав у владу Аматерасу Рівнину Високого Неба , а Сусаноо - Рівнину Моря .

Слайд 19

Одного разу Сусаноо попрямував в Небесне царство до своєї сестри Аматерасу. Перебуваючи в царстві богині Аматерасу, Сусаноо заподіяв їй різного роду неприємності: засипав землею зрошувальні канали і межі на рисових полях, осквернив її оселі і образив її помічниць. Подібні дії в Стародавній Японії розцінювалися як важкий образа. Розсерджена Аматерасу віддалилася в небесний грот, і на всій Рівнині Високого Неба настала темрява.

Слайд 20

Божества зібралися на дні Небесної ріки, щоб придумати, як виманити Аматерасу з грота. Спочатку вони посадили перед входом в грот птахів і змусили їх співати, потім повісили на дерево намисто з різьблених яшм, дзеркало і підношення у вигляді білих одягів та хором почали кликати її. Аматерасу визирнула з грота. Побачивши своє відображення в дзеркалі, вона нарешті вийшла назовні. Позаду неї божества протягнули мотузку, прегородила їй шлях назад. Відразу ж сонячне світло повернувся в світ. Сусаноо вигнали з Рівнини Високого Неба.

Слайд 21

Отже, більшість сказань, зібраних в "Кодзікі" і "Ніхонгі", являють собою історію боротьби того чи іншого персонажа за встановлення влади над будь-якою територією з обов'язковим включенням любовного сюжету. Ці легенди відбивають боротьбу між групами племен стародавньої Японії.

Слайд 22

Серед оповідань виділяється міф про похід нащадка Аматерасу Дзімму на острів Хонсю, щоб підпорядкувати нескорені центральні області Японії. Цей міф дав початок офіційному святу імперії. Він називається Кігенсецу і відзначається в Японії 11 лютого. Початок правління Дзімму є першим датованим подією (660г. до н.е.) в "Кодзікі" і "Ніхонгі" і знаменує собою перехід від "ери богів" до історії царювання земних імператорів.

Слайд 23

Усі наступні імператори, про які оповідають літописно-міфологічні склепіння, продовжували родовід лінію, висхідну безпосередньо до богині Аматерасу. В "Кодзікі" і "Ніхонгі" відображений спосіб сприйняття світу, характерний для язичництва і в той же час має ряд особливостей.

Слайд 24

Творення світу в японській міфології відбувається спонтанно , без впливу будь-якої зовнішньої сили . Відсутній окремий міф про створення людини , мається на увазі , що люди є прямими нащадками богів. Немає непереборних перешкод між трьома основними міфологічними світами - Рівниною Неба , Країною очеретяні зарості і Країною Мороку ; всі вони мисляться як реально існуючі та сполучені між собою. Міфи пронизані почуттям гармонії людини і його природного оточення - немає жодного опису боротьби з силами природи.

Слайд 25

Висновок Познайомившись з синтоїзмом ми ближче дізналися культуру та історію Японії. Ця релігія цікава своїми міфами та традиціями. Але, на жаль, всього відразу розповісти не можливо. Тому ніколи не пізно цікавитися і дізнаватися більше про таких значущих і цікавих речах.

Слайд 26

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Релігієзнавство