X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
буддизм

Завантажити презентацію

буддизм

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Буддизм

Слайд 2

Будди зм — одна зі світових релігій, яка зародилася в Індії і поширена переважно в Азії: від Шрі Ланки до Бурятії, і від Калмикії до Японії. Найбільше послідовників має в країнах Південно-Східної Азії, Східній Азії та Тибеті.

Слайд 3

Будда — в буддизмі істота, що досягла пробудження і вийшла з кола страждань . Згідно з вченням махаяни існує нескінченна кількість будд, одним з яких був історичний будда Гаутама

Слайд 4

“Чотири благородні правди” Будда проголосив “чотири благородні правди” : перша – все життя є страждання; друга – люди з несвідомості прив’язуються до життя; третя – до мети доходить, той хто відрікається любові до життя; четверта – шлях до спасіння веде восьма стежинами

Слайд 5

Течії буддизму Існує кілька десятків течій(типів) буддизму, які можна загалом згрупувати у три типи: Нікая, Махаяна та Ваджраяна. З шкіл Нікая до наших часів збереглася лише школа Тхеравада.

Слайд 6

Школа Тхеравада Школа Тхеравада, що означає «Вчення старійшин», будує вчення та практику винятково на Палійському каноні. Він вважається найстарішим з існуючих буддійських канонів. Практика Тхеравади спирається на розвиток «ґрунтовної уваги», що призводить до розвитку вмілих якостей.

Слайд 7

Школа Махаяні В Махаяні («Великій колісниці») підкреслюється співчуття до всіх та самовідданий ідеал Бодхісаттви. В доповнення до текстів шкіл Нікая, школи Махаяни визнають загалом або частково ряд текстів, записанних біля першого сторіччя нашої ери. Ці пізніші тексти написані на санскриті, та присвячені досягненню стану Будди через слідування шляхом Бодхісаттви протягом незліченних віків.

Слайд 8

Школа Ваджраяна Ваджраяна («Діамантова колісниця») використовує велику кількість технік, призначених для вдосконалення буддійської практики. Одна з складових Ваджраяни — використання психофізичної енергії як засобу досягнення глибоких станів зосередження та усвідомлення.

Слайд 9

Трипі така— уклад буддійських священних текстів, складений незабаром після смерті Будди Шак'ямуні на Першому Буддійському соборі. У буддійському світі існує безліч версій Трипітаки, в які входить величезна кількість різних текстів. Найбільшою популярністю користується палійській канон традиції Тхеравада, або Типітака. Трипітака

Слайд 10

Символи буддизму Колесо Дгарми- символ дхарми, вчення Будди про шляху до просвітління, звільнення від кармічних перероджень в сансаре. Традиційно зображується у вигляді стилізованого колеса з п'ятьма, шістьма або вісьмома спицями.

Слайд 11

Символи буддизму Квітка лотоса-служить традиційним символом чистоти. Лотос народжується в брудній болотяній воді, однак з'являється на світ чистим і незабрудненим.

Слайд 12

Буддизм в Україні В Україні Буддизм існував починаючи з 19-го, 20-го століття, після імміграції з країн буддистського населення, головним чином Північного В’єтнаму та Кореї в комуністичний період. Хоча джерела не є швидко доступними, буддисти, як вважають, становлять 0,1 % від загальної чисельності населення Україні.

Слайд 13

Японський символ буддистської ідеї недіяння зла - це три мавпи, одна з яких прикриває вуха («не чую зла»), друга очі («не бачу зла»), а третя прикриває рота («не кажу про зло»). Часто в цю композицію додається і четверта мавпа, яка прикриває живіт, висловлюючи тим самим принцип «не чиню зло». Те, що в якості символу обрані саме мавпи, а не інші тварини, пояснюється грою слів в японській мові: позначає мавпу слово «сару» співзвучно закінченнях слів у фразі «мидзару, кикадзару, ивадзару», що перекладається як «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу».

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Релігієзнавство