Уява
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Уявлення Образи предметів або процесів реальної дійсності, які в даний момент не сприймаються нами, але які сприймалися раніше, називаються уявленнями. Уявлення — це відтворений образ пред метів реального світу. В основі будь-якого уявлення завжди лежить відтворення минулих відчуттів та сприйнять
Уявлення того, що в минулому людина не сприймала, створення образів предметів і явищ, з якими раніше не зустрічалась, виникнення наочного образу того, що ще тільки буде створено, становить особливу форму психічної діяльності—уяву. Уява— це створення нового в формі образів-уявлень.
Фізіологічно процес уяви є процес утворення нових поєднань з уже складених нервових тимчасових зв'язків у корі головного мозку.
Довільна уява проявляється в тих випадках, коли нові образи або ідеї виникають в результаті спеціального наміру людини уявити щось певне, конкретне.
Відтворююча уява це уявлення людиною чого-небудь наочного для неї, причому уявлення спирається на словесне описання чи умовне зображення цього нового (креслення, схему, нотний запис)
Мрія це уява, спрямована в майбутнє, в перспективу життя і діяльності людини. Мрія грунтується на життєвих потребах, що зумовлюють бажання і прагнення людини.
У своїй уяві я вільний малювати як художник. Уява важливіша за знання. Знання обмежене. Уява охоплює весь світ
Жозеф Жубер Той, хто має уяву, але не має знань, має крила, але не має ніг. Уява — це очі душі.
Ігрові вправи для розвитку уяви у дітей 1. «Кінопроба». Уявіть, що ви актори, яких запросили зніматися у фільмі. Зобразіть: - пінгвіна, який потрапив на спекотний пляж; - слоника, який виконує «Танець маленьких лебедят»; - стареньку бабусю, якій раптом закортіло пострибати через мотузку тощо. 2. «Ось так». Учитель питає дітей: - як ідеш?; (діти показують - «Ось так») - як біжиш?; - як вночі спиш?; - як береш?; - як даєш?; - як пустуєш?; - як грозиш? Тощо.
Схожі презентації
Категорії