Предмет і завдання історії психології
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Предметом історії психології є : Закономірності формування і розвитку поглядів на психіку на основі різних підходів до розуміння її природи, функцій і генезису. Історія психології описує і пояснює, як саме були відкриті фактори і закони в психології.
Завдання історії психології: 1) визначення закономірностей розвитку знань про психіку; 2) розкриття взаємозв’язку психології з іншими науками, від яких залежать всі її досягнення; 3) з`ясування залежності зародження і сприйняття знань від соціокультурного контексту, ідеологічних впливів на наукову творчість, тобто від запитів суспільства; 4) вивчення ролі особистості, її індивідуального шляху у становлення самої науки.
Принципи історії психології, їх зміст та характеристика: детермінізму, системності, розвитку
Принцип детермінізму всі психічні явища пов'язані причинно-наслідковими відношеннями, тобто все, що відбувається у нашій душі, має певну причину, яка може бути виявлена і вивчена і що пояснює, чому виник саме той, а не інший наслідок. Ці зв'язки можуть пояснюватися різними підставами, і в історії психології існує декілька підходів до їх пояснення.
Принцип системності описує і пояснює основні види зв'язку між різними сторонами психіки, сферами психічного. Даний принцип передбачає, що окремі психічні явища внутрішньо пов'язані між собою, утворюючи цілісність і набуваючи завдяки цьому нових властивостей.
Принцип розвитку психіка розвивається, тому найбільш адекватний спосіб її вивчення - дослідження закономірностей цього генезису, його видів і стадій. Недаремно одним з найбільш поширених психологічних методів є саме генетичний. Існує два види розвитку психіки - філогенез і онтогенез, тобто розвиток психіки у процесі становлення людського роду та у процесі життя індивіда від народження до смерті
Основні етапи розвитку психології 1-й етап - донаукової (міфологічної) психології – коли панували анімістичні уявлення про душу; 2-й етап - філософської психології – коли психологія становила собою частину філософії (від античності до XIX ст.); 3-й етап - власне наукової психології – початок застосування у психології об'єктивного методу (експерименту), запозиченого у природничих наук, який дозволив їй відділитися від філософії (друга половина XIX ст.).
Схожі презентації
Категорії