Духовний світ людини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
МЕТА: ВИЗНАЧИТИ ПСИХІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА СТАНИ ЛЮДИНИ; ОХАРАКТЕРИЗУВАТИ ТЕМПЕРАМЕНТИ ХАРАКТЕРУ; ОБГОВОРИТИ ПОНЯТТЯ: ДУХОВНІСТЬ ТА БЕЗДУХОВНІСТЬ,НАДСВІДОМІСТЬ ТА ПІДСВІДОМІСТЬ; ВИХОВУВАТИ В УЧНІВ ПОВАГУ ДО НАЙ- ВИЩОЇ СУСПІЛЬНОЇ ЦІННОСТі - ДУХОВНОСТІ.
ЗАВДАННЯ: ПРАГНУТИ ДО РОЗВИТКУ СВОЄЇ ДУХОВ- НОСТІ; ЗНАЙТИ ВІДМІННОСТІ МІЖ ДУХОВНОЮ ЛЮДИНОЮ ТА БЕЗДУХОВОЮ; БАЧИТИ У КОЖНІЙ ЛЮДИНІ ЩОСЬ ХОРО- ШЕ ТА ДОПОМОГТИ ЇЙ ПОДОЛАТИ НЕГА- ТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ ОСОБИСТОСТІ.
ПЛАН 1. Психічні властивості і стани людини. 2. Темперамент і характер. 3. Світ нашої свідомості. 4. Духовність та бездуховність.
Бесіда. 1. ЯКІ ПОТРЕБИ У ВАС ПЕРЕВАЖАЮТЬ? 3. ВІД ЯКИХ ПОТРЕБ ВАМ ВАР- ТО ВІДМОВИТИСЬ,А ЯКИМ - ВІДДАТИ ПЕРЕВАГУ? 2. ЧИ СПРИЯЮТЬ ЦІ ПОТРЕБИ ВАШОМУ РОЗВИТКОВІ? 4. ЧИМ РЕГУЛЮЮТЬСЯ ЛЮДСЬКІ ДІЇ?
“ Людино, пізнай себе, і ти пізнаєш світ! ” Давньогрецький філософ Сократ 15 лютого 399 г. до н.э.
1.Духовний світ людини. 1 Почуття. емоції. 2 Прагнення та настрої. 3 Знання та переконання. 4 Цілі та Ідеали. 5 Оцінки.уяв- лення про цінності. ПСИХІКА НЕРВОВА СИСТЕМА ЛЮДИНИ МОЗОК
Настрої залежать від: СТАН ЗДОРОВ`Я ПОГОДИ СТОСУНКИ З ЛЮДЬМИ УСПІХИ У РОБОТІ ПСИХ.КЛІМАТ У СІМ`Ї…
Знайдіть зайве у визначенні “ культура почуттів ”: доброзичливість до інших людей; повага почуттів інших людей; нетактовність; співчуття щодо горя інших людей; хамство та грубість у відносинах з ін- ими людьми; підтримка людини у біді та радощах.
2.Темпераменти характеру: робота з підруч- ником: запов- нюємо табли- цю. САНГВІНІК ХОЛЕРИК ФЛЕГМАТИК ТЕМПЕРАМЕНТ ЗА ПАВЛОВИМ МЕЛАНХОЛІК Павлов І.П.
Користуючись підручником визначте, хто із ваших одно- групників за темпераментом характером? ?Флегматик ? Меланхолік ? Сангвінік Холерик?
Вислови свою думку: Чи приходить людина у світ стриманною або розбещеною, чи вона стає такою у процесі свого розвитку?
Операції свідомості ПІЗНАННЯ ОЦІНЮВАННЯ ІДЕАЛІЗАЦІЯ Київський академічний драматичний театр на Подолі. ?
ПІЗНАННЯ МЕТОДИ ПІЗНАННЯ ЗА СТУПЕНЕМ СПІЛЬНОСТІ ЗАГАЛЬ- НОЛО- ГІЧНІ ЕМПІ- РИЧНІ Н А У К О В І О К Р Е М І З А Г А Л Ь Н О Н А У К О В І В С Е З А Г А Л Ь Н І АНАЛІЗ ДЕДУКЦІЯ СИНТЕЗ ІНДУКЦІЯ ОПИСАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТ СПОСТЕР- ЖЕННЯ ДІА- ЛЕК- ТИЧНІ МЕТА- ФІЗИЧ- НІ
ІДЕАЛІЗАЦІЯ ЦІННОСТІ ФАНТАЗІЯ УТОПІЯ ЗАГАЛЬ- НОЛЮД- СЬКІ ГРУПОВІ НАЦІО- НАЛЬНІ ІНДИВІ- ДУАЛЬНІ пізнавальні моральні естетичні
Яка людина є бездуховною на твою думку? “ ЛЮДИНА НЕ ОСТРІВ, А ЦІЛИЙ МАТЕРИК “. ДЖОН ДОНН (1572-1631р.р.) Милосердя Доброта Духовність
Кожна людина повинна відрізняти: добро і зло, ідеал від дійсності, ду- ховність від бездуховності.
Поставте навпроти поняття визначення: А) Найпростіші або біологічні пере- живання, що відчуває людина як живий організм у звязку із задо- воленням своїх органічних пот – реб; Б) Короткочасні, бурхливі почуття, емоції; В) Психічна форма прояву різнома- нітних потреб людини, відобра – ження нею своєї реальної зале – жності від предметів, умов, які не- обхідні для задоволення цих пот- реб; Г) Яскраво виражені емоційні стани людини, викликані ситуаціями над- мірної напруженості. 1. АФЕКТИ; 2. Почуття; 3. Стрес; 4.Емоції.
Впізнай науковця та його відкриття ? САНГВІНІК; ХОЛЕРИК; ФЛЕГМАТИК; МЕЛАНХОЛІК. АСЕТІК; ПІКНІК; АТЛЕТІК; ДІСПЛАСТ.
Домашнє завдання: Опрацювати § 9-10 ст.101-133; Опрацювати завдання: 2.4,6,7ст.108, 3,5 ст. 121; Опрацювати конспект.
Схожі презентації
Категорії