X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тварини в панцирі

Завантажити презентацію

Тварини в панцирі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тварини в панцирі

Слайд 2

Черепахи — ряд плазунів, що існує впродовж 250 мільйонів років. Містить близько 230 видів, що групуються в 12 родин і 5 підрядів, що поширені по всій землі і живуть як у воді, так і на суші. Багато «сучасних» черепах зараз знаходяться на межі зникнення.

Слайд 3

Черепахи здавна вважаються символом повільності і мудрості. Будова тварини настільки своєрідна й так відрізняється від будови інших представників класу плазуни, що їх неможливо сплутати.

Слайд 4

Ростуть черепахи протягом усього життя. З віком їх ріст стає повільнішим. Живуть тварини довго. Багато видів черепах доживають до 100 років. Та це не межа. Відомий випадок, коли на Атлантичному узбережжі Франції рибалки зловили черепаху віком близько 200 років.

Слайд 5

Панцир черепах складається із спинного щита — карапакса і черевного — пластрона. Зверху у більшості черепах панцир покритий симетричними роговими щитками. Спереду і ззаду панцир має отвори, через які тварина висуває свої кінцівки.

Слайд 6

У деяких видів рухомі частини панцира можуть щільно закривати обидва отвори (або один з них) в хвилину небезпеки. Форма панцира пов'язана зі способом життя черепах: у наземних видів він високий, куполоподібний, часто горбкуватий, у прісноводих — низький, сплющений і гладкий, у морських має обтічну краплеподібну форму.

Слайд 7

Череп Шия Передні кінцівки Задні кінцівки Хвіст Панцир Хребет

Слайд 8

Розмноження черепах протікає однотипно. Запліднення відбувається в організмі черепахи. Самець спонукає самку до парування, покусуючи її та штовхаючи головою.

Слайд 9

Після спаровування, що здійснюється в більшості випадків на суші, самиці відкладають яйця в глекоподібну ямку, яку вони викопують задніми ногами. Потім ямка засипається і утрамбовується зверху ударами пластрона.

Слайд 10

Яйця кулясті або еліптичні, білого кольору, покриті твердою вапняною шкаралупою. Лише у морських і деяких бокошиїх черепах яйця покриті м'якою шкірястою оболонкою. Число яєць, що відкладаються, коливається у різних видів від декількох штук до сотні. Багато черепах мають декілька кладок протягом сезону.

Слайд 11

Багато черепах мають декілька кладок протягом сезону. Після появи малят, вони стрімко намагаються потрапити до води. Інколи малих черепашат переносять крокодилихи-мами, адже їхні діти народжуються практично поруч.

Слайд 12

Відомо безліч викопних черепах, серед яких найбільшою була міоланія, завдовжки близько 5 м. Черепаха, ймовірно, мала величезний, практично однієї довжини з панциром, могутній хвіст, усаджений двома рядами кістяних шпильок-сплощень, а на кінцях трикутного черепа розташовувалися довгі притуплені «роги», направлені назад і убік. Найбільшою з відомих черепах є черепаха архелон з крейдового періоду, яка жила в морі. Розмір одного з виявлених скелетів сягає 4 м. Припускають, що її вага сягала до 2 тонн.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство