Тихе полювання
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Гриб Шляпказнизу Ножка Назрізім’якоть. Їстівний або отруйний 1група Білий гриб Білаабо жовтувата. Малюнок у вигляді білої сітки. Біла. Їстівний. Жовчнийгриб Рожева. Малюнок у вигляді чорної сітки. Рожевіє. Неїстівний, дуже гіркий! Сатанинський гриб Сірувато-зелена.Під шляпкою рожева Клубневидназ червонимсітчатиммалюнком. Червоніє і синіє. Отруйний 2група Опеньок Жовтувато-біла з темними пятнами Кільце з плівки, “воротничок” Біла зприємнимзапахом Їстівний Несправжнійопеньок Темна, пластинки зеленуваті. Кільця з плівки немає Жовтувата з неприємнимзапахом. Отруйний 3група Печериця (Шампіньон) Пластинкирожеві або фіолетові Немає мішочка білякорня. Їстівний Блідапоганка Із зеленуватим відтінком.Пластинки під шляпкоюбілі. Кільце з плівки, “воротничок” Клубневиднепотовщення з мішочком З неприємнимзапахом. Смертельноотруйний 4група Лисичка Нерівний край, светло-жовті. Не кришаться. Їстівний Несправжнялисичка Рівний край,червонувато-помаранчові. зігнута Виділяє білий сік неїстівний
Деякі народні способи визначення отруйності грибів, якими не слід користуватися!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1. Опущена у відвар грибів срібна ложка чи срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби. Потемніння срібних предметів залежить від хімічного впливу на срібло амінокислот, в яких є сірка (утворюється сірчане срібло чорного кольору). Такі амінокислоти є і в їстівних грибах, і в отруйних.
2. Якщо цибулина або часник, які варяться разом з грибами, буріють або синіють, серед їстівних є отруйні гриби. Побуріння чи почорніння цибулі і часнику можуть викликати як отруйні, так і не отруйні гриби залежно від наявності в них ферменту тирозинази.
3. Отруйні гриби обов’язково викликають скисання молока. Молоко скисає від наявності ферменту типу пепсин і органічних кислот, які можуть бути як в їстівних грибах, так і в отруйних
4. Личинки комах слимаків не їдять отруйних грибів. Личинки і слимаки поїдають і отруйні, і їстівні гриби.
5. Отруйні гриби обов’язково мають неприємний запах, а їстівні – приємний. Бліда поганка пахне майже так, як і печериця.
Розрізняють чотири групи отруєння людей грибами, у тому числі: Перша група – отруєння грибами строчками, виявляється через 6-10 годин, з’являється слабкість, нудота, блювота, іноді розлад шлунку.
Друга група – отруєння блідою поганкою і близькими до неї видами грибів, виявляється через 8-24 години, раптові болі в животі, блювота, розлад шлунку, слабкість, зниження температури, висока імовірність смертельних наслідків.
Третя група – отруєння мухоморами виявляється через 30 хвилин – 6 годин, появляється нудота, блювота, розлад шлунку, запаморочення, марення, розширення зіниць. Може наступити смерть!!!.
Четверта група – отруєння опеньками несправжніми, жовчним і чортовим грибом та неспецифічне отруєння їстівними грибами при неправильному приготуванні, зберіганні та заготівлі. Відсутні загальні ознаки отруєння, яке виявляється через 30 хвилин – 2 години розладнанням шлунковокишкового тракту.
У хворих, що отруїлися грибами, спостерігаються такі спільні ознаки недуги: болить усередині, розладнується шлунок, нудить, починається блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається також зміна зіниць. Одна стає вужча, друга ширша. Буває, що іноді у хворого з’являються зорові і слухові галюцинації, конвульсії, марення Перша допомога при отруєнні грибами
Після збудження наступає втрата свідомості, при цьому спостерігається посмикування деяких м’язів. Найчастіше обличчя і пальців рук. Навіть при легкому отруєнні грибами треба негайно звернутися за медичною допомогою чи відправити хворого до лікарні. Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини.
Дещо можна зробити хворому до того, як прийде лікар. Насамперед треба прикласти до живота і ніг грілки. Щоб не допустити активного всмоктування отрути в організм, треба як найшвидше промити шлунок: дати випити хворому 3-4 склянки солоної води, а тоді визвати блювоту. Процедуру повторювати декілька разів.
Після цього рекомендується дати хворому міцного чаю, кави або молока. Але поки прийде лікар, не годувати. І, звичайно, не можна давати хворому спиртних напоїв, оцет, бо вони сприяють всмоктуванню отрути. Щоб установити причини отруєння, варто зберегти рештки грибів.
Пам’ятка про гриби збирайте тільки відомі гриби; не беріть старих, незрілих; не виривайте гриб з корінням; не руште мох, землю з хвоєю навколо; не збивайте грибів, які вам здаються непотрібними (особливо мухомори, ними лікуються деякі звірі).
6. Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби. 7.Добре знайте відміни їстівних і отруйних грибів. 8. Не збирайте ніяких грибів близько від залізничних і автомобільних шляхів, атомних і теплових електростанцій, великих промислових зон.
9. Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості грибної ікри, салатів, пирогів з грибами і інших виробів з подрібнених грибів. 10. Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом. Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером
11. Обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність. 12. Сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.
Схожі презентації
Категорії