X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тхір степовий.

Завантажити презентацію

Тхір степовий.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тхір степовий. Природоохоронний статус: зникаючий!!!

Слайд 2

Тхір степовий Тхір степовий, або світлий тхір (Mustela eversmanni) - хижий ссавець роду Мустела родини Мустелові, або куницеві. Поширений на всій території України, але в багатьох місцях зник.

Слайд 3

Поширення тхора степового Степовий тхір на заході зустрічається від Югославії і Чехії, а далі на схід по лісостепу, степу і напівпустель Росії від Забайкалля і до Середнього Амура, а також в Середній і Центральній Азії до Далекого Сходу і Східного Китаю. В останнє століття ареал степового тхора помітно розширився на захід і частково на північ.

Слайд 4

Основні параметри тіла Тхір степовий є найбільшим із тхорів. Зовнішній вигляд типовий для дрібних куницевих. Довжина тіла 52-56 см, хвоста - до 18 см, маса тіла до 2 кг. Довжина тіла самців - 30-77 см, самиць - 26-52 см; маса, відповідно: 0,48-1,5 кг та 0,35-0, 76 кг.

Слайд 5

Волосяний покрив Тхір степовий відрізняється високим, але рідкісним волосяним покривом, завдяки чому крізь шерсть добре видно густе світле підшерстя. Хутро влітку набуває рудувато-жовтуватого, а взимку - білясто-вохряного забарвлення.

Слайд 6

Забарвлення тіла Характерним є також темне забарвлення лап та кінця хвоста. Своєрідно розфарбовані очі і ніс мордочки, що нагадує чорно-буру маску. Має цінне хутро. Раніше був мисливським видом.

Слайд 7

Особливості життя Тхір степовий - осілий вид з чітко вираженим синантропізмом. В природних біотопах може рити нори, або поселятися в норах інших тварин та своїх жертв. Може використовувати пустоти серед скель, каміння та коріння дерев, купи хмизу, дуплисті пеньки, скирти. В населених пунктах поселяється в присадибних спорудах, на горищах жилих будівель, в купах дров, стодолах.

Слайд 8

Живлення тхора степового Живиться ховрахами, хом`яками, мишами, норицями, тушканчиками, у деяких місцях бабаками та пацюками. Також їсть жуків, коників, ящірок, змій, рибу, раків, амфібій, диких птахів та падло. Робить запаси їжі. Полюбляє ягоди винограду, шовковиці, терну, пасльону, шипшини, різні фрукти.

Слайд 9

У всіх випадках його розповсюдження, а також щільність населення тісно пов’язані з наявністю і кількістю гризунів, в першу чергу ховрахів. Багато буде ховрахів, і тхора буде багато, а мало – і тхорів буде мало. Особливості життя

Слайд 10

Степовий тхір – спритний, моторний, сміливий і цікавий звірок. Він може добре лазити по деревах, добре плаває. На шляху слідування при пошуках здобичі заглядає у всі нори гризунів, а при необхідності швидко розширює їх – він хороший землекоп. Взимку може розривати навіть промерзлу, обледенілу землю. Особливості життя

Слайд 11

За добу тхір пробігає відстань від двох-трьох сотень метрів, до 15 – 20 км. При небезпеці намагається сховатися в нори, іншому притулок. Коли такої можливості немає, хоробро захищається, навіть від собаки або людини, при цьому видає гучні звуки, що нагадують стрекотіння сороки. Особливості життя

Слайд 12

Особливості життя Восени сімейні групи розпадаються, і тварини займають індивідуальні ділянки у відкритих біотопах з заростями чагарників, в берегових урвищах, ярах, острівних і байрачних лісах, садах, парках, в агроценозах поблизу населених пунктів, в лісосмугах. Уникає суцільних лісів.

Слайд 13

Особливості життя Тхір степовий може перекочовувати, долаючи за ніч 3–18 км. Статева зрілість настає у 8 місяців, парування: березень–травень. Вагітність триває 37–38 днів, а кількість малят у виплоді становить 7–12. 

Слайд 14

Чисельність тхора степового У кінці ХХ ст. в Україні мешкало біля 30 тис. особин. Найбільша щільність на цілині сягала 5, на вигонах - 3, на сіножатях - 1, на ланах - 0,05 особин на 1 000 га.

Слайд 15

Чисельність тхора степового Раніше у Черкаській та Полтавській областях було 12 особин на 1 тис. га, а зараз - 0,1. У Луганському заповіднику колись щільність сягала 80 особин на 1 тис. га, тепер менше 1. У Чорноморському заповіднику в кінці ХХ ст. було 4-13 на 1 тис. га, зараз мешкає 12-15 тхорів.

Слайд 16

Причини зникнення Тхір степовий занесений до Червоної книги, але його чисельність швидко зменшується під впливом антропогенного навантаження: розорювання цілинних ділянок; багаторазова обробка ґрунту протягом року; використання отрутохімікатів.

Слайд 17

Де охороняється? Охороняється тхір степовий у природних: Кримський, Український степовий, Луганський та біосферних: «Асканія-Нова», Чорноморський, Дунайський заповідниках, у багатьох заказниках, національних парках (Азово-Сивашський, «Меотида») та інших територіях.

Слайд 18

Природоохоронні заходи Бути обережними на територіях, де мешкають тхорі. Доцільно збільшити площі вигонів перелогів. Зберегти цілинні ділянки. Проводити реакліматизацію виду в місцях недавнього проживання. Відмовитися від хімічних методів боротьби на територіях, де вони мешкають.

Слайд 19

Тхори в історії В одній із книг давньогрецького вченого Страбона є дані про те, що римський імператор Август (близько 30 р. д. н. е. ) надіслав загін легіонерів, щоб допомогти жителям Балеарських островів (Середземне море) знищити кролів, які сильно розмножувалися. Головною дійовою особою в цій боротьбі стали тхори, проте однозначно це були тхори іншого виду, оскільки степовий тхір ніколи не жив в тих місцях.

Слайд 20

Зображення тхора Тхір степовий зустрічається в художній літературі та філателії.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Природознавство