X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
птахи України

Завантажити презентацію

птахи України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Матенчук Любов Іллівна, вчитель вищої категорії Уманської ЗOШ I-III ст.№14

Слайд 2

Прилетіли гості, Сіли на помості. Без сокири, без лопати Поробили собі хати.

Слайд 3

В Україні налічується близько 360 видів птахів. Життя птахів пов'язане з лугами, полями, болотами, берегами водойм, відкритими ділянками води. Велика частина видів — мешканці лісу.

Слайд 4

Тіло, вкрите пір’ям, - істотна ознака птахів.

Слайд 5

Живлення птахів

Слайд 6

Рослиноїдні птахи Кормом для них є рослини голуб шишкар чиж

Слайд 7

Хижі птахи Живляться іншими тваринами. Мають міцний дзьоб, гострі кігті, які служать для вбивства здобичі. яструб сова орел

Слайд 8

Всеїдні птахи Живляться і рослинами, і тваринами. горобець ворона синиця

Слайд 9

Розмноження птахів Майже всі птахи будують гнізда. Відклавши яйця, насиджують їх, зігріваючи своїм теплом. Птахи піклуються про своє потомство.

Слайд 10

Протягом року життя птахів змінюється в зв’язку з сезонними змінами в природі.

Слайд 11

Спосіб життя птахів перелітні осілі птахи

Слайд 12

Перелітні птахи Перелітні птахи відлітають від місць гніздування на зимівлю за тисячі кілометрів і повертаються до них. Вони мають певні терміни відльоту та прильоту, сталі маршрути перельотів та постійні місця зимівлі.

Слайд 13

Основна причина перельотів — відсутність або недостатня кількість корму у місцях гніздування в холодний період року.

Слайд 14

Шпак Шпаки можуть перелітати аж до Піренеїв та північної Африки, однак, там вони не розмножуються. Во-ни неабиякі пародисти. У неволі шпак, як звикне, здатен вивчити безліч різних звуків, мелодій та голосів.

Слайд 15

Ластівка Це перелітний птах, що мешкає в Європі, Азії, Африці і Америці. Прилітає в другій половині квітня.

Слайд 16

Жайворонок Зимують в північній Африці або в Індії, вертаються в Україну на початку березня, а відлітають в жовтні.

Слайд 17

Грак Граки керуються не тільки інстинктами, а й інтелектом. Розум птахи виявляють у розумінні деяких фізичних процесів та умінні рахувати кількість речей.

Слайд 18

Лелека У серпнi зграї, керючись інстинктом, починають тягнутися на пiвдень. У нас зграї звичайно нараховують вiд 2-3 до сотні лелек. Середня тривалість життя білого лелеки — 8-9 років.

Слайд 19

Кряжень Крижень живе переважно на прісних водах, особливо стоячих і зарослих очеретами . Швидко літає, добре пірнає.Вдень ховається, а вночі вилітає шукати їжу.

Слайд 20

Вивільга Цей птах населяє широколистяні ліси, парки та сади. Живиться комахами та плодами, які знаходить в кроні дерева (де вивільги проводять майже весь час).

Слайд 21

Осілі птахи Сова Живиться мишовидними гризунами, рідше - комахами, птахами та жабами.Живе в Поліссі, Лісостепу, Криму й Карпатах. Корисний птах.

Слайд 22

Голуб Володіючи прекрасним зором, цей птах здатний розрізняти ультрафіолетове проміння. Живиться рослинною їжею.

Слайд 23

Ворона Їжа ворон дуже різноманітна, це і рослинність, і дрібні тварини, і харчові покидьки.

Слайд 24

Орел Це крупний хижий птах, що мешкає в змішаних і широколистяних лісах і полює на відкритому просторі.

Слайд 25

Горобець Будучи постійним співмешканцем людини, хатній горобець добре пристосований до життя в обстановці, що змінюється під впливом господарської діяльності людини. Всеїдний птах.

Слайд 26

В Україні звичайний осілий птах на всій території. Живиться переважно комахами, іноді рослинною їжею. Сорока

Слайд 27

Дятел В Україні живе 10 видів дятлів, найпоширенішим з яких є великий строкатий дятел, крутиголовка, чорний дятел. Санітари лісу. Знищують шкідливих комах.

Слайд 28

Сойка Живиться рослинною та тваринною їжею. Вважається найбільшим ворогом дрібних птахів. Розоряє їхні гнізда, випиває яйця та викидає пташенят.

Слайд 29

ЦЕ ЦІКАВО ЗНАТИ Більшість перелітних птахів летять на висоті до 400м.Середня висота польоту грака 500м, ластівки – 300м, яструба – 250м.Лелек бачили на висоті – 900м, жайворонка – на висоті 1900м.

Слайд 30

Гуси летять на береги Каспійського моря. Качки – в Англію, Францію, Іспанію. Жайворонки, стрижі, іволги і лелеки відлітають у Південну Африку, ластівки – в Італію та Єгипет. Ластівка щорічно долає відстань 26000 км.

Слайд 31

Птахи –чудові синоптики. Сорока сховалась під стріху– чекай хуртовину. Ворони гучно каркають, в снігу купаються – перед завірюхою. Граки рано прилетіли – на теплу весну.

Слайд 32

Як закувала зозуля, то можна купатись. Голуби розтуркотілися – встановиться гарна погода. Сова кричить до холоду. Гуси летять високо – осінь буде тривалою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство