X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
птах червоної книги: огар

Завантажити презентацію

птах червоної книги: огар

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

птах червоної книги: ОгаР

Слайд 2

Огар, галагаз рудий, червона качка - водоплавний птах роду Галагаз з родини качиних. Один з 7-ми видів роду; один з 2-х видів роду у фауні України. На території країни гніздовий, перелітний, зимуючий вид.

Слайд 3

Огар - досить велика качка, на  високих ногах,  розташованих  ближче до передньої частини тулуба, ніж у річкових і ниркових качок.  Вага червоної  качки коливається від 1200 до 1600 грамів.

Слайд 4

Огар трохи більший за свійську качку. Загальний тон оперення рудий. Дорослий самець у шлюбному вбранні насичено рудий, зі світло-вохристими головою і верхом шиї; на шиї вузький чорний «нашийник». Першорядні махові пера, надхвістя і хвіст чорні; покривні пера верху і споду крил білі; «дзеркальце» зелене; дзьоб і ноги чорні. У позашлюбному вбранні «нашийника» немає.

Слайд 5

Доросла самка схожа на дорослого самця у позашлюбному оперенні, але світліша, з білуватою головою. Молодий птах подібний до дорослої самки, але з бурим відтінком; покривні пера крил сіруваті. Маса тіла - 9,8-1,5 кг, довжина тіла - 55-62 см, розмах крил - 1047-1120 мм. У польоті добре помітні характерні білі (або світло-сірі у молодих птахів) плями на крилах.

Слайд 6

Ареал огара Ареал охоплює Південну Європу, Північну Африку (від Марокко до Тунісу) та Центральну Азію. В Україні гніздиться на північному узбережжі Чорного та Азовського морів, у Криму (Сиваш, Керченський півострів) та в східній частині Луганської області.

Слайд 7

Ареал огара У XVII-XIX ст. гніздився у степовій та лісостеповій смугах, в інших місцях лише окремі пари. Зальоти зареєстровано у Західній Україні, середній частині басейну Дніпра, на Дунаї. Зимує на ставках Біосферного заповідника «Асканія-Нова» (700-1900 особин), іноді невеличкі групи зимують на Азовському узбережжі.

Слайд 8

Чисельність огара Чисельність в Європі становить 19-33 тис. пар. В Україні, ймовірно, чисельність не перевищує 340-360 пар; найбільше на сході Криму (понад 80 пар) та на сході Луганської області (біля 50 пар). Наприкінці ХХ ст. чисельність виду стабілізувалась і в останні роки дещо зростає. Причини зміни чисельності: погіршення умов гніздування, посилення фактора непокою; винищування птахів людиною.

Слайд 9

Огар - перелітний птах. У місцях гніздування з'являється у другій половині березня. Займає скелясті, урвисті береги солоних і прісних водойм, узбережжя морів, на ставах «Асканії-Нової» утворилася вільна популяція. У перші дні після появи птахи утворюють пари (часто прилітають вже парами), які існують кілька років.

Слайд 10

Гніздиться у нежилих норах лисиць, на скелях та кручах (часто на значній висоті), у покинутих будівлях. У кладці 8-12 яєць, які відкладаються у квітні. У місцях, де огар гніздиться колоніями, знаходять здвоєні кладки. Насиджування 25-30 діб.

Слайд 11

Молоді птахи стають на крила у другій половині липня - на початку серпня. Відлітають на зимівлю в кінці жовтня - на початку листопада. Живиться рослинною (проростки злаків та осок, зерно) та тваринною (комахи, молюски) їжею.

Слайд 12

Огар у Червоній книзі Огара включено до Червоної книги України (1994, 2009) (статус - вразливий), до Боннської та Бернської конвенцій, угоди AEWA. Охороняється у Біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Слід оголосити заповідними місця гніздування виду на Керченському півострові, а в «Асканії-Новій» посилити гетерозиготність напіввільної популяції через обмін птахів з зоопарків. Досягнуто розмноження та розведення у спеціально створених умовах. У Біосферному заповіднику «Асканія-Нова» створено штучну популяцію, яка є центром відновлення виду в Україні. За період 1983-2000 рр. у природу випущено понад 3400 особин. Розроблено технологію штучного розведення.

Слайд 13

Огар

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство