X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поле. Рослини і тварини поля

Завантажити презентацію

Поле. Рослини і тварини поля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

загальноосвітньої школи І-ІІІступенів Відділ освіти Кам’янської райдержадміністрації Грушківської Презентація до уроку з природознавства в 6 класі на тему: Поле. Рослини та тварини поля. Підготувала вч.вищої категорії математики і фізики: Дерев’янко Ольга Миколаївна

Слайд 2

Тема уроку: Поле. Рослини та тварини поля. Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: ознайомити учнів з полем як одним з видів штучних екосистем, розглянути рослини та тварини, що населяють цю екосистему.

Слайд 3

Що таке поле? Часто подорожуючи місцями рідного краю ми бачили величезні ділянки землі, на яких посіяні різні трав’янисті рослини.

Слайд 4

Що таке поле? Рослини, які людина спеціально висіває і вирощує для отримання певних продуктів, називають культурними рослинами. А оброблені ділянки землі, засіяні ними, - полем.

Слайд 5

Культурні рослини на полях України Найбільші площі в Україні використовують під посіви зернових культурних рослин: пшениці, жита, вівса, кукурудзи, гречки та інших. Із зерна виготовляють борошно, крупи, макаронні вироби. Зерно згодовують як корм свійським тваринам.

Слайд 6

Для одержання соковитих частин рослинного організму вирощують овочеві культурні рослини: картоплю, капусту,помідори, огірки, кабачки, перець, моркву, столовий буряк, цибулю, петрушку, кріп тощо. великі площі засівають цукровими буряками. Овочеві культури, які вирощують на полях:

Слайд 7

Для чого поля України засівають цукровими буряками? Для чого поля України засівають соняшниками?

Слайд 8

Овочеві культури, які вирощують на полях

Слайд 9

Усі культурні рослини, які нині вирощує людина, є результатом тривалої копіткої праці багатьох поколінь. Усі культурні рослини, які нині вирощує людина, є результатом тривалої копіткої праці багатьох поколінь.

Слайд 10

Сорт – це створена людиною сукупність певних рослин, які мають потрібні людині ознаки Нові сорти картоплі створюють фахівці Науково-дослідного інституту картопляного господарства, розташованого в селищі Немішаєві Київської області. За останні роки створено десятки нових сортів картоплі, більшість сортів якої мають в своєму вмісті одну п’яту частину крохмалю. Але існують і такі сорти, що використовуються для відгодівлі свійських тварин.

Слайд 11

Сорти картоплі: повінь, щедрик, слов’янка, рокко

Слайд 12

Сорти помідорів: чері, де барао, санька, лагідний, чорний принц та ін.

Слайд 13

Сорти перцю: вікторія, болгарський,анастасія,каліфорнійське чудо, чилі.

Слайд 14

Сорти огірків: ніжинські, паркер, аякс, цукровий малюк, смак.

Слайд 15

Які ще організми, крім культурих рослин, є в екосистемі поля? На полі ростуть також бур'яни.

Слайд 16

Бур'яни - це рослини, які людина спеціально не вирощує, але вони з року в рік з'являються серед посівів культурних рослин. Поширеними бур'янами українських полів є осот, пирій, лобода, мишій, щириця, березка та інші. пирій берізка

Слайд 17

Бур'яни перешкоджають нормальному живленню культурних рослин, відбираючи в них воду з поживними речовинами, затінюють посіви, спричиняють вилягання культурних рослин, заважають збиранню врожаю щириця лобода

Слайд 18

Боротися з бур'янами дуже важко. Насіння багатьох із них не втрачає схожості десятки років. Деякі бур'яни після прополювання швидко відростають із шматочків стебел або коренів, тобто розмножуються вегетативно.

Слайд 19

Серед рослин поля живуть різноманітні тварини, що живляться ними: комахи польові миші, хoм’яки, ховрахи, а також орли та лисиці, які полюють на цих тварин. комахи

Слайд 20

Серед рослин поля живуть різноманітні тварини, що живляться ними: Ховрахи Хом’яки

Слайд 21

Серед рослин поля живуть різноманітні тварини, що живляться ними: польова миша орел

Слайд 22

І, звичайно, на полях є мешканці грунту:черв’яки,мурашки,хробаки, дротяники, кравчики та інші мікроорганізми

Слайд 23

Споживачі культурних рослин: Людина,свійські тварини

Слайд 24

Складіть і запишіть в зошити ланцюги живлення в екосистемі поля: Кукурудза, лисиця, польова миша. Морква, лисиця, заєць. Курка, пшениця, людина.

Слайд 25

Породи свійських тварин Подібно до сортів культурних рослин учені створюють породи свійських тварин. Порода – це сукупність тварин, що мають корисні для людини ознаки.

Слайд 26

Породи курей Для одержання яєць, курятини і пір’я створені різні породи курей: яєчні, м’ясні, м’ясо-яєчні.

Слайд 27

Породи курей: кохінхін, брама, декоративні, кучинські, орловська, фавероль, павлівська.

Слайд 28

Породи свиней: Для одержання м’яса чи сала розводять різні породи свиней: сальні, м’ясні (бекон) та м’ясо-сальні.

Слайд 29

Породи свиней: в’єтнамські,велика біла,мангал, дюрок

Слайд 30

Породи великої рогатої худоби Для одержання молока, яловичини та шкіри в Україні поширені різні породи великої рогатої худоби: молочні,м’ясо-молочні, м’ясні.

Слайд 31

Породи великої рогатої худоби: червона степова, кілое – високогірна, ковельська, чорно-ряба, салерс

Слайд 32

Як підвищити врожайність культурних рослин ? Вибирати під поле рівну, добре освітлену ділянку. Вносити органічні та мінеральні добрива. Вчасно навесні висівати насіння рослин. Якщо грунт дуже сухий, його зволожують. Якщо вологи більше, ніж потрібно рослинам, грунт висушують.

Слайд 33

Як підвищити врожайність культурних рослин ? Вчасно обробляти грунт різними сільськогосподарськими знаряддями. Родючість грунту підтримує сівозміна.

Слайд 34

Щоб створити сприятливі умови для росту і розвитку культурних рослин, людина здійснює обробіток грунту за допомогою різних сільськогосподарських знарядь та машин.

Слайд 35

Шкідники культурних рослин і боротьба з ними Колорадський жук, попелиця, сарана

Слайд 36

Шкідники культурних рослин і боротьба з ними Буряковий довгоносик, совка, кліщ

Слайд 37

Боротьба з шкідниками поля Використовують отрутохімікати – хімічні речовини, які вносять в грунт для знищення шкідників, або обробляють ними рослини. Безпечним для людини є біологічний спосіб боротьби зі шкідниками. Наприклад, сонечка знищують попелиць, комах – птахи. В лабораторіях вчені розмножують організми, які спричиняють хвороби бур’янів, але не шкодять культурним рослинам.

Слайд 38

Завдання додому: вивчити П.13, виконати практичну роботу “Підготовка насіння до висівання”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство