X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Орієнтування на місцевості

Завантажити презентацію

Орієнтування на місцевості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Орієнтування на місцевості

Слайд 2

Доброго дня дітки! Багато хто з вас любить гуляти по лісу. - А чи всі знають, як знайти необхідну стежку для повернення додому?

Слайд 3

Компас – це прилад, який допомагає визначити сторони світу. Червона стрілка завжди показує на південь, а синя на північ. Яка ж сторона світу буде справа, а яка зліва?

Слайд 4

Такі компаси були раніше

Слайд 5

Місцевість, зображена на аркуші паперу відповідними позначками називається КАРТА.

Слайд 6

Без карти і компасу не відправляються в політ літаки, не попливуть кораблі по морям, не поїдуть автомобілі в далеку дорогу. Раніше, коли не було ще компасів, люди знаходили дорогу за сонцем та зірками.

Слайд 7

Самий надійний і незникаючий компас – СОНЦЕ. Кожного ранку піднімається воно над горизонтом, о 12:00 сягає найбільшої висоти і потім опускається все нижче і нижче, поки знову не сховається за горизонтом. Те місце, де сонце з’являється над горизонтом, називається схід, а де зникає – захід.

Слайд 8

Якщо немає компаса, то північ і південь можна визначити з допомогою годинника. Для цього необхідно годинникову стрілку направити на сонце і провести уявну лінію на “1”, поділивши цей кут навпіл, отримаємо південь.

Слайд 9

Серед літа біля липки Виграють сопілки, скрипки Це не скрипки, не сопілки, То медок збирають…… Хто ж ще вміє орієнтуватися за сонцем?

Слайд 10

У воді плаває, по землі ходить, А з хатини не виходить. Черепахи можуть орієнтуватися за сонцем. Але досі залишається загадкою, як вони знаходять кінцеву точку подорожі.

Слайд 11

Домашні тварини, які потрапили далеко від дому і без компаса швидко знаходять дорогу додому.

Слайд 12

Кора берези завжди біліша і чистіша з південної сторони. Тріщини, нерівності і нарости знаходяться на північній стороні дерева.

Слайд 13

Якщо зранку та ввечері тінь від крил метелика направлена на схід, то о 12:00 – з півночі на південь

Слайд 14

Гриби найчастіше ростуть з північної сторони дерев та пеньків.

Слайд 15

Де яка сторона світу?

Слайд 16

Річні кільця на пеньках з південної сторони завжди товщі.

Слайд 17

При переміщенні по лісу необхідно запам’ятовувати орієнтири, робити позначки. Без цих орієнтирів людина буде кружляти по лісу, оскільки права нога робить крок трошки ширший ніж ліва.

Слайд 18

Визначити сторони світу можно також слідкуючи за перельотом птахів. Восени вони летять на південь, а весною – на північ.

Слайд 19

Визначте яка пора року

Слайд 20

В лісі біля пеньків з південної сторони ягоди швидше спіють.

Слайд 21

Соняшник повертає свою голівку за сонцем.

Слайд 22

В більшості випадків мурашники розташовані з південної сторони дерев, кустарників, пеньків.

Слайд 23

Вміють запам’ятовувати дорогу і не один раз рятували життя людям.

Слайд 24

Чи вірите ви, що…? Після дощу швишде висихає південна сторона предметів? ТАК На стовбурах сосен з південної сторони виступає смола, а з північної вздовж стовбура тягнеться темна лінія? ТАК

Слайд 25

О 12:00 годині дня вовки стають головою на північ і починають вити? НІ Олені точать свої роги тільки з північної сторони дерева? НІ Чи вірите ви, що…?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство