X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Одуд

Завантажити презентацію

Одуд

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Акція “Птах року – 2012” Робота учня 9 кл. Нововоскресенської ЗОШ Киричука Вадима

Слайд 2

Він яскравим прикрашений чубом, Дім його у дуплі сухому, Його знає увесь народ, Птаха цього назвали …

Слайд 3

Птах року - 2012 ОДУД

Слайд 4

Як виглядає одуд - це невелика яскрава птаха з довгим вузьким дзьобом і чубом, що розкривається у вигляді віяла. Тіло витягнуте, крила - строкаті. Хвіст середньої довжини. Темний перистий чуб іржаво – жовтого кольору, кожна пір'їна має чорний кінчик.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Ареал проживання Одуд широко розповсю- джений у південних і центральних регіонах Європи і Азії, також на всій території Африки. В Україні віддає перевагу рівнинам, більш-менш густо зарослим деревами. Особливо полюбляє місцевості, у яких поля і луки ідуть разом з деревними насадженнями.

Слайд 8

Поведінка одуда Він обережний і лякливий. У момент небезпеки притискується до землі, з піднятим догори дзьобом, завмирає, маскуючись. У такому стані перебуває, поки не мине загроза.

Слайд 9

Голос одуда такий же особливий, як і його зовнішність. Глухий, злегка гортанний, його крик схожий на “уп-уп-уп”, “Уд-уд-уд”. Сидячи невисоко на дереві, птах нагадує про себе голосною, хоч і нескладною піснею – “тут-тут!”, “худо тут!”

Слайд 10

Політ одуда нешвидкий, пурхаючий, як у метелика, але маневрений, пернатим хижакам рідко вдаєть упіймати одуда у польоті.

Слайд 11

Живиться одуд переважно різними комахами – жуками, клопами, сарановими, серед яких є дуже багато шкідливих видів. Шукає він корм на городах і в садках. Своїм кривим дзьобом одуд, ніби шилом, виколупує із землі комах та їх личинок, а також ловить метеликів, жуків і навіть мух.

Слайд 12

Гніздування Птаха у квітні повертається в Україну. Зустрічається майже на всій території. Гніздо мостить у купах каміння, щілинах скель і урвищ, дуплах дерев та пеньках. Людини одуд не уникає і охоче оселяється також у щілинах будівель або околицях населених пунктів, садках, штучних гніздах.

Слайд 13

Потомство Одуди паруються на все життя. Чотири-шість блакитних або зеленуватих яєць самка насиджує 16 днів. У цей час самець її годує, а іноді замінює на гнізді. Самка відкладає яйця раз на рік, про пташенят піклуються обидва батьки, годують їх личинками, комахами. Потім довго навчають пташенят.

Слайд 14

Слайд 15

Пташиний “скунс” Цікаво, що цей птах надто неохайний. Гніздо його брудне, має різкий неприємний запах. У нього довгий час не оселяється жоден інший птах. Цьому є логічне пояснення. Під час вигодовування потомства куприкова залоза самички і пташенят виробляє маслянисту рідину, яка і має отой різкий запах. З цієї причини гніздо одудів оминають тварини з нормально розвиненим нюхом. Якщо ж знайдеться відчайдух, то пташенята обливають його своїм послідом – нічого не вдієш, кожен захищається, як може, саме тому вони дозволяють собі носити таке яскраве вбрання.

Слайд 16

Гамбія. 50 даласі

Слайд 17

Гора двох одудів - Опук

Слайд 18

Одуд у живописі

Слайд 19

Робимо самі

Слайд 20

У деяких народів одуд є священним птахом. Гніздо у дворі вважалося гарною прикметою. За українською народною традицією, люди оберігали одуда. Він дуже корисний, тому що знищує багато шкідливих комах, до того цей чудовий птах є окрасою природних ландшафтів.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Природознавство