Нічниця триколірна
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Охоплює Південну та центральну Європу, зустрічається в Південній, Західній, Центральній Азії та Північній Африці. В Україні знайдено у Криму, Закарпатті та на Поділлі. Нічниця триколірна: Клас — Ссавці, ряд — Рукокрилі, родина — Лиликові. Один з 103-х видів роду світової фауни та один з 10-ти видів роду у фауні України.
Літає на узліссях, виноградниках, у парках, серед кущів і дерев; уникає суцільних лісових масивів. Політ низький на висоті 1-3 м, відносно повільний з частими поворотами.
Вухо довге, вузьке, з глибокою вирізкою на задньому краї. Морда довга, маска гола, рожева. Ступня з кігтями приблизно дорівнює половині гомілки. Крила широкі, літальна перетинка кріпиться до основи зовнішнього пальця ступні. Епіблеми немає. Хутро дуже густе, хвилясте і спутане. Волосся на спині чітко триколірне: з темними основами, білястою середньою частиною і цегляно-червоними або рудувато-бурими закінченнями.
Вид осілий, але місцями здійснює локальні сезонні міграції. За стратегією полювання відноситься до видів-збирачів. До складових живлення відносяться представники павуків, лускокрилих, двокрилих, перетинчастокрилих, жорсткокрилих. Живуть до 15 років. В місцях поширення є регуляторами чисельності комах та павуків.
Влітку оселяються в гротах, печерах, на горищах. Самиці утворюють колонії до кількох десятків, іноді сотень особин. Відмічена схильність до формування змішаних виводкових зграй з великим підковоносом. Самці та ялові самиці оселяються окремо від материнських колоній. Зимують в штучних та природних печерах. Всі зимові знахідки в Україні представлені одинокими особинами.
Співвідношення статей серед новонароджених – рівноцінне. Період парування починається у вересні і продовжується протягом осені. Розмножується в початку-середині літа, виводкові колонії - до кількох сотень самок, самці тримаються відокремлено. Вагітність близько 3 місяців, Самка народжує 1 маля один раз на рік (кінець червня-початок липня), лактація близько 1 місяця.
Рідкісний вид, в Україні відомо лише близько 50 знахідок. Причини зміни чисельності: зменшення кількості придатних сховищ; непокоєння тварин у сховищах; негативне ставлення населення до рукокрилих.
Схожі презентації
Категорії