X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Не будемо заглядати у пташині гнізда і руйнувати їх.

Завантажити презентацію

Не будемо заглядати у пташині гнізда і руйнувати їх.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Сойка - птах родини воронових, відіграє роль "поліцейського лісів“, так як вона завжди на сторожі, і своїм скрипучим голосом подає знак лісовим мешканцям про появу людини набагато раніше, чим людина її помітить. Також сойка має здатність переймати звуки інших птахів.

Слайд 3

Довжина тіла сойок близько 34 см, маса тіла 147 - 196 г. В природі цей птах уникає відкритих місць, більше полюбляє перельоти з крони на крону. По землі сойка пересувається невпевненими стрибками, тому внизу довго не затримується.

Слайд 4

У нас в Україні сойка переважно мешканець лісів. Селиться у всіх його типах, віддаючи перевагу старим деревам. Також її можна зустріти в посадках, лісосмугах та у старих парках.

Слайд 5

ПОШИРЕННЯ Сойка поширена майже по всій Європі, в Північній Африці, Малій Азії, на Кавказі, у Північному Ірані, південній частині Сибіру, на Сахаліні, в Кореї, Китаї та Японії. В Україні сойка - осілий птах Полісся, Лісостепу, Карпат і Криму; в час зимових мандрівок залітає і в степові райони.

Слайд 6

Вже у квітні сойки починають будівництво гнізда на листяному або хвойному дереві, у яке відкладає 5-8 яєць. Висиджують яйця як самець так і самиця на протязі 16-17 діб. Через три тижні пташенята покидають гніздо.

Слайд 7

Сойка живиться рослинною і тваринною їжею, що залежить від пори року і кількості їжі. Тваринну їжу вживає особливо при годуванні пташенят. Це можуть бути як безхребетні так і хребетні, наприклад полівки, пташенята дрібних птахів.

Слайд 8

З часом в її раціоні з'являється все більше рослинної їжі, це жолуді, букові та лісові горіхи, а також різноманітні ягоди.

Слайд 9

Самка і самець влаштовують своє гніздо разом, по черзі приносячи для його будівництва дрібні гілочки, суху траву і пір’я.. Пташенят, що вилупилися батьки годують дрібними гусеницями і личинками, а як тільки вони трохи підростуть, в корм йдуть комахи. На відміну від інших птахів, якщо сойки помітили небезпеку, вони можуть перетягнути своє потомство в більш безпечне місце.

Слайд 10

   Сойки живуть у змішаних, листяних і хвойних лісах . У густому лісі про присутність сойки свідчать гучні крики „ра-ах-рра-ах". Її важко переплутати з іншим птахом, завдяки характерному забарвленню пір'я і чорно-блакитному „люстерку". Сойка дуже полохлива, тому зазвичай вдається побачити тільки її хвіст, коли вона вже відлітає.

Слайд 11

Сойка - це полохливий птах, якого в лісі легше почути, ніж побачити. Мешкає сойка в лісах. Поза періодом гніздування цей птах віддає перевагу дубовим гаям. Однією з відмінних здібностей сойки є її вміння наслідувати голоси інших птахів і тварин, у тому числі голосу людини.

Слайд 12

Сойка – птах хижа. Крім постійних в її раціоні жучків, гусениць, павуків, дощових черв’яків, молюсків, ящірок і жаб, вона не гребує дрібними пташками. Восени основна їжа сойки - це жолуді. Кожен птах щороку збирає декілька тисяч жолудів, деякі з них ретельно закопуючи в землю. Сойки ховають жолуді у грунті, неглибоко засипають землею, гілочками та листям.

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство