X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НАГРІВАННЯ ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ СОНЯЧНИМИ ПРОМЕНЯМИ УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ НА ПЛАНІ

Завантажити презентацію

НАГРІВАННЯ ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ СОНЯЧНИМИ ПРОМЕНЯМИ УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ НА ПЛАНІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НАГРІВАННЯ ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ СОНЯЧНИМИ ПРОМЕНЯМИ Підготувала учитель початкових класів Камۥянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Марієнко Людмила Миколаївна

Слайд 2

Мета. Сформувати уявлення про теплові пояси Землі, про причини неоднакового нагрівання поверхні Землі сонячними променями; розвивати уміння спостерігати, порівнювати і робити висновки; виховувати пізнавальну самостійність. Обладнання. Глобус, телурій, схема теплових поясів Землі, мультимедійний проектор.

Слайд 3

ЕМОЦІЙНИЙ НАСТРІЙ Нумо, діти, підведіться, Всі приємно посміхніться. Продзвенів уже дзвінок, Починаємо урок.

Слайд 4

ПІДСУМКИ ФЕНОЛОГІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ Яка зараз пора року? Початок, середина чи кінець осені? Чому? Який зараз місяць? Початок, середина чи кінець місяця? Чому має таку назву? Які ви знаєте прикмети, пов'язані з цим місяцем? Яка погода сьогодні? Що роблять звірі і птахи в цю пору? Що роблять люди на полях і городах? Відмітьте стан погоди в зошитах для спостережень.

Слайд 5

Тест Модель Землі – це: а) телурій, б) глобус, в) гномон. Уявна лінія Землі, що проходить через центр Землі, через Південний та Північний полюси, називається: а) земна вісь, б) екватор, в) меридіан. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Слайд 6

Земля обертається навколо своєї осі: а) із сходу на захід, б) із півдня на північ, в) із заходу на схід. Повний оберт навколо своєї осі Земля робить за … . а) місяць, б) тиждень, в) добу.

Слайд 7

Зміні дня і ночі спричиняє: а) обертання земної кулі навколо Сонця; б) обертання земної кулі навколо своєї осі; в) обертання земної кулі навколо Місяця. Від нахилу осі Землі залежить… а) зміна дня і ночі, б) зміна пір року, в) зміна днів тижня.

Слайд 8

Повний оберт навколо Сонця Земля робить за: а) 362 дня, б) 368 днів, в) 365 днів. Коли в північній півкулі літо, то в південній півкулі: а) весна, б) літо, в) зима. Коли північна півкуля Землі повністю повернута до Сонця, на ній панує … а) весна, б) зима, в) літо.

Слайд 9

Коли день найдовший? а) улітку, б) узимку, в) навесні. Вісь Землі розміщена: а) вертикально, б) горизонтально, в) похило. Якщо в південній півкулі літо, то в північній півкулі воно буде через а) рік, б) пів року, в) півтора року.

Слайд 10

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Робота в групах “Рухова модель”: “Зміна пір року”, “Зміна дня і ночі”. 2. Конкурс малюнків 3. Новинки з довідкової літератури.

Слайд 11

ЦИФРОВИЙ ДИКТАНТ 1. Блакитна планета Сонячної системи. 1. Телескоп. 2. Природний супутник Землі. 2. Глобус. 3. Шлях, по якому рухається Земля навколо Сонця. 3. Екватор. 4. Оптичний прилад для спостережень за космічними тілами. 4. Земля. 5. Модель Землі. 5. Місяць. 6. Уявна лінія, навколо якої обертається Земля. 6. Полюси. 7. Уявна лінія, що поділяє земну кулю на північну і південну частини. 7. Земна вісь. 8. Точки земної кулі, через які проходить земна вісь. 8. Земна орбіта.

Слайд 12

РОБОТА ПО КАРТКАХ Картка 1 Планета Земля – непрозоре космічне … . Земля рухається навколо своєї … із … на … . Промені Сонця освітлюють то один бік Землі, то другий. На освітленому боці - …, на протилежному, неосвітленому - … . Час, за який Земля робить повний оберт навколо осі, Називають… . Доба триває … години. Слова для довідок: день, добою, осі, заходу, 24, схід, ніч, тіло.

Слайд 13

РОБОТА ПО КАРТКАХ Картка 2 Земля обертається навколо своєї осі і внаслідок цього відбувається зміна … . Повний оберт Землі навколо осі називають … . Оберт Землі навколо Сонця спричиняє зміну … Рік становить … діб. Високосний рік настає через кожні … роки. На Землі змінюються такі пори року: … .

Слайд 14

ФІЗХВИЛИНКА Сонце спить, небо спить, Навіть вітер не шумить. Рано-вранці сонце встало І проміння всім послало.

Слайд 15

ПРОЧИТАЙТЕ ВІРШ Сонячний годинник … Він не зупиняється, А його пружина ніколи не ламається, Бо її заводить сонячне проміння, Стрілка циферблата бігає за тінню. О.Коваль

Слайд 16

ПРОБЛЕМНІ ЗАПИТАННЯ Як на вашу думку, чим відрізняються сонячні промені, які падають на поверхню Землі прямовисно і косо? Які промені більше нагрівають земну поверхню? Чому? Чи однаково рівномірно нагрівають Землю сонячні промені?

Слайд 17

ТЕМА І ЗАВДАННЯ УРОКУ Дізнаємось: на які теплові пояси умовно поділяють поверхню Землі; чому виникають теплові пояси і чим різняться між собою.

Слайд 18

ПОСПОСТЕРІГАЙТЕ Яка частина земної кулі одержує більше світла – середина чи полюси?

Слайд 19

ПРАКТИЧНА РОБОТА З ТЕЛУРІЄМ Як сонячні промені падають в районі екватора? Чому ця частина земної кулі нагрівається сильніше за всі інші? Чому найхолодніше в районах Північного і Південного полюсів? Чому Сонце неоднаково нагріває різні куточки Землі?

Слайд 20

Слайд 21

НАГРІВАННЯ ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ СОНЯЧНИМИ ПРОМЕНЯМИ Нагрівають промені земну поверхню в різних її точках і в різний час дня неоднаково. Кількість сонячної енергії, яку отримують окремі ділянки Землі, залежить,насамперед від кута падіння сонячних променів.

Слайд 22

ТЕПЛОВІ ПОЯСИ Земну поверхню умовно поділяють на частини, які називають тепловими поясами Землі.

Слайд 23

НАЙТЕПЛІШИЙ ПОЯС Жаркий (тропічний) тепловий пояс розташований з обох сторін екватора. Сонячні промені падають майже увесь час прямовисно. Цілий рік жарко і не буває зими. Рік поділяється на дощовий і сухий періоди. Над сушею температура повітря може сягати + 60 градусів.

Слайд 24

ПОМІРНИЙ ТЕПЛОВИЙ ПОЯС ЗЕМЛІ Між жарким і холодними поясами розташований помірний тепловий пояс. Промені падають по-різно – му: взимку – косо, влітку – пряміше. Тому зимою – холодно, а літом - тепло. Між цими порами року є ще прохолодні весна й осінь.

Слайд 25

ХОЛОДНИЙ ТЕПЛОВИЙ ПОЯС Полюси Землі і поверхня навколо Північного і Південного полюсів ніколи не бувають повністю повернутими до Сонця. На них падають тільки косі промені, які дають мало тепла і погано нагрівають Землю.

Слайд 26

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ Технологія “Два – чотири – всі разом”

Слайд 27

РОБОТА В ЗОШИТІ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ С. 10 Скільки теплових поясів є на Землі? Як називаються теплові пояси земної поверхні?

Слайд 28

Познач букву з правильною відповіддю Кількість сонячного тепла на поверхні Землі від екватора до полюсів: а) поступово збільшується; б) поступово зменшується; в) однакова на всіх поясах. У якому тепловому поясі замість пір року розрізняють сухий і дощовий періоди? а) у помірному; б) у жаркому; в) у холодному.

Слайд 29

У якому поясі бувають полярний день і полярна ніч? а) у помірному; б) у жаркому; в) у холодному. У якому поясі розрізняють чотири пори року? а) у помірному; б) у жаркому; в) у холодному. Від чого залежить кількість і різноманітність видів рослин і тварин у теплових поясах? а) від тепла і світла; б) від пір року; в) від кількості людей у певній місцевості.

Слайд 30

ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА Три пояси. 1. Жаркий (тропічний) пояс. 2. Помірний. 3. Холодний. 1. б; 2. б; 3. в; 4. а; 5. а.

Слайд 31

РОБОТА З КАРТОЮ І ГЛОБУСОМ

Слайд 32

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ На глобусі і картах теплові пояси Землі обмежують уявними лініями, що мають свої назви. Холодний пояс, який міститься біля Північного полюса, обмежений Північним полярним колом, а біля Південного полюса, обмежений Південним полярним колом.

Слайд 33

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ Жаркий пояс, обмежений лініями, що називаються у Пн. півкулі Північним тропіком, а в Пд. півкулі – Південним тропіком. Помірний пояс Пн. півкулі міститься між Пн. Полярним колом і Пн. Тропіком, а помірний пояс Пд. півкулі – між Пд. Полярним колом і Пд. Тропіком.

Слайд 34

ПІДСУМОК УРОКУ Гра “Чиста дошка” Як на Землі розподіляється сонячне тепло? На які теплові пояси умовно поділяють поверхню Землі? Де на Землі буває чотири пори року? Де на Землі буває ніч тривалістю в кілька місяців? Чи було на уроці нове? Що саме? Кому було приємно працювати в парі? Групі?

Слайд 35

САМООЦІНКА ЗА ТАБЛИЦЕЮ Я працював дуже добре. Недостатньо. Я працював добре, але міг би краще. Я лише був присутнім на уроці, але не залишив свій слід.

Слайд 36

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 83 -85 – у підручнику; підготувати короткі повідомлення з ілюстраціями на тему “Рослинний і тваринний світ теплових поясів Землі”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство