Квіткові годинники
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Шведський природознавець — ботанік, зоолог і лікар — Карл Лінней — видатний учений XVIII століття. У 1735 році у віці 28 років він став доктором медицини. І в тому ж році опублікував свою основну працю під назвою «Система природи». Особливу пристрасть Карл Лінней мав до рослин. Багато часу він присвятив вивченню рослин різних країн і континентів, зібраних в ряді відомих європейських колекцій-гербаріїв. Сам він особисто вивчив і описав близько 1500 видів рослин. МОЖНА ЗРОБИТИ ВДОМА
Спершу Лінней ретельно спостерігав за рослинами і записував, о котрій годині розкриваються чи закриваються їхні квіти. Він склав список приблизно 50 рослин, які вказували йому години дня. Затим він зібрав ці рослини і висадив їх у себе в саду на спеціальну клумбу, розташувавши їх так, щоб, глянувши, можна було б з достатньою точністю визначити час. А квітки й справді поводилися, як годинник. МОЖНА ЗРОБИТИ ВДОМА
у козельця квіти розкривалися о 3—4-й годині ранку, а закривалися о 9—10-й годині ранку, у цикорію відповідно о 4—5-й і 10-й, у нечуйвітру зонтичного о 6-й ранку і о 5-й дня, в осоту городнього о 6—7-й і 12-й, у безсмертника—о 7—8-й годині ранку і о 2-й дня, у маїсу — о 5-й і о 7-й вечора, у білої лілії — о 5-й і о 8-й вечора. МОЖНА ЗРОБИТИ ВДОМА
о 5-й ранку — шипшина, цикорій; о 6-й — кульбаба, польова гвоздика, білий повій, рудуватий лілійник і о 7-й — дзвоники, картопля, нечуйвітер зонтичний. В цей час із водяних глибин ставків та озер випливають на поверхню великі зелені пуп'янки білого латаття і під ласкавими променями сонця розгортаються у білосніжні квітки. МОЖНА ЗРОБИТИ ВДОМА
МОЖНА ЗРОБИТИ ВДОМА О 8-й годині ранку розкривають свої квітки нагідки і чорнобривці; о 9-й — рожеві квітки смілки, о 10-й—-мати-й-мачуха, квасениця. Пізніше за інші, близько 11-ої години ранку, розкриває свої квітки шпергель — дрібний бур'ян, що акуратно вказує на час від весни до осені.
МОЖНА ЗРОБИТИ ВДОМА Квітуючі рослини, як правило, люблять тепло і сонце. Тому так яскраво міняться їхні квітки у вранішню пору і ваень. А деякі рослини не терплять спеки і яскравого сонця і поспішають позакривати свої квіти. До таких належить козелець. Вранці він прокидається одним з перших і розкриває свої пелюстки ще до схід сонця, на світанку, але вже о 9—10-й годині ранку закриває їх. Приблизно так само поводиться і льон. Опівдні закриває свої пелюстки осот польовий.
МОЖНА ЗРОБИТИ ВДОМА О 14—15-й годині закриваються квітки картоплі, кульбаб, любочок списолистяних, а о 15—16-й годині «засинає» шпергель. Близько 16—17-ї години згортають, оранжеві пелюстки нагідки. О 17—18-й годині закриваються квітки мати-й-мачухи, жовтцю, квасениці. О сьомій годині вечора біле латаття стуляє зелені чашолистки, закриває квітку і поринає у воду. О 20-й годині, відчуваючи прохолоду, закривають квітки лілійник та шипшина.
ХЛОПЧИК ПУСТУНЧИИК БЕШКЕТУВАВ І ВСЕ СПЛУТАВ. КОТРА ЗАРАЗ ГОДИНА? ГРА « ПЛУТАНКА» Якщо ти хочеш прокинутися дуже рано, наприклад, о 4-5-й годині ранку, то цикорій (або, як кажуть в народі, петрові батоги), шипшина і мак складуть тобі компанію.
ХЛОПЧИК ПУСТУНЧИИК БЕШКЕТУВАВ І ВСЕ СПЛУТАВ. КОТРА ЗАРАЗ ГОДИНА? ГРА « ПЛУТАНКА» За ними про початок нового дня сповіщають квіти картопельки і льону — о 6-7-й годині.
ХЛОПЧИК ПУСТУНЧИИК БЕШКЕТУВАВ І ВСЕ СПЛУТАВ. КОТРА ЗАРАЗ ГОДИНА? ГРА « ПЛУТАНКА» А от біле латаття — квіточка, яка любить поспати довше. Вона відкриває свої пелюсточки о 7-8-й годині ранку.
ХЛОПЧИК ПУСТУНЧИИК БЕШКЕТУВАВ І ВСЕ СПЛУТАВ. КОТРА ЗАРАЗ ГОДИНА? ГРА « ПЛУТАНКА» Ще пізніше прокидається кислиця — о 9-й годині.
ГРА « ПЛУТАНКА» Ось годинник на стіні, І будильник на вікні, І пісочний є годинник. Й на паркані вранці півник, Й на руці у твого тата – Подивись як їх багато. Та один ми не назвали, То квітковий. Пригадали? Ранок лиш до нас спішить, А шипшина вже не спить – І всміхається шипшинка Сонцю прямо, як дитинка; Другим встав червоний мак (П’ята ранку) – от дивак! В жовтих сонечках галявки: То розкрилися кульбабки;
ГРА « ПЛУТАНКА» Льон розплющив оченята – Значить сьома вже малята; І в’юночки, мов кринички, Показали сонцю личка; Мати й мачуха мовчить, До десятої аж спить; А фіалки запашні Цілий день в глибокім сні, Проте ясними ночами Розмовляють з зірочками.
Схожі презентації
Категорії