X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Антарктида” і “Антарктика”.

Завантажити презентацію

“Антарктида” і “Антарктика”.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ФГП. Загальні відомості. Історія відкриття материка Сучасні наукові дослідження.

Слайд 2

Ознайомитися з поняттями “Антарктида” і “Антарктика”. Розкрити особливості ФГП материка. Характеризувати основні етапи відкриття та дослідження Антарктиди. Показувати на карті основні географічні об'єкти Антарктиди.

Слайд 3

Боротися, шукати, знайти і не здаватися

Слайд 4

По фізичній карті світу визначте: Як розташований материк відносно південного полярного кола? Як розташований материк відносно південного полюсу? Якими океанами омиваєтся Антарктида? По підручнику визначте: На стор. 150 знайдіть, що називається Антарктикой. На контурну карту нанесіть: Південний полюс. Південне полярне коло. Підпишіть: Океани, які омивають береги материка.

Слайд 5

Задовго до відкриття материка будували різні припущення щодо існування Південної землі, регулярні плавання в південні полярні області почалися наприкінці ХVІІІ –на початку ХІХ століття.

Слайд 6

Айсберги Південного океану

Слайд 7

В 1772-1775 роках Джеймс Кук очолив експедицію, яка направлялася на пошуки південного материка. В 1774 Кук першим із мореплавців перетнув Південне полярне коло, але материка він не знайшов і заявив, що його взагалі знайти неможливо через кригу, який робить землю недоступною.

Слайд 8

Відкриття Антарктиді як материка було здійснене 16січня 1820 російською експедицією Ф. Ф. Беллінсгаузена, яка на двох суднах ("Восток", під командуванням Беллінсгаузена, і "Мирний" — М. П. Лазарєва) пройшла навколо материка і визначила його межі.

Слайд 9

Беллінсгаузен Фаддей Фаддейович (1778-1852), російський мореплавець, адмірал (1843). Участник 1-ї россійської навколосвітньої подорожі1803-06. В 1819-21 керівник 1-й російської антарктичної експедиції на шлюпах «Восток» и «Мирний», відкривший в січні 1820 Антарктиду и декілька островів в Атлантичному і Тихом у океанах.

Слайд 10

Лазарєв Михайло Петрович (14.11.1788 - 23.04.1851 г.). Російський мореплавець, тричі обігнув Землю, флотоводець, один із першовідкривачів Антарктиди, адмірал.

Слайд 11

Першим досягнув Південного полюсу норвежський полярний мандрівник і досліджувач Руаль Амундсен, який 14 грудня 1911 року з 4 супутниками досягнув Південного полюсу.

Слайд 12

18 січня 1912року група, яку очолював Роберт Скотт, досягла полюсу,.. Озеро Роберта Скотта Роберт Фалкон Скотт

Слайд 13

Слайд 14

В 40-50-е р. в Антарктиді починають створювати наукові бази і станції для проведення регулярних досліджень.

Слайд 15

Слайд 16

Хто? Коли? Що зробив? Ф.Ф,Беллінсгаузен 1820г. М.П.Лазарєв Відкрив Антарктиду 1911г. Досягнув Південного полюсу Р. Скотт 1912г.

Слайд 17

Складіть суму цифр площі Антарктиди. Додайте суму цифр року відкриття Антарктиди. Додайте суму цифр кількості держав, що працюють на материку. Відніміть суму цифр кількості наукових станцій. Додайте кількість материків Землі. Додайте кількість океанів, що не омивають Антарктиду. Розділіть отримане число на кількість океанів , що омивають Антарктиду.

Слайд 18

1.Опрацювати §36. 2.Дати відповідь на запитання : 1 ряд – 1, 2 ряд – 2, 3 ряд – 3 (стор. 153). 3.Показувати на фізичній карті географічні об'єкти материка Антарктида. 4.*Створити малюнок-асоціацію “ На що схожа Антарктида ”. 5.*Як називаються 5 полюсів Антарктиди?

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство