X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правознавство

Завантажити презентацію

Правознавство

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРАВОЗНАВСТВО 9 КЛАС

Слайд 2

“брати за правило” – “брати за правило” – завжди дотримуватися якогось принципу у праці, поведінці тощо; “відступати від правила” – порушувати якийсь принцип, узвичаєні норми поведінки; “золоте правило” – найкраща у всіх випадках форма поведінки; “не в моїх правилах” – мені (йому) така поведінка не властива; “правила доброго тону” – вишукані норми поведінки, що служать зразком для наслідування; “за всіма правилами” – дотримуватись усіх подробиць у виконанні якоїсь дії, процесу; “залізне правило” – точність і непохитність у дотрманні певних норм, принципів поведінки; “як правило” – здебільшого у переважній більшості випадків.

Слайд 3

Слайд 4

Мозковий штурм : “якими повинні бути правила ?” Кажіть усе, що спаде вам на думку. Кількість ідей заохочується. Не обговорюйте і не критикуйте висловлювання інших. Можна повторювати ідеї, запропоновані будь-ким іншим, змінювати їх. Розширення запропонованої ідеї заохочується.

Слайд 5

ПРАВИЛА ПРО ПРАВИЛА

Слайд 6

Правила роботи в групі в кожній групі виділяють такі основні ролі: Спікер (керівник групи): - зачитує завдання групи; організовує порядок виконання; пропонує учасникам групи висловитися по черзі; заохочує групу до роботи; підбиває підсумки роботи; визначає доповідача. Секретар: веде записи результатів роботи своєї групи; записи веде коротко і розбірливо; як член групи має бути готовий висловити думку групи при підбитті підсумків або допомогти доповідачеві. Спостерігач (тайм-кіпер): стежить за часом; заохочує групу до роботи. Доповідач: чітко висловлює думку групи; доповідає про результати роботи групи.

Слайд 7

Інструкція щодо організації групової роботи: А. Можна починати висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі. В. Слід дотримуватися одного з правил активного слухання, коли хтось говорить, усі слухають і не перебивають. Намагатися обговорювати ідеї, а не особи учнів, які висловили цю ідею. С. Утримуватися від оцінок та образ учасників групи. Д. Намагатися в групі прийти до спільної думки, хоча в деяких випадках в групі може бути особлива думка і вона має право на існування.

Слайд 8

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА УРОКАХ ПРАКТИЧНОГО ПРАВА

Слайд 9

Правила, що регулюють життя людей у суспільстві, називаються соціальними нормами. Слово “норма” в перекладі з грецької теж означає правило Правила, що регулюють життя людей у суспільстві, називаються соціальними нормами. Слово “норма” в перекладі з грецької теж означає правило

Слайд 10

Спільні, загальнообов’язкові, найбільш важливі та необхідні норми соціальної поведінки, які встановлює та охороняє держава, називаються правовими нормами.

Слайд 11

До яких норм відносяться норми наведені нижче Поводься з іншими людьми, як ти хочеш, щоби вони поводилися з тобою; Шануй свого батька та матір свою, щоб довгими були твої дні на Землі, яку Бог твій дає тобі; Якщо у людини (яку ти знаєш) день народження, то слід поздоровити її; Державною мовою в Україні є українська мова (стаття 10 Конституції України); У громадському транспорті поступайтеся місцем літнім пасажирам, пасажирам з дітьми та інвалідам; Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років

Слайд 12

СУКУПНІСТЬ ВЗАЄМОПОВ’ЯЗАНИХ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВИХ НОРМ ПОВЕДІНКИ, ЩО ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ, ГАРАНТУЮТЬСЯ ТА ОХОРОНЯЮТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ З МЕТОЮ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН У СУСПІЛЬСТВІ, НАЗИВАЄТЬСЯ ПРАВОМ СУКУПНІСТЬ ВЗАЄМОПОВ’ЯЗАНИХ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВИХ НОРМ ПОВЕДІНКИ, ЩО ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ, ГАРАНТУЮТЬСЯ ТА ОХОРОНЯЮТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ З МЕТОЮ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН У СУСПІЛЬСТВІ, НАЗИВАЄТЬСЯ ПРАВОМ

Слайд 13

Правила які регулюють відносини між людьми у певній сфері життя називають галузями права

Слайд 14

Закон (нормативно-правовий акт) – це офіційний письмовий документ, який містить правові норми і приймається законодавчим органом держави Придумайте декілька словосполучень із словом “закон”. Поясніть кожне з них. У парах обміркуйте висловлювання Френсіса Бекона : “закон можна вважати якісним у тому випадку, якщо смисл його є точним, якщо вимоги його справедливі, якщо він формує чесноти в громадян”.

Слайд 15

Обміркуйте одне прислів’я або вислів. Визначте, чи згодні ви з наведеними нижче крилатими висловами. Чи відповідають вони вашим уявленням про закони та їхню роль в житі суспільства ? Поясніть, чому існують такі різні прислів’я : Закон суворий, але він – закон. Закон як дишло, куди повернеш – туди й вийшло. Закон любити – в мирі жити. Де закон – там захист. Що мені закони, коли судді знайомі. Не йдіть війною проти закону, приміть закони проти війни.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство