Митна політика
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Митна політика - це система принципів та напрямів діяльності держави у сфері забезпечення своїх економічних інтересів та безпеки за допомогою митно-тарифних та нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі.
Фрітрейдерство (вільна торгівля) - економічна політика держави, що підтримує вільну торгівлю і виступає проти втручання в господарську діяльність підприємств. Передбачає вільний обмін, що дозволяє таким чином використати потенціал кожної держави для створення її національного багатства. Зараз у світі не існує.
Протекціонізм - економічна політика держави в міжнародній торгівлі, спрямована на заохочення розвитку національної економіки та її захист від іноземної конкуренції шляхом впровадження високих митних тарифів на імпортовані товари, обмеження та повної заборони ввезення певних товарів, а також вжиття інших заходів економічної політики, в тому числі нетарифних інструментів регулювання експортно-імпортних операцій.
Автаркія - це така державна політика, яка спрямована на створення замкнутої, самодостатньої економіки, яка повинна задовольнити всі потреби країни. До створення такої економіки вдаються агресивні держави, що готуються до війни, або держави, яким загрожує зовнішня агресія і в яких немає надії на гарантовану допомогу інших країн.
Митна справа - це комплекс заходів, спрямованих на реалізацію митної політики України. Структура: 1. митна політика; 2. порядок переміщення через митний кордон товарів і транспортних засобів; 3. митні режими; 4. митно-тарифне регулювання; 5. митні платежі; 6. митне оформлення; 7. митний контроль; 8. митна статистика; 9. визначення поняття контрабанди та проведення дізнання; 10.порушення митних правил і відповідальність за них; 11 провадження у справах про порушення митних правил; 12.розгляд справ про порушення митних правил.
Митний тариф України – це систематизований згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України.
Види мита : адвалерне - нараховується у відсотках до митної вартості товарів; специфічне - нараховується у встановленому грошовому розмірі на одиницю товару; комбіноване - поєднує адвалерне і специфічне; сезонне - встановлюється Урядом України і застосовується для оперативного регулювання ввезення та вивезення, як правило, сільгосппродуктів. Термін дії сезонного мита не може перевищувати чотирьох місяців на рік; особливе: (спеціальне, антидемпінгове, компенсаційне).
Схожі презентації
Категорії