X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Живопис"

Завантажити презентацію

"Живопис"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Живопис Автор проекту: Загородня Катерина

Слайд 2

Що ж таке живопис? Живопис – це вид образотворчого мистецтва, пов'язаний з передачею зорових образів нанесенням фарб на тверді або гнучкі поверхні, а також твори мистецтва, створені таким способом.

Слайд 3

Слайд 4

Види живопису: Станковий Монументальний

Слайд 5

Види живопису: Декоративний Мініатюра

Слайд 6

Жанри живопису: Історичний живопис Побутовий жанр Натюрморт Портрет Ведута Марина (морська тематика) Капріччо Анімація Іконопис Релігійна картина (біблійна тематика)

Слайд 7

Слайд 8

Історичний живопис Важливий жанр живопису, спеціалізований на зображенні значущих для окремого народу чи людства подій минулого.

Слайд 9

Слайд 10

Побутовий жанр Розділ образотворчого мистецтва, різновид живопису, що зосереджений на відтворенні сцен повсякденного, буденного життя, зазвичай сучасного художника. Побутовий жанр має також відтворення у скульптурі, графіці, фото.

Слайд 11

Слайд 12

Натюрморт Різновид малярства, що зображає застиглі, нерухомі предмети — букети квітів, композиції овочів, фруктів, посуду, килимів, меблів тощо.

Слайд 13

Слайд 14

Портрет Мальоване, скульптурне або фотографічне зображення людини або групи людей, а також відповідний жанр образотворчого мистецтва. Багато портретів створено і в гравюрі.

Слайд 15

Слайд 16

Ведута Жанр європейського живопису доби Ренесансу, що являє собою картину, малюнок або гравюру із зображенням міського пейзажу, нерідко із застосуванням стафажу.

Слайд 17

Слайд 18

Марина (морина) Різновид образотворчого мистецтва, що спеціалізується на зображенні подій на морі-баталій, спортивних змагань, природних явищ тощо. Предметом зображення мариністики є морська стихія, її стан. Інакше — морський пейзаж.

Слайд 19

Слайд 20

Капріччо Жанр образотворчого мистецтва, значно поширений в добу італійського бароко 17-18 ст. Капріччо (жанр) — вияв художньої розкутості і багатої уяви митця. Відбився в живопису та в графічних серіях. До капріччо зараховують також надто примхливі зразки архітектури, фантазійні форми якої не укладаються ні в яку стилістичну систему.

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Анімація Вид кіномистецтва, твори якого створюються шляхом зйомки послідовних фаз руху намальованих (графічна мультиплікація) або об'ємних (об'ємна мультиплікація) об'єктів.

Слайд 24

Слайд 25

Іконопис Мистецтво писання ікон, вид живопису, має культове призначення.

Слайд 26

Слайд 27

Релігійна картина Картина на релігійну тематику, схоже на іконопис.

Слайд 28

Слайд 29

Засоби виразності живопису Велику роль у створенні художнього образу має колірний контраст. У колірному крузі кольори, розташовані в протилежних секторах, називаються контрастними й додатковими.

Слайд 30

Слайд 31

Контраст Наприклад: червоний і зелений; синій і жовтогарячий; фіолетовий і жовтий. Сполучення цих пар кольорів мають найбільшу колірну контрастність, що спричиняє активне звучання, напруженість і динамічність композиції.

Слайд 32

Засоби виразності живопису Поряд із колірним контрастом використовується нюанс – відтінок, що дозволяє виконувати тонкі, непомітні переходи від одного кольору до іншого.

Слайд 33

Засоби виразності живопису У живописі існують так звані споріднені кольори. У колірному крузі можна виділити чотири групи: жовто-червоні, сині, зелені (синьо-зелені), зелено-жовті.

Слайд 34

Основні види техніки живопису : темпера, сполучна речовина — емульсія; емаль (не плутати з емаллю як тонким скловидним покриттям); гуаш; пастель; туш; живопис по штукатурці - фреска та а секко; гратаж; гризáйль; олія, на основі рослинних олій (лляної, горіхової); клеєві фарби; акварель; акрилові фарби; восковий живопис.

Слайд 35

Слайд 36

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство