X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загадкове бароко

Завантажити презентацію

Загадкове бароко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загадкове бароко

Слайд 2

Бороко – напрям у мистецтві та літературі XVII ст., для якого характерне поєднання релігійних і світських мотивів, образів, тяжіння до різних контрастів, складної метафоричності; динамізм, алегоризм, емблематичність, прагнення вразити читача пишним, барвистим стилем.

Слайд 3

Література бароко Педро Кальдерон де ла Барка Луіс де Гонгора-і-Арготе Тірсо де Моліна Маріно Джамбаттіста

Слайд 4

Мистецтво бароко

Слайд 5

Мікеланжело Мерізі де Караваджо Картини Караваджо найчастіше освітлюються тремтливими спалахами, постаті на полотні зображені в несподіваних ракурсах – перевернуті, повалені. Персонажам його картин тісно в рамках, вони оптично вириваються назовні. Його композиції сповнені неспокою й складного руху.

Слайд 6

Цікаво втілено Караваджо відомий євангельський сюжет – “Навернення св. Павла”. Павло лежить горілиць, саме зараз він чує голос Бога. Простір картини зайнятий зображенням робочої коняки. Ця свійська тварина нагадує про буденність того, що трапилось, але насправді її присутність є контрастом до винятковості події.

Слайд 7

“Екстаз св. Франциска” “Св. Катерина Олександрійська”

Слайд 8

Пітер Пауль Рубенс Як істинний майстер бароко, Рубенс зображував на своїх картинах завше оголені, або напівоголені фігури, котрі були у постійній борні, змаганні, погоні, полюванні… Величезне напруження сил, пристрастей, хоч і не завше виправдані але вражаючі.

Слайд 9

Але був й інший Рубенс, скажімо такий, який міг створити камерний шедевр – “Єлена Фоурмен з дітьми”, і цей Рубенс теж був представником фламандського бароко, а в тім це був уже предтече далекого в часі імпресіонізму.

Слайд 10

На картині “Полювання на левів” показані людські сили й пристрасті в мить, коли розв’язується питання перемогти або загинути, – і це чисто рубенсове питання!

Слайд 11

Франс Халс Франс Халс полюбляв захопити свою модель “зненацька”: саме тому на його портретах персонажі зображені у розпалі веселощів, у різноманітних невимушених позах, з іскрометними усмішками, з келехами вина…

Слайд 12

Портрет “Циганка” – одна з найкращих робіт голландського бароко. На картині зображена молода дівчина. Вона злегка підморгує. Вона життєрадісна, впевнена. І це при тому, що в неї складне кочове життя.

Слайд 13

Рембрандт Харменс ван Рейн Рембрандт був молодший за віком від Франса Халса. В їхній творчості можна знайти певну схожість та різницю. Рембрандт залишив світу незчисленні скарби своєї творчості.

Слайд 14

На портреті зображується непохитність і відданість жінки, готової витримати душевні й навіть фізичні муки в ім’я кохання. «Портрет Хендрикьє»

Слайд 15

Хусепе де Рібера Одним з найхарактерніших представників іспанського бароко був Хусепе де Рібера. Багато його картин написані на сюжети “Мучеництва”.

Слайд 16

Справжнім шедевром, створеним Ріберою, є його картина “Свята Інеса”. Юна Інеса – втілена цнотливість. Художник побачив її у мить, коли диявольські сили загрожують її невинності й дівчина благає Бога захистити цю невинність.

Слайд 17

Дієго Веласкес Цьому малярові судилося майже все життя тішити естетичний смак короля Філіпа ІV. Він зображав в своїх портретах юних принців, короля, придворних, королівські подружжя, карликів, блазнів…

Слайд 18

Картина “Меніни” з’явилась коли Веласкес уже відчував утому від довгого життя. Всі, хто зображені на полотні – однаково сумні.

Слайд 19

Архітектура бароко Андріївська церква Києво-Печерська Лавра Софіївський собор у Києві Покровська церква на Подолі у Києві Церква Сан Карло

Слайд 20

1. Які напрями розвивалися у мистецтві ХVIIст.? Дайте їх визначення. 2. Як зображується людина на полотнах Караваджо? 3. Які проблеми порушуються у творчості Рембранта? 4. Чи може людина в драмі Кальдерона “Життя - це сон” змінити свою долю? Контрольні запитання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство