X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Російський живопис

Завантажити презентацію

Російський живопис

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Російський живопис

Слайд 2

Історичний живопис. Запрошення від Іллі Рєпіна Історію нашу люблю понад усе. І. Рєпін

Слайд 3

Ілля Юхимович Рєпін 24 липня(5 серпня) 1844, Чугуїв — 29 вересня 1930, Куоккала, Фінляндія) — визначний російський і український художник-реаліст. Народився у Чугуєві на Харківщині, хлопцем учився у місцевій іконописній майстерні. З 1863 року в Петербурзькій малювальній школі, у 1864-71 роках — у Петербурзькій Академії Мистецтв (учень І. Кримського), яку закінчив з золотою медаллю і відбув у студійну подорож до Італії і Франції. З 1893 року — академік, професор Петербурзької Академії (до 1907 року); член товариства Передвижників (з 1878 року) і мистецької групи «Мир искусства» (з 1890 року).

Слайд 4

Ілля Рєпін “ Запорожці

Слайд 5

“ Бурлаки на Волзі”

Слайд 6

Українська хата

Слайд 7

Іван Грозний и син його Іван

Слайд 8

Екзамен у Царському Селі

Слайд 9

Василь Іванович Су ріков (24 січня 1848, Красноярськ — 19 березня 1916, Москва) — великий російський живописець, майстер великих історичних картин. Василь Іванович об’єднав традиції історичного романтизму з живописним новаторством.

Слайд 10

Народився в стародавній козачій родині, його предки прийшли з Дону в Сибір разом з Єрмаком. Учився в місцевого художника Н. В. Гребньова, потім в Петербурзької академії мистецтв (1869—75) у П. П. Чистякова. Першим самостійним полотном став «Вид пам’ятника Петру I на Сенатській площі» (1870). В 1875 р. написав картину «Апостол Павло пояснює догмати віри в присутності пануючого Агриппи, сестри його Береники й проконсула Феста», за якої одержав звання художника I ступеня й Більшу срібну медаль. В 1877—78 р. виконав у Москві монументальні розписи на хорах храму Христа Рятівника. З 1881 р. – член Товариства пересувних художніх виставок.

Слайд 11

Василь Суріков “ Бояриня Морозова ”

Слайд 12

“Підкорення Єрмаком Сибіру ”

Слайд 13

“ Ранок Стрілецької страти”

Слайд 14

“ Перехід Суворова через Альпи ”

Слайд 15

Віктор Михайлович Васнєцов - художник, один з основоположників російського модерну в його національно-романтичному варіанті. Віктор Михайлович Васнєцов народився 3 (15) травня 1848 року в селі Лопьял під В'яткою (нині - у Кіровській області), у родині православного священика. Брат Аполлінарія Михайловича Васнєцова (1856-1933). Дитинство художника пройшло в селі Рябове Вятської губернії.

Слайд 16

Я жив серед мужиків і баб, - писав Васнєцов другу Володимиру Васильовичу Стасову (1824 - 1906), - і любив їх не "народницькі", а попросту, як своїх друзів і приятелів, слухав їхні пісні й казки, заслухувався, сидячи на печі при світлі й тріску лучини".

Слайд 17

Віктор Васнєцов не став священиком, як мріяв батько. На останньому курсі семінарії в 1867 році юнак пішов із передостаннього філософського класу й вирішив, що виїде з Вятки в Петербург і поступить в Академію мистецтв. З роками художника все більше захоплюють пошуки національно-історичної самобутності в мистецтві, які приводять до народження особливого «російського стилю» усередині загальноєвропейського символізму й модерну.

Слайд 18

“ Богатирі ”

Слайд 19

“ Альонушка ”

Слайд 20

“ Баян ”

Слайд 21

Володимирський собор у Києві

Слайд 22

Слайд 23

Пейзажний живопис Ісаа к Іллі ч Левіта н (18 (30) серпня1860 року, Кібартай, Ковенська губернія, Російська імперія — 1900, Москва) — великий російський художник, майстер пейзажу, основоположник жанру «пейзаж настрою».

Слайд 24

“ Над вічним спокоєм ”

Слайд 25

“ Золота осінь ”

Слайд 26

“ Вечірній дзвін”

Слайд 27

“ Березовий гай ”

Слайд 28

Валентин Олександрович Сєров

Слайд 29

Валентин Сєров народився 7 (19) січня1865 року у Петербурзі, в родині композитора А. Н. Сєрова. С 1878 по 1879 рік у Москві брав уроки малюнку та живопису у І. Ю. Репіна, в родині якого жив у 1879 році "Серов был реалистом в истинном смысле этого слова. Он безошибочно видел тайну жизни, и то, что он нам показывал, представляло собой саму сущность явлений, которую другие художники увидеть не могут» В.Брюсов (російський поет)

Слайд 30

“ Дівчинка з персиками”

Слайд 31

“ Дівчина, що освітлена сонцем ”

Слайд 32

Портрет М. М. Єрмолової

Слайд 33

Михайло Врубель визначний художник срібного віку російської культури Михайло Олександрович Врубель (5 (17 березня) 1856 — 1 (14 квітня) 1910) — художник, символіст. Визначний майстер акварельного і олійного живопису, рідкісний малювальник. Робив ілюстрації до книжок, монументальні роботи, портрети, займався сценографією. В кожній з областей мистецтва залишив шедеври.

Слайд 34

Чимала частина життя і творчості Михайла Врубеля пов'язана з Києвом. У 1884 році в Академію мистецтв приїхав відомий київський археолог, історик мистецтв, професор Адріан Вікторович Прахов і розповів Чистякову про намір створити візантійський іконостас та реставрувати фрески Кирилівської церкви. Потрібен був талановитий художник - а Чистяков умів розпізнавати таланти, художник мав бути молодий, тому що грошей на гонорари було обмаль. Чистяков порадив йому взяти з собою Врубеля. Так Михайлові і не довелось закінчити Академію, де він провчився з 1880 по 1884 роки. Втручання в стінописи Кирилівської церкви 12 століття було досить стриманим. Наново створили фрески в тих місцях, де вони були повністю знищені. Перша ж проба Врубеля - зображення архангела на одному з стовпів церкви - викликала загальне схвалення. Також для Кирилівської церкви Врубель створив фреску «Сходження Святого Духу на Апостолів» (1885). Звичайно ж, він малював не як художник 12 століття, а як сучасний майстер, що знає досягнення живопису Західної Європи, але не зрікається візантинізму.

Слайд 35

Фрески Кирилівської церкви

Слайд 36

“ Демон сидячий ”

Слайд 37

“ Голова демона ”

Слайд 38

Ілюстрації до твору Вільяма Шекспіра “ Гамлет ”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство