Образотворче мистецтво (X-XXст.)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗКВІТ КИЇВСЬКОЇ РУСІ Богоматір Оранта (мозаїчний образ з собору Київської Софії). XI ст. Вишгородська ікона Богородиці (візантійська традиція). І пол. XII ст. Євангеліст Лука. Мініатюра з Остромирового Євангелія. 1056–1057 рр.
Остромирове Євангеліє 1056-1057 рр. Аркуш 2. Родина князя Святослава Ярославовича. Мініатюра з “Ізборника” 1073 р. “Ізборник” Святослава. 1076 р.
КИЇВСЬКА РУСЬ ЗА ЧАСІВ РОЗДРОБЛЕНОСТІ. ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКА ДЕРЖАВА Холмська ікона Богородиці (візантійська традиція). XI ст. Свенська ікона Богородиці зі святими Антонієм та Феодосієм Печерськими .Початок XII ст Дорогобузька ікона Богородиці. Остання третина XIII ст.
Євангеліст Марко (Володимир, XIII ст., Волинське Євангеліє). Мозаїчна композиція “Євхаристія” з Михайлівського Золотоверхого собору 1108–1113 рр. Галицький боярин у західноєвропейському озброєнні з візантійським шоломом. Початок XIII ст.
УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В СКЛАДІ ВЕЛИКОГО КНЯЗІВСТВА ЛИТОВСЬКОГО ТА ІНШИХ ДЕРЖАВ (у другій половині XIV – першій половині XVIІ ст.) Ікона Богородиці з пророками з церкви у Підгородцях. Ікона “Волинської Богоматері”. Одна з найдавніших ікон, які збереглися в Покровській церкві в Луцьку. Гравюра із зображенням Євангеліста Луки з львівського “Апостола”. 1574 р.
Портрет Петра Конашевича-Сагайдачного з книги “Вірші на жалісний погреб шляхетного рицаря Петра Конашевича-Сагайдачного”. 1622 р. Портрет князя Криштофа Збаразького. Після 1622 р. Пересопницьке Євангеліє (1556-1561 рр.). Це рукописна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI ст. Один із перших українських перекладів канонічного тексту святого Письма.
Схожі презентації
Категорії