Леонардо да Вінчі (Джоконда)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Леонардо да Вінчі - найвидатніший вчений та живописець епохи Відродження, скульптор, інженер й архітектор, геній усіх епох.Леонардо першим винайшов багато досягнень цивілізації, здійснити які вдалося тільки незадовго до наших днів. Йому належать перші креслення повітряно-літального апарату, рухомих механізмів, складна система подачі води і каналізації і багато-багато іншого.
Великий вчений в життя говорив загадками і сипав метафоричними пророцтвами, писав лівою рукою справа наліво, перевертаючи букви в дзеркальному відображенні. Леонардо не підписував своїх творів, але залишав на них розпізнавальні знаки - злітає птицю. По ній його твори несподівано виявляються через століття. Окрім численних загадок і ребусів Леонардо створив геніальний і неймовірно загадковий портрет - портрет Джоконди (Мони Лізи). Глядачі, дивлячись на нього, по-різному сприймають її почуття, і неможливо однозначно охарактеризувати внутрішній стан зображеної жінки. Непоясненим залишається те, що криється за незвичайною технікою вживаною в портреті - адже головна загадка його в нез'ясовно виразі обличчя, в незрозумілій "вислизає" посмішці.
Картина Мона Ліза (Джоконда)портрет молодої жінки, написаний італійським художником Леонардо да Вінчі близько 1503 року. Картина є одним з найбільш відомих творів живопису в світі. Відноситься до епохи Відродження. Виставлено в Луврі (Париж, Франція). Повна назва картини- Портрет пані Лізи Джокондо.
Ні в одній іншій картині Леонардо глибина і серпанок атмосфери ( «сфумато») не передані з такою досконалістю, як в «Мони Лізи». Це повітряна перспектива, ймовірно, краща за виконанням. «Мона Ліза» отримала всесвітню славу не тільки через якість роботи Леонардо, яка вражає і художніх шанувальників і професіоналів. Картина вивчалася істориками і копіювалася живописцями, але вона б довго залишалася відомою тільки для знавців мистецтва, якби не її виняткова історія. У 1911 році «Мона Ліза» була викрадена і лише три роки опісля, завдяки випадковим збігом обставин, повернена музею. Протягом цього часу «Мона Ліза» не сходила з обкладинок газет і журналів всього світу. Тому не дивно, що «Мону Лізу» копіювали частіше за всі інші картини. Картина стала об'єктом поклоніння як шедевр світової класики. 22 серпня 1911 з Квадратного зали Лувру пропала всесвітньо відома картина Леонардо да Вінчі «Джоконда». О 13 годині дня, коли музей відкрили для відвідувачів, її на місці не виявилося. Серед працівників Лувра почалося сум'яття. За сетітелям було оголошено, що музей закривається на весь день через аварії водопроводу.
Секрет невловимою посмішки Джоконди вже багато років не дає спокою вченим. Що зберігається в Луврі картина хвилює і приваблює мільйони туристів. Але тепер стало можливим почути голос знаменитої героїні портрета Леонардо да Вінчі. Як повідомляє з посиланням на японське телебачення, голос таємничої незнайомки був низький і спокійний - до таких даних дійшли вчені з японської акустичної лабораторіі.Для того, щоб змоделювати голос, їм довелося ретельно вивчити будову кісток обличчя жінки за її всесвітньо відомому портрету. Потім дані були оцифровані і поміщені в комп'ютер. При цьому була задіяна база даних, в якій зберігається більше 100 тисяч фотографій осіб і голосів їхніх власників. "Ми вважаємо, що Мона Ліза була спокійною, привітною і дуже розважливою жінкою", - повідомив керівник лабораторії Мацумі Судзукі. Більш того, було змодельовано і голос самого да Вінчі. Цікаво, що голоси моделі і художника виявилися дуже схожими. Це не так вже дивно. За однією з версій створення картини, Леонардо да Вінчі написав автопортрет у жіночому одязі. На користь цього припущення говорить очевидну подібність між Джокондою і більш пізнім автопортретом майстра. Крім того, ця подібність підтвердив комп'ютерний аналіз основних антропометричних показників.
Неповторна «Джоконда» Леонардо да Вінчі випередила розвиток живопису на багато століть вперед Намагаючись пояснити таємницю її чаклунського чарівності, про картину писали нескінченно багато. Робили найнеймовірніші припущення (що «Джоконда» вагітна, що вона коса, що це переодягнений чоловік, що це автопортрет самого художника), але навряд чи коли-небудь вдасться повністю пояснити, чому це твір, створений Леонардо вже на схилі років, Володіє такою дивовижною і привабливою силою Бо це полотно - творіння воістину божественної, а не людської руки. Мона Ліза ще довго була б відома тільки тонким знавцям образотворчого мистецтва, якби не її виняткова історія, яка забезпечила їй всесвітню популярність.
Схожі презентації
Категорії