X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іоан Георгій Пінзель

Завантажити презентацію

Іоан Георгій Пінзель

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Український скульптор доби бароко XVIII століття Іоанн Георг Пінзель

Слайд 2

Він підписував свої різьблені шедеври просто: «майстер Пінзель». Досі невідомо, чи справді скульптора звали Іоанн Георг, звідки він приїхав на Галичину, коли народився і помер. Точно відомо одне: талант майстра розкрився на території сучасної Західної України при заступництві та фінансовій підтримці графа Потоцького. У 1740-х роках Пінзель приїхав у місто Бучач і лишився жити при дворі графа. На той момент він був уже сформованим митцем у віці тридцяти чи сорока років. Що він робив у першій половині життя — суцільна загадка.

Слайд 3

Можливі як мінімум три біографічні сценарії. За першим, Пінзель мав німецьке коріння, навчався в Італії, а згодом осів у Галичині. За другою версією, він сам був Італійцем — Венеціанцем чи Флорентійцем — і через Відень, Мюнхен чи Прагу приїхав до Львова. Третє припущення — Пінзель як українець або поляк повернувся на батьківщину після навчання в Європі. На Галичині, яка тоді входила до складу Речі Посполитої, майстер провів не більше двадцяти років. В основному він оздоблював інтер'єри костелів у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській областях. Його дерев'яні скульптури вирізнялися такою динамікою та емоційністю, яку не повторив жоден відомий художник епохи бароко. Ці риси особливо помітні в роботі «Жертвоприношення Авраама». 

Слайд 4

Жертвоприношення Араама. Прибл. 1760. Музей Пінзеля

Слайд 5

В кінці 1740-х років єпископи Атанасій, а потім Лев Шептицькі доручили архітектору Меретину перебудувати основний храм греко-католиків – собор Св. Юра. Пінзель отримав замовлення на виготовлення ключових фігур фасаду святих Атанасія і Лева, а також центральної скульптури – Святого Юрія на коні. Саме львівський період творчості Пінзеля можна вважати найвдалішим. Окрім декору Святоюрського собору, майстер виготовляє, мабуть, свою найкращу вівтарну композицію в храмі с. Годовиця (Пустомитівський р-н) та розп’яття для костелу Св. Мартина (вулиця Жовківська). Також два вівтаря для костелу отців Тринітаріїв (згорів підчас пожежі 1848 року, зараз на його місці Преображенська церква).

Слайд 6

Всі дослідники відзначають, що львівський період творчості Пінзеля був найкращим. Найлегше в тому переконатись, зайшовши на подвір’я собору Св. Юра та роздивившись постаті святих та Юрія Змієборця.

Слайд 7

Святі Атаназій та Лев. Собор св Юра

Слайд 8

Цікавою є історія кінної статуї, адже саме як модель Пінзеля розглядається сумлінно вирізьблена з липового дерева і позолочена група святого Юрія на коні у битві зі змієм висотою 51 см, яка зберігається в Національному музеї у Львові, яка вважається підготовчою роботою до його кам’яної скульптури на фасаді собору святого Юра.

Слайд 9

Костел у Годовиці на Львівщині є ровесником та «братом» собору Св. Юра. Саме так, адже він будувався в той же час та тими ж майстрами, що й основна святиня греко-католиків. Його архітектор Бернард Меретин, але найбільше відомий він своїм вівтарем – творінням рук видатного Пінзеля. Зараз храм руйнується на очах, залишившись без уваги як центральної, так і місцевої влади.

Слайд 10

Слайд 11

Вівтар костелу в Годовиці. Архівне фото

Слайд 12

Скульптури з вівтаря Годовицького костелу. Експозиція виставки Пінзеля у Луврі

Слайд 13

Скульптури Авраама та Самсона з костелу. Експозиція виставки Пінзеля у Луврі

Слайд 14

У 1761 р. Микола Потоцький жертвує 10000 золотих для виконання робіт в новому Домініканському костелі Львова. До нашого часу вціліли фігури святих Миколая, Августина, Домініка, виконані Пінзелем до 1764 року. Пінзель виконав статую Матері Божої з дитятком в орторіумі кляшторному за великим вівтарем. З 1764 р. також тривали роботи зовнішнього оздоблення костелу.

Слайд 15

Моделлю Пінзеля вважається також статуетка святого Якима з Музею Пінзеля у Львові. За розмірами та характером виконання її можна порівняти з групою святого Юрія.

Слайд 16

Окрім Львова, свої творіння він залишив у кількох інших містах, серед яких особливо виділяють бучацькі скульптури. У самому ж Бучачі (тепер Тернопільська область) він очевидно провів і останні роки свого життя. За наявними документами, 24 жовтня 1762 року Єлизавета Пінзелева втретє вийшла заміж, отже, Пінзель, помер до цієї дати (близько 1761 року, ймовірно, у тому ж таки Бучачі). Бучацька ратуша оздоблена скульптурами Пінзеля

Слайд 17

Іван Георгій Пінзель. "Богоматір" (кін. 1750-х. Костел у Годовиці. Липове дерево, поліхромія, левкас, позолота.

Слайд 18

Ангели Путті. 1752-1755 роки. Липове дерево, біла фарба.

Слайд 19

  «Самсон, що роздирає «пащу лева». Кінець 1750-х років. Липове дерево, поліхромія, позолота. 

Слайд 20

«Свята Анна», костел в м. Монастириська. 1761 рік. Липове дерево. 

Слайд 21

"Святий Іоанн" кін. 1750-х, липове дерево, поліхромія, левкас, позолота. Костел у Годовиці.  "Свята Єлизавета" (1752 - 1755 рр., липове дерево, різьблення

Слайд 22

Святий Фелікс з дитиною. Середина 1750-х років. Липове дерево, біла фарба. Церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії (Городенка). Колона зі статуєю Діви Марії роботи Пінзеля

Слайд 23

Ймовірний автопортрет на плечі скульптури Алегорія Мужності з церква Покрови у Бучачі  Ангел

Слайд 24

Скульптури Пінзеля порівнюють з творами Мікеланджело та інших митців європейського Відродження. Дослідники говорять і про вплив на скульптура готичної естетики та українського мистецтва різьби по дереву. Гармонійно поєднавши знання та досвід, він створив власну експресивну стилістику і став основоположником Львівської школи скульпторів. Тим не менше в Україні творчість Пінзеля була забута майже на триста років, а в Європі він донедавна не був відомий взагалі. Усе змінила виставка митця у Луврі, що пройшла 2012 року. Тоді в Парижі показали 27 експонатів з колекції музею Пінзеля у Львові та інших вітчизняних інституцій. За три місяці дерев'яні скульптури побачили близько мільйона людей. 

Слайд 25

Дякую за увагу!

Слайд 26

Джерела https://uk.wikipedia.org/wiki/Іоан_Георгій_Пінзель http://artukraine.com.ua/storage/2012/november/22.11.12/_mg_4505.JPG https://zik.ua/gallery/photo/k/o/kostel_godovycia_avraam.jpg https://telegraf.com.ua/files/2012/12/pinzel-2.jpg http://styleinsider.com.ua/wp-content/uploads/2016/06/2016-06-10-Jun-Pinzel-Nosko-Styleinsider-01.jpg https://uk.wikipedia.org/wiki/Іоан_Георгій_Пінзель http://photo-lviv.in.ua/lvivskyj-mikelandzhelo-abo-kym-buv-ioan-heorh-pinzel/ http://www.istpravda.com.ua/short/2013/03/11/117058/ https://masterpieces.platfor.ma/pinzel https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f2/Костел_в_Годовиці%2C_аерофото.png/1280px-Костел_в_Годовиці%2C_аерофото.png https://i2.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2015/12/collage_kostel.jpg?fit=1200%2C792 http://rkc.in.ua/k/lv/lvpu/lvpugdvs12b20b24.jpg https://zbruc.eu/sites/default/files/wien.jpg https://day.kyiv.ua/sites/default/files/18-08-30704/img_4746.jpg https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Lviv_-_Cathedral_of_Saint_George_02.jpg http://ukraine.kiev-foto.info/wp-content/uploads/2017/04/sobor_yura_vo_lvove_01.jpg https://i2.wp.com/spilka.in.ua/wp-content/uploads/2017/04/Foto-6.-Yogann-Georg-Pinzel.-Angeli-putti.-Seredina-XVIII-st.-Derevo-rizblennya-1.jpg?fit=3165%2C2584 http://lufa.com.ua/upload/photos/165/mark/s_Pinsel_LUFA_GRN_7877.jpg?1512150337 https://day.kyiv.ua/sites/default/files/main/articles/25062015/2pinzel.jpg http://www.prostir.museum/ua/post/9196

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство