X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ель Греко

Завантажити презентацію

Ель Греко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ель Гре ко справжнє ім'я Доменікос Теотокопулос (1541 — 7квітня 1614)  — іспанський художник грецького походження. Один із представників Критської школи.

Слайд 2

Походження і навчання Народився на Кіпрі. Зберіглися дані про гороскоп Ель Греко, за яким він Рак. Отже він народився між 21 червня і 21 липня. Родина була досить заможна. Батько Георгіос Теотокопулос був збирачем податків. Імовірно, родина належала до католицтва. Доменіко мав брата, що доживав віку з ним в Іспанії.

Слайд 3

Мадонна милосердя Перші витвори мистецтва, що побачив хлопець, — це ікони. Свідчення про навчання в іконописця потребують уточнень, але впливи іконописних схем православ'я мають деякі твори Доменіко Теотокопулоса. Особливо це помітно у церковному образі «Мадонна милосердя»

Слайд 4

Італійський період Ще більший вплив на художню особистість Ель Греко мали твори генія з Венеції — Якопо Тінторетто(1518-1594). Відомостей про навчання у майстерні в Тінторетто наразі не маємо. Навчатися Доменіко міг на творах Тінторетто і самотужки, бо їх було вдосталь у церквах і братствах Венеції.

Слайд 5

Ель Греко в Римі За записами Джуліо Кловіо, земляка Ель Греко, можна досить точно взначити, коли він переїхав до Риму — у жовтні-листопаді 1570 Римський період митця досить плідний і за власними творами, і за знайомством із життям і творами митців Риму. Написав Доменікос і портрет Джуліо Кловіо (1572, музей Проте він давно набув індивідуальності і так переробляє чужі композиційні схеми, що їх здатні впізнати лише справжні фахівці.

Слайд 6

«Преображення Господне», Новгород, XV ст.) Іван Хреститель Портрет головного інквізітора дон Фернандо Нуньєс де Гевара

Слайд 7

Родина Художник близько зійшовся з Єронімо да лас Куевас, що народила йому позашлюбну дитину. Це був єдиний син Ель Греко — Хорхе Теотокопулос. Причини неможливості шлюбу з жінкою невідомі (можливе невельможне походження чи те, що Ель Греко залишався іноземцем без знання іспанської мови). Все це припущення. Зберігся утаємничений портрет жінки з хутровою накидкою. Можливо, це Єроніма (1577, Глазго, Поллок-хаус). Хлопчисько зі смолоскипом на полотні Похорон графа Оргаса (1587, церква Сан-Тома, Толедо), імовірно є зображенням сина Хорхе. Є й інший портрет, на якому зображений дорослий Хорхе з палітрою і пензлями в руках. Есполіо (Роздягання Христа перед стратою) 1579 р. Христа притягли на Голгофу та ще й примусили на собі нести важкий хрест. Натовп зібрався подивитися на того, кого щойно хотів бачити царем Іудеї, а тепер готували стратити як злочинця. Кат вже зачепив край одягу Христа. Ремісник-тесляр готує хрест для страти і ні на кого не дивиться. Як загіпнотизовані на хрест і тесляра дивляться три Марії. Страта от-от почнеться, але жах вже панує в людських серцях. Неможливо відшукати іконографічні витоки твору. Неможливо знайти подібні композиційні схеми. Лише віддалено щось нагадує ікони великих і безіменних майстрів Візантії. Проте деякі деталі значно вдірізняються від іконописної традиції зниклої на той час імперії.

Слайд 8

(1600–1605, oil on canvas, 81 × 56 cm),Портрет Хорхе Мануеля Теотокопулоса, Museo Provincial de Bellas Artes, Seville

Слайд 9

Портрети Ель Греко Маньєрист Ель Греко ставав суворим і непідкупно правдивим у портретах, як корифеї Антоніс Мор (бл.1520-1577 ) або Тиціан (бл. 1485-1576). Аби написати вдалий портрет, йому неважливо було добре знати модель. Постійне виживання серед чужих, недоброзичливих і небезпечних людей навчило його розпізнавати особи портретованих. Тому його портрети такі різні, такі психологічно насичені, і таки майстерні. Підстаркуватим і сумним постав Кловіо(грек на чужині) на його портреті 1572 р. Портрету притаманне жанрове забарвлення - Кловіо демонструє власно створені до книги мініатюри, які вважали шедевром майстра. Міць католицизму і небезпечна непохитність переконань бьють з портрету інквізитора Ніньо де Гевара, що підписував вироки на спалення єретиків Толедо. Приязнь і захоплення розумом і даром поета - свідки портрета ченця Хортенсіо Паравісіно . Портретів пензля Ель Греко багато. Вони справляли неабияке враження і на портретованих, і на сучасників, і на художників, що постійно їх копіювали. Досі сперечаються-копія чи орігінал портрет поета Алонсо Ерсілья і Суньїга . Та важливо, що портрет зберігся і зберіг частку генію Ель Греко (Ермітаж, Петербург ).

Слайд 10

Портрет Каваррубіаса   Родріго Васкес,президент Ради Кастилії   Етюд до портрета головного інквізітора де Гевара   Портрет головного інквізітора дон Фернандо Нуньєс де Гевара   Папа римський Пій V ( приватна збірка )   Портрет лицаря з рукою на грудях. близько 1580 р.   Портрет невідомого кабальєро, бл. 1584-1594 гг.   Портрет Паравісіно, бл. 1609. Бостон

Слайд 11

Смерть Ель Греко помер у Толедо 7 квітня 1614 року. Надгробок з порфіру і прах щезли (відомі лише по літературі ,були та зникли) . Зруйновано й будинок в Толедо, де жив художник. Митця забули на три століття. [ред.]Гучна посмертна слава у 20 столітті Мало хто мав таку гучну і потужну посмертну славу в 20 столітті, як Ель Греко. Кожне відкриття документа про нього чи нового оригіналу ставало сенсацією. Але тихим та релігійним творам Ель Греко не заважає марнота марнот цього світу. Як не заважає і захоплення перед портретами його пензля мільонів глядачів в музеях світу. Адже вони давно і напостійно увійшли у вічність. Про твори Ель Греко видано багато книжок і альбомів. І ще більше їх надрукують. Є багато листівок і репродукцій. В Толедо створено музей митця в одному з палаців тої доби, бо дім майстра не зберегли. Про Ель Греко знято художні фільми : У США «Ель Греко» з Мелом Фаррелом у головній ролі. У 1966 р.«Ель Греко» режисер Лучано Сальс. У 2007 - режисер Янніс Смарагдіс. У 21 столітті славу Ель Греко множить інтернет. Будинок-музей Ель Греко в Толедо Худ. Франсіско Пачеко.Подвійний портрет невідомого сеньора і дами. Музей в Севільї. У 1585 році художник арендував будинок маркіза де Віллєни, де і мешкав майже все життя. Це був комплекс досить старих будівель, яки здавали усім охочім. Майстер займав 24 кімнати, де розмістив вітальні, їдальню, власну бібліотеку і майстерню.Ель Греко переніс в свою оселю звичку слухати музик під час обіду, як це робили в Венеції 16 століття. Аскетичним в побуті і надто релігійним іспанцям це було неприйнятним і незрозумілим звичаем чужинця. Художник добре розумів підозріле відношення оточення і жив приховано, досить відокремлено. Але в майстерню допускав клієнтів-замовників, небагатьох приятелів і колег-митців.Серед візитерів Ель Греко був і художник Франсіско Пачеко, майбутнй вчитель Веласкеса. Пачеко, що розділяв усі забобони іспанців, багато чого не зрозумів під час візиту, але малював портрет Ель Греко, що був втрачений. Пізніше були зруйновані і приміщення, де мешкав Ель Греко. Сучасний Будинок-музей Ель Греко - це реставрована садиба герцогині Архона, що лише нагадує колишній будинок де Віллєна і розташований в іншому місті. Наявність автентичних речей і меблів доби 16 століття, уламки мармурових скульптур і картини лише відтворюють атмосферу зниклої оселі художника. Підтвердженням трохи надмірної посмертної слави художника стала побудова у 1929 р. в місті Лос-Анжелес копії сучасного будинка-музея Ель Греко, так звані «Апартаменти Ель Греко» ( англ. El Greco Apartments ). Цей будинок має 12 квартир і первісно використовувався як невеликий готель. Дешевий і провінційний потяг до усього більш-менш уславленого спонукав надати навіть цьому будинку-копії статусу архітектурної пам'ятки у 1980 році.

Слайд 12

Христос лікує сліпого,Дрезден   Триптіх з Модени   Благовіщення   Хрещення Христа   Благовіщення   Три Сінайських гори  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство