X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вокальна музика. Жанри хорової музики

Завантажити презентацію

Вокальна музика. Жанри хорової музики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вокальна музика. Жанри хорової музики. Жанрова палітра музичного мистецтва Підготувала учитель художньої культури зош І – ІІІ ст. с.Мерва Грицина О.М.

Слайд 2

«Музика не може відтворювати зримий образ світу, але вона має переваги перед іншими видами мистецтва, бо найбільше впливає на почуття, і музиці доступно передавати їхній безпосередній живий рух». Д.Шостакович

Слайд 3

Поняття, що об’єднує твори мистецтва за ознакою подібності. Багатозначне поняття, що характеризує класифікацію музичної творчості за родами і видами, з огляду на їх походження, умови виконання, сприймання та інші ознаки (зміст, структура, засоби виразності, склад виконавців тощо). Музичний жанр Жанр

Слайд 4

Види музичного мистецтва вокальна інструментальна театральна КАМЕРНА: ПІСНЯ, ГІМН, РОМАНС, СЕРЕНАДА, БАЛАДА ? ВОКАЛЬНО-ХОРОВА: КАНТАТА, ОРАТОРІЯ, ХОРОВИЙ КОНЦЕРТ ? ?

Слайд 5

Камерна вокальна музика Пісня Серенада Гімн Романс Балада Словесно-музичний твір , призначений для співу. (грец. похвальна пісня) – урочистий музичний твір на слова символічно-програмного змісту. Невеликий ліричний одноголосний вокальний твір з інструментальним супроводом. Музична композиція, що виконується в чиюсь честь. У самому старому значенні серенада - пісня, виконана для коханої, зазвичай у вечірній та нічний час і часто під її вікном. Сюжетна пісня казково-фантастичного, легендарно-історичного чи героїчного змісту.

Слайд 6

Вокально – хорова музика Хоровий концерт (лат. concerto – змагаюсь)- форма поліфонічної вокальної або вокально-інструментальної музики, яка спирається на зіставленні (ніби змаганні) двох або більше партій. Кантата – великий урочистий музичний твір, який виконують солісти і хор у супроводі оркестру. Ораторія – великий музичний твір для хору, солістів і симфонічного оркестру, написаний на драматичний сюжет і призначений для концертного виконання.

Слайд 7

Микола Віталійович Лисенко (1842 – 1912) Кантати: «Б'ють пороги» (1878), «Радуйся, ниво неполитая» (1883), «На вічну пам'ять Котляревському» (1895)

Слайд 8

«Пасіони за Матвієм» Йоганн Себастьян Бах (1685 - 1750) Пасіон (лат. passio - страсті) - храмове дійство написане на тексти Євангелія.

Слайд 9

Й.С.Бах. «Пасіони за Матвієм» «Таємна вечеря»

Слайд 10

Й.С.Бах. «Пасіони за Матвієм» Арія альта «Erbarme Dich» («Зглянься»)

Слайд 11

Який момент уроку вас вразив? Чим? Хвилина самопізнання.. Перевіримо домашнє творче завдання!

Слайд 12

Урок закінчено. Дякую за співпрацю!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика