X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сім нот

Завантажити презентацію

Сім нот

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сім нот Урок 24 в 2 класі музичне мистецтво Лобова О. Презентація Савченко Т.Т.

Слайд 2

Рубінштейн А. “Мелодія.”

Слайд 3

Створіть імпровізацію на поданий текст і придумайте до нього мелодію, щоб народилася пісенька. Найяскравіші варіанти ми згодом виконуватимемо. Подивились в ноти ми — Не знайшли на диво: Де ж ти, мелодіє, Ніжна і красива? Двічі За тобою скучили Хлопці і дівчата. Повернися ти до нас — От це буде свято! Двічі

Слайд 4

За далекими морями, за високими горами росло чарівне деревце. П’ять його тоненьких гілочок нахилилися дещо вбік. Деревце слухало щебетання пташок, дзюрчан- ня струмочка, пісні дощика та дзвін крапель. «Яка красива музика звучить навколо! — подумало деревце.— але як зробити, щоб люди почули й зрозуміли цю музику?.. Може, кожен звук матиме на гілочці своє мі сце? але звуки ми тільки чуємо, побачити їх не можна. Що ж придумати? Знаю! Щойно звук сяде на гілочку, я перетворю його на кружечок — ноту!» Усього звуків було 7 — ціла сім’я. І всі вони дуже різнилися між собою.

Слайд 5

Розлетілися звуки-ноти по гілочках. Першою від самого сонечка прилетіла Соль — сонячна та приязна нота, яка розташувалася на другій гілочці. Її мила подружка нота Мі — на першій. Фантастична нота Фа поселилася між ними. Згодом прилетіла наступна нота Сі та сіла на третій гілочці, посадивши нижче себе лялечку-сестричку ноту Ля. Вони весело розмовляли музичною мовою. Незабаром прилетіли ще дві подружки. Вони не дуже любили, коли спекотно, і хотіли розташуватися нижче, ближче до струмочка. Одна з них, нота Ре, ретельно вмостилася під першою гілочкою, а скромній і добрій ноті До місця на гілочці забракло.

Слайд 6

Тривалий час літав у повітрі добрий звук, який ніяк не міг перетворитися на ноту:адже на нижніх гілочках усі місця були вже зайняті. Раптом деревце згадало: «Нещодавно в нашій музичній державі з’явився король. Нехай він і розв’язує всі музичні справи». Подумав Музичний король, куди поселити добру ноту, і вирішив: попрошу деревце, щоб воно подарувало їй маленьку гілочку, на якій вона змогла б розміститися неподалік від своїх подруг. Так і вийшло. а люди поглянули, де розташовані ноти, запам’ятали й краще зрозуміли музику. Можливо, ви запитаєте, як звуть Музичного короля. Йому дали незвичайне ім’я — скрипковий Ключ. Ключ — тому, що він відкриває нам таємницю розташування нот. а Скрипковий — тому, що ці ноти, коли знову перетворюються на звуки, дуже гарно звучать на скрипці, а король обожнює звучання скрипки, тому й має таке ім’я.

Слайд 7

Згодом Скрипковий Ключ побудував для нот будиночок, де ми зараз гостюємо. але так само, як і на дереві, нотки пам’ятають свої місця: Мі — Соль — Сі — сидять на лінієчках-поверхах, а Ре — Фа — Ля — дивляться на нас у віконечка. До — розта- шувалась у комірчині під першим поверхом. Ось так вони й живуть. Розгляньмо нотний стан із нотами й проспіваймо ноти з показом рукою напряму руху: вгору і вниз.

Слайд 8

Звуки вишикувались в ряд — утворився звукоряд. Послідовний рух звуків у висхідному та низхідному порядку називають звукорядом, або гамою.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Для запису висоти звуків використовують нотний стан, або нотоносець (тобто той, що несе на собі ноти). Він має 5 ліній, що рахують знизу вгору.

Слайд 12

Фізкультхвилинка

Слайд 13

До, ре, мі…

Слайд 14

Релаксація. Щоб подякувати ноткам за гостинність, покажемо, як ми запам’ятали їх імена. Знайдіть у цих словах імена нот: дорога, мімоза, парасолька, міф, маляр, посольство, ремісник, сіно, доручення, клякса, міліція,домовик, факт, карета, фаворит, дощик, реклама, міміка, крейда, камін, кефаль, кляп, таксі. - Яку назву має будиночок, у якому мешкають ноти? - Що таке гама?

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Музика