X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Непрограмна музика

Завантажити презентацію

Непрограмна музика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Що таке непрограмна музика? УРОК 20 до підручника 5 клас «Музичне мистецтво» Кондратова Л.Г. Вчитель Савченко Т.Т. 2014р.

Слайд 2

- Яку музику називають програмною? - Що може слугувати програмою для інструментального твору? - Які твори ми слухали на уроці? - Російський композитор і вчений хімік – це…? - Скульптурну групу « Юрій Змієборець» створив український скульптор…? - Російський художник Васнецов написав картину…?

Слайд 3

Непрограмна музика – це інструментальні твори, які не мають художніх назв або літературних сюжетів(сонати, симфонії,прелюдії, фантазії, концерти , адажіо , ноктюрн тощо)

Слайд 4

Ґ. Гендель. Алегро із сюїти №І фа-мажор «Музика на воді». Т. Альбіноні. Адажіо соль-мінор для органа та струнних інструментів. Аналіз музичного твору. — Які характерні риси обох творів? Чи схожі вони між собою? — Чи схожа музика Генделя на сучасний фонтан або водну феєрію? Який настрій викликала у вас ця музика? — Про що, на вашу думку, розповідає музика Томазо Альбіноні? Який їй дамо заголовок? - — Звучання яких музичних інструментів вам вдалося розпізнати в адажіо Т. Альбіноні? — Опишіть засоби музичної виразності обох творів.

Слайд 5

Ґеорґ Фрідріх Гендель — композитор німецького походження, який жив у Великобританії у XVIII столітті. За своє життя написав близько 50 опер, 23 ораторії, безліч церковних хоралів, органних концертів, ряд творів розважального характеру. Генделю приписують створення популярної музики, оскільки він керував оркестром просто неба, і ці виступи міг слухати кожен. Прикладами «популярної» барокової музики можуть слугувати «Музика на воді» (1717) та «Королівський феєрверк» (1749), написані на замовлення короля Георга II для виконання на урочистостях. «Мне было бы досадно, милорд, если бы я доставлял людям только удовольствие. Моя цель — делать их лучше…»

Слайд 6

Томазо Джованні Альбіноні — італійський композитор, автор близько 50 опер, 28 з яких були поставлені у Венеції між 1723 і 1740 рр.,проте нині відомий переважно завдяки інструментальній музиці, особливо концертам для гобоя. Його інструментальна музика свого часу привернула увагу Йоганна Себастьяна Баха, який написав принаймні дві фуги на теми Альбіноні й постійно використовував його басові партії для вправлянь своїх учнів у гармонії.

Слайд 7

Микало юс Константи нас Чюрлёнис (до 1955 г. использовалась русская форма имени Николай Константинович Чурлянис; лит. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis; польск. Mikołaj Konstanty Czurlanis; 10 (22) сентября 1875, Ораны, нынеЛитва — 28 марта (10 апреля) 1911, Пустельник Миньски, ныне Польша) — литовский художник и композитор; родоначальник профессиональной литовской музыки, далеко раздвинувший своим творчеством границы национальной и мировой культуры.

Слайд 8

Слайд 9

Соната весны. Анданте

Слайд 10

Соната лета.Скерцо

Слайд 11

Соната весны. Финале

Слайд 12

Ми-козаки.

Слайд 13

• Яка музика називається непрограмною? • Твори яких композиторів ми слухали? Що пам’ятаєте про них? • Дайте характеристику засобам виразності цих творів. • Назвіть відмінності між програмними і непрограмними музичними творами.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика