X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Знакова культура

Завантажити презентацію

Знакова культура

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Знакова культура При дослідженні символіки трипільської культури необхідне залучення багатьох наук: археології, етнографії, дослідження історії релігії та порівняльної міфології. Найчастіше зустрічаються зображення сонця, дощу, “всевидящого ока долі”, спіральні орнаментальні композиції та зображення хреста.

Слайд 2

Велика Богиня Образ Великої Богині - Прародительки відображений у численних глиняних статуетках. Певні деталі у формі, орнаменті, матеріалі з якого виготовлялися статуетки, а також етнографічні дані свідчать про існування культу плодючості та шанування Богині – Матері.

Слайд 3

Спіральний орнамент Спіраль – найпоширеніша орнаментальна композиція на трипільському посуді. Спіраль також є символом мушлі, вона пов'язана із сферами води (місяць-мушля) та плодючістю (роги). У трипільському розписі представлене поєднання символів змії та місяця.

Слайд 4

Кухонна кераміка Кераміка цього сорту використовувалася трипільцями для побутових потреб, насамперед для приготування їжі та її зберігання. Для цього посуду характерні такі ознаки як – термостійкість та вологостійкість. Поверхня кухонної кераміки шерстка та бідно орнаментована, обпалення нерівномірне, помітні сліди пальцевого сгладження.

Слайд 5

Столова кераміка Столовий посуд відрізняється різноманітністю форм та пишним оздобленням. Для столового посуду характерний заглиблений і розписний орнамент, а на частині посуду наявний рельєфний орнамент.

Слайд 6

Культова кераміка До культового посуду відносять моноклі, біноклі та триноклі. Цей посуд не має дна, а отже позбавлений побутового сенсу, можливо він використовувався у ритуалах з уливанням води.

Слайд 7

Жіночі сидячі статуетки Сидячі статуетки існували на всіх етапах трипільської культури. Характерною ознакою сидячих фігурок є стеатопігія . Інколи сидячі фігурки зображаються на невеликому троні.

Слайд 8

Жіночі стоячі статуетки Ці зображення видозмінюються від жіночої фігури із широкими стегнами на ранньому етапі до стрункіших зображень із тонкою талією на пізніх етапах трипільської культури. Ці зображення яскраво орнаментовані. Інколи статуетки містять намисто та пояс.

Слайд 9

Глиняна модель будинку Внутрішній стан трипільського житла можливо реконструювати завдяки знахідкам глиняних моделей будинку. Ліворуч від входу на лаві розміщався посуд, праворуч – піч. Під круглим вікном розташовувався хрестоподібний вівтар.

Слайд 10

Архітектурне мистецтво Трипільські поселення-гіганти сягають розмірів від 150 до 450 га і датуються ці поселення IV тис. до н. е. Трипільські будинки поділяються на землянки та наземні глинобитні житла. Археологи схилялися до думки про існування у трипільців двоповерхових споруд. Матеріалом для будівництва слугувало дерево і глина, розташовувалися ці житла по колу і по прямій.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура