X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українці танцюють

Завантажити презентацію

Українці танцюють

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українці танцюють

Слайд 2

Історія виникнення народних танців дуже давня. Розпочалася вона з магічних обрядів, рухів та заклинань, які наші предки виконували перед полюванням, збиранням врожаю, битвою з ворогом тощо. Український народний танець формувався і вдосконалювався про тягом віків та був тісно пов’язаний із життям народу, його побутом, працею, певним художнім смаком. Народ трепетно зберігав і розвивав кращі зразки танцювального мистецтва, передаючи від покоління до покоління форму танців, їхній характер та манеру виконання.

Слайд 3

Народні танці України

Слайд 4

Гопак — традиційний український народний танець запорозького походження, який виконують соло або групами в швидкому темпі з використанням стрибків. Гопак Виник у побуті Війська Запорозь кого. Спочатку виконувався чоловіками. Сучасний гопак танцюють чоловіки й жінки. Виконання танцю допускає імпровізацію (стрибки, присідання, обертання). Гопаки бувають сольні, парні, групові.

Слайд 5

Козачок — український масовий танець швидкого темпу, який виконують парами, рядами, соло. Цей танець має багато спільного з гопаком, але за характером більш легкий та веселий.

Слайд 6

Метелиця — масовий танець жвавого характеру і темпу, який виконують у парі, з переплетінням рук і швидким кружлянням, що нагадує снігову заметіль (метелицю). Танець супроводжується співом із жартівливими текстами.

Слайд 7

Аркан — старовинний український чоловічий танець, який ви конують зімкнутим колом або півколом з топірцями в руках. Він є головним елементом обряду посвячення молодого гуцула в леґіні (парубки), після чого той отримував право носити топірець та підперізуватися широким паском.

Слайд 8

Аналіз музичних творів Ритм яких танців вам найбільше сподобався? Що в цій музиці було особливим? Які народні інструменти виконували ці танцювальні композиції? Який характер танців? Розкажіть про це. Які засоби музичної виразності вам вдалося розпізнати у про слуханих творах? Охарактеризуйте мелодію, лад, гармонію, ритм, темп, регістр, динаміку кожного танцю. Який настрій тобі «навіяла» музика? Розкажіть про нього.

Слайд 9

Виконання пісні «Пісенька джури»

Слайд 10

Підсумок уроку Які українські народні танці ви знаєте? Розкажіть про їхні особливості виконання та музичний супровід. Який настрій у вас викликали мелодії народних танців? Розкажіть про свої враження.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура