"Кінематографія"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кінематографія Кіно залишалося найбільш масовим видом мистецтва. Щорічно близько 800 млн глядачів відвідувало понад 30 тис. кінотеатрів.
Кінематографія Жителів села обслуговували перусувні кіноустановки. Якість значної кількості фільмів була низькою і не справляла сильного враження на глядачів. Наприклад, у 1980 р. на студії “Укптелефільм” була знята документальна п`ятисерійна кінострічка “Відродження” – автобіографічна розповідь про життя Генерального секретаря ЦК КПРС Л.Брежнєва. Автори цього фільму були нагороджені державною премією УРСР імені Т.Шевченка.
Кінематографія Головними кіностудіями України були Київська кіностудія ім. О.Довженка та Одеська кіностудія, де працювали відомі режиреси й актори: Л. Биков, А. Буковський, В. Івченко, Ю.Іллєнко, Т.Левчук, М. Мащенко, О.Муратов та інші. Більшість фільмів виходила російською мовою. У 1996 році у Києві було засновано нову студію “Укртелефільм” Партійне і державне керівництво пильно стежило за змістом та сюжетною лінією фільмів.
Кінематографія Однак і за цих умов майстри кінематографу створювали справжні шедеври. Одним з них, без сумніву, був фільм С. Параджанова “Тіні забутих предків”, поставлений зо повістю М. Коцюбинського. Однак його показ, як і іншого фільму цього режисера “Київські фрески”, на довгий час був заборонений. За дисидентську діяльність С. Параджанова на півтора десятиріччя позбавили можливості займатися кіномистецтвом.
Кінематографія Також було позбавленно прокату і фільм Ю. Іллєнка “Криниця для спраглих” за сценарієм І. Драча. Досягнення українського кіно 60-х років став фільм режисера В. Денисенка “Сон”. Роль молодого Т. Шевченка зіграв видатний актор І. Миколайчук, який був також режисером і виконавцем головних ролей у фільмах “Білий птах з чорною ознакою” і “Вавилон” – ХХ. Перший з них отриав головний приз Московського міжнародного кінофестивалю 1971 р.
Схожі презентації
Категорії