X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хіпі

Завантажити презентацію

Хіпі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хіпі Підготувала учениця 11-А класу Проценко Ірина

Слайд 2

Принципи Хіпі: Хіпі - це ненасильство. Хіпі - це вільні люди. Хіппі заперечують суспільство, не визнають влади держави і грошей. Для них не існує законів і традиційних моральних норм. Вони не розуміють, що таке межа і чому її потрібно охороняти. Хіппі знають, для чого йде війна і не беруть участь в ній. Хіппі проти будь-якого вбивства. Вони анархісти.Вони вегани. Вони індивідуалісти. Воліють жити творчими комунами. Вони вважають, що не можна спотворювати природу - звідси довге волосся, природність, натуризм. Вони поважають права слабких. Вони не поділяють дітей (і людей) на "мій" і "чужий", "сильний" і "слабкий" та інше. Вони орієнтовані любити і не керуються в цьому традицією. Вони доброзичливі, їх любов до світу безмежна. Любов - релігія хіпі.

Слайд 3

Субкультура хіпі з'явилася в 60-х роках в Америці як наслідок сильного економічного підйому. Діти з забезпеченого класу отримали можливість замість повсякденного рутинної діяльності займатися чим завгодно. Вони подорожували, співали, малювали, танцювали, писали картини, одночасно перевертаючи уявлення про життя . Як виглядали хіппі? Було кілька стандартних клонів - схожі на Джона Леннона, Дженіс Джоплін, на Джимі Хендрікс, Анджелу Девіс, на індійських садху (святих).

Слайд 4

Хто вони такі і звідки вони взялися? Перше використання слова хіпі зафіксовано в передачі одного з нью-йоркських телеканалів 22 квітня 1964, де цим словом була названа група молодих людей у майках, джинсах і з довгим волоссям, які протестують проти в'єтнамської війни. У той час було популярним сленгове вираз to be hip, що означало «бути в курсі», «просікати». В даному випадку телевізійники використовували слово hippie принизливо, натякаючи на претензії навмисно погано одягнених демонстрантів, які прийшли з передмість Нью-Йорка. Початком руху хіппі можна вважати 1965 рік.

Слайд 5

Основним принципом субкультури було ненасильство. Хіпі носили довге волосся, слухали рок-н-рол, вживали наркотики, жили в комунах (найвідоміша нині комуна знаходиться в Данії - Вільне місто Хрістіанія), подорожували автостопом, захоплювалися медитацією і східною містикою, індуїзмом і даосизмом, багато з них були вегетаріанцями. Оскільки хіпі часто вплітали квіти у волосся, роздавали квіти перехожим і вставляли їх в збройові дула поліцейсь- ких і солдатів, і використовували гасло «Flower Power»,їх стали називати «діти квітів».

Слайд 6

Одним із символів руху хіпі також вважається старий мікроавтобус «Фольксваген», який хіппі традиційно розфарбовували в стилі «Flower Power». На таких мікроавтобусах групи хіпі любили їздити по невеликих консервативним американським містечках і шокувати їх мешканців різними витівками.

Слайд 7

Всі хіпі носять довге розпущене волосся,зазвичай розчісуючи їх на проділ. Лоб і потилицю охоплює тонка пов'язка (хайратник). Зазвичай присутній недорогий одяг (відмова від матеріальних цінностей) яскравих кольорів (спроба повернути в світ дитячість, яскравість і безпосередність сприйняття світу), джинси-кльош (символ волі),або джинсова куртка, іноді балахон, на шиї - «ксивник» (невелика шкіряна сумочка), прикрашена бісером або вишивкою. На руках - «феньки», тобто саморобні браслети або намисто, найчастіше з бісеру, дерева або шкіри.

Слайд 8

Одяг нерідко пошарпаний або їй спеціально надається такий вигляд: штучно робляться дірки, ставляться яскраві латки на джинсах і куртках, робляться написи англійською мовою. Багато чоловіків відпускають бороду. Причини, за якими вони носять довге волосся, такі: 1) це більш природно, ближче до природи; 2) ІІсус Христос носив довге волосся і бороду, хіпі йому наслідують; 3) довге волосся дозволяють краще вловлювати випромінювання космічного розуму, будучи свого роду антенами.

Слайд 9

Події в суспільстві під впливом руху хіпі: сексуальна революція; терпимість до нетрадиційних сексуальних орієнтацій; одностатеві шлюби; посилення ролі жінки; терпимість до расових відмінностей; вплив на моду; популяризація здорової їжі, вегетаріанства; антивоєнний рух (пацифізм), рух за альтернативну службу в армії; рух за права тварин та інші екологічні рухи; вільні подорожі (автостоп).

Слайд 10

У холодну пору року хіпі живуть в місті, ходять на "тусовки", а влітку подорожують автостопом, розбивають наметові містечка. Ідеологія - людина має бути вільною, перш за все, внутрішньо. Проповідують пацифізм: закликають не відповідати на насильство насильством, виступають проти служби в армії. Вірять у вищу реальність.Вийти до неї можна через зміну свідомості за допомогою мистецтва. Звідси інтерес до релігії, творчої діяльності.

Слайд 11

Прагнення до природності виражається в бажанні не змінювати того, що відбувається само собою (наприклад, не стригти волосся), не виробляти активних, цілеспрямованих дій, діяти, бути невибагливим у побуті, вміти переносити знегоди і позбавлення. Хіпі - романтики, люблять все яскраве, оригінальне, творче. Хочуть бути незалежними від суспільних умовностей, вільними особистостями. Для розкріпачення своєї свідомості і відчуття свободи в середовищі хіпі поширене куріння гашишу. Захоплюються філософією Сходу. З музичних течій воліють м'який рок, етнічну музику різних народів.

Слайд 12

Пік популярності руху припав на 1967 рік (так зване «літо любові»).Музичною проекцією руху стала психоделічна музика. У 1967 році в Нью-Йорку відбулася прем'єра психоделічного мюзиклу «Волосся», учасники якого з'являлися на сцені оголеними: з рухом хіпі пов'язана популяризація нудизму. Але у 1970-х роках рух хіпі плавно почало втрачати популярність. Хіппі збагатили світову культуру в світі.

Слайд 13

Гасла хіпі 60-х :    «Make love, not war» («Займайтеся коханням, а не війною» «Off The Pig!» («Вимкни свиню!") (Гра слів - «свинею» називався кулемет M60, важливий атрибут і символ В'єтнамської війни) «Give Peace A Chance" ("Дайте світу шанс») (назва пісні Джона Леннона) «Hell No, We Won't Go!» («Ні чорта ми не підемо!") «All You Need Is Love!» («Все, що тобі потрібно - це любов!") (Назва пісні The Beatles)

Слайд 14

Дякую за увагу!

Слайд 15

Список використаної літератури: http://dreaming.xxbb.ru/viewtopic.php?id=96 http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-1904/ http://dic.academic.ru/dic.nsf/es/61719/%D1%85%D0%B8%D0%BF%D0%BF%D0%B8 http://www.guitarr.ru/forum/39-153-1 http://emo.xaaa.ru/hippi-subkultura-stil-odezhda-hippi/ http://dic.academic.ru/dic.nsf/es/61719/%D1%85%D0%B8%D0%BF%D0%BF%D0%B8 http://my-goa.ru/hippygoa.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура