X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"ЕКспресіонізм"

Завантажити презентацію

"ЕКспресіонізм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Експресіонізм Напрямки модернізму Виник на межі ХІХ – ХХ ст. З французької – вираження. «Мистецтво – не краса, а експресія – сила духовного виразу свого Я».

Слайд 2

Представники: Художники: Едвард Мунк, Вінсент Ван Гог, Поль Сезанн, Поль Гоген, Анрі Матіс. Театр : Г.Кайзер, Е Толлер, Е.Баргах, ранній Брехт. Композитори: Ріхард Штраус. Письменники: Стефан Ґеорге, Франц Кафка, В.Стефаник, Т.Осьмачка, М.Куліш, О.Довженко, Л.Курбас.

Слайд 3

Експресіонізм у творах живопису • У своїх головних проявах експресіоністичний живопис ліричний та драматичний. • Предметом зображення в ньому стають людські почуття в момент найвищої напруги, особливо ті, що пов’язані з болем та стражданням. • Це живопис печалі, нещастя та страху, що пригнічують людство, і важливе значення надається грі, в якій увагу глядача зосереджено на тому, що зображують дійові особи. • Чисті пейзажі також можуть бути означені як «експресіоністичні», якщо вони, із урахуванням манери та способу їх виконання, виражають людські почуття та емоції.

Слайд 4

Едвард Мунк. Звертався до “вічних” тем самотності, згасання, смерті. Крик. 1893 р. Розпливчатість обрисів і ліній; особлива експресія; гра з кольорами, неповторний колорит посилюють в картинах художника трагічне звучання.

Слайд 5

Перуанська мумія

Слайд 6

Мумія в музеї Флоренції (Італія)

Слайд 7

Картини Е.Мунка Мадонна. 1895 р. Вампір. 1897 р.

Слайд 8

Егон Шиле – яскравий представник експресіонізму в живописі.

Слайд 9

Картини Егона Шиле Смерть і дівчина. 1915 р. Агонія. 1912 р.

Слайд 10

Картини Олексія Цвєлова Привид Марсу. Частина 2 Мати

Слайд 11

Картини Сильвестра Сталоне

Слайд 12

Слайд 13

Експресіонізм у літературі Для експресіонізму важливим було те, що мистецтво відображало свідомість людини і внутрішні переживання та емоції. Метою експресіонізму було показати всі аспекти життя без ідеалізації, однаково погані й гарні, підлі і шляхетні, злі і добрі, сумні і радісні, бо всі вони є виявом людської духовності.. Тим-то не краса, а експресія, - сила духовного виразу стала характеристичною властивістю естетики експресіонізму. Експресіонізм хотів показати людину та весь земний світ такими, якими вони є в дійсності, неприкрашеними і розбитими на різні протиріччя, висвітлити глибинну сутність буття, заховану за її поверхнею, піднести у видимість невидиме. Його творчою метою було наблизитись до істотного.

Слайд 14

Ознаки стилю: 1. Нервова емоційність та ірраціональність. 2. Символ. 3. Гіпербола, гротеск (крикливі художні засоби). 4. Фрагментарність та плакатність письма, позбавленого прикрас. 5. Тяжіння до абстракцій. 6. Різноманітні ефекти. 7. Естетизація потворного. 8. Нагромадження всіляких жахів. 9. Поєднання протилежних явищ.

Слайд 15

Призентація з художньої культури на тему : “Художні напрями ХХ ст..Експресіонізм” учениці 9-А класу Таращанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Власюк Валерії

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура