X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Державні свята України

Завантажити презентацію

Державні свята України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Державні свята України Підготувала вчитель початкових класів І категорії ЗОШ №9 м. Умані Кокоруза Тетяна Борисівна

Слайд 2

УКРАЇНСЬКІ ДЕРЖАВНІ СВЯТА   Офіційні святкові (неробочі) дні 1 січня Новий рік 7 січня Різдво Христове 8 березня Міжнародний жіночий день дати по роках Великдень 1 і 2 травня День міжнародної солідарності трудящих 9 травня День Перемоги дати по роках Трійця 28 червня День Конституції України 24 серпня День Незалежності України  

Слайд 3

Новий рік Одне з головних та найулюбленіших свят не лише українців, а й багатьох інших народів. 1 січня. Офіційне і народне свято початку нового року, перший день року.

Слайд 4

 У давніх слов'ян, як у багатьох землеробських народів Європи, рік розпочинався навесні. Після прийняття християнства початком церковного громадського року стало 1 вересня.

Слайд 5

 В країнах європейської культури Новий рік святкується 1 січня. На території України святкування Нового року було введене російським царем Петром I в 1699 році.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Згідно з Євангелієм Ісус Христос народився в часи правління імператора Августа в юдейському місті Віфлеємі у сім'ї теслі Йосипа Обручника з Назарету в його нареченої Марії (Богородиці й Пріснодіви), які прибули до Віфлеєму для участі в перепису населення. Через відсутність місця в готелі родина була змушена переночувати в печері, що використовувалася як хлів для укриття худоби від непогоди. Під час народження Христа над печерою зійшла Віфлеємська зірка, яка вказала про цю подію трьом волхвам (мудрецям). Першими прийшли поклонитися Христу пастухи, яким про цю подію сповістив янгол, потім волхви. Волхви піднесли Христу дарунки — золото, ладан .

Слайд 10

Різдво Христове — велике християнське свято, день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.

Слайд 11

Святкування Різдва в Україні. Різдвяні колядницькі ватаги споряджали переважно парубки. Вони заздалегідь вибирали ватага, себто керівника, «міхоношу», «козу», «пастуха з пугою», тощо. «Козу» зодягали у вивернутий вовною назовні кожух, прилаштовували солом'яні роги, хвіст і дзвіночок на шию; в інших регіонах були свої відмінності, зокрема ватага супроводжували «циган», «лікар», «смерть з косою», тощо. Проте обов'язковим атрибутом мала бути рухома зірка, яку постійно носив ватаг.

Слайд 12

8 березня – Міжнародний жіночий день Його було встановлено в 1910 році на другій міжнародній конференції соціалістів за пропозицією Клари Цеткін, як день міжнародної солідарності трудящих жінок в боротьбі за рівноправність з чоловіками. У 1913 році міжнародний жіночий день 8-го березня вперше відзначили в Росії. Сталось це в Петербурзі під гаслом боротьби за економічну й політичну рівноправність жінок з чоловіками.

Слайд 13

Міжнародний жіночий день має давні традиції. Виявляється, його відзначали ще в Стародавньому Римі як матрони, так і їхні рабині. Перші отримували подарунки від чоловіків, другі - вихідний. І ті, й інші вирушали до храму Вести - хранительки домашнього вогнища.

Слайд 14

У слов’ян вкоренилась інша традиція - святкувати День матері

Слайд 15

Матінко моя єдина! Ти для мене цілий світ! І хоч я мала дитина, Хоч мені лиш кілька літ, Та тебе, матусю мила, Я кохаю над життя І бажаю: будь щаслива, Наче квітка весняна! І. Савицька

Слайд 16

МАМИН ДЕНЬ В мене клопоту багато — Я готуюся до свята. Хочу встати на світанні, Щоб зробить дарунок мамі. Промінь зазирнув в віконце: «Зачекай, будь ласка, сонце! Треба ж ще букет зібрати, Квіточок в садку нарвати. Хай спочине люба ненька». Я зібралася хутенько Та босоніж вийшла з хати, Чебрецю зібрала й м'яти. Я побігла край доріжки (Росять роси босі ніжки). Маків вирвала барвистих, Наче сонце, променистих. Ось уже і сонце встало. Я матусю привітала. Каже мама: «От так квіти, Це, мабуть, найкращі в світі!» Т. Корольова

Слайд 17

Слайд 18

ВЕЛИКДЕНЬ

Слайд 19

Вели кдень — день, у який християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день по його смерті. Свято називають також Пасха або Паска. Є найважливішим християнським святом, котре виказує радість з приводу перемоги Божого Сина над смертю та вічним забуттям. У Воскресінні християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування

Слайд 20

В Україні святкувати Пасху почали наприкінці першого тисячоліття, з приходом християнства. Ісус Христос, за біблійним сюжетом, воскрес рано-вранці і Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом — ангел небесний відвалив камінь від дверей гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з пахощами, щоб покрити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь і порожню труну. Тоді схвильованим жінкам з'явився ангел та сповістив про Воскресіння Господнє.

Слайд 21

Відстоявши у церкві всеношну службу і освятивши заздалегідь зібрані продукти, люди сідали за святковий стіл. Великодню передував найсуворіший піст (пам'ять про страждання Христа), тому пасхальній трапезі надавалося особливого значення. Чим багатшим буде стіл, тим ряснішим - урожай. Важливе місце на столі займали, як правило, паски і писанки. У різних регіонах України існували звичаї, пов'язані з фарбованими яйцями. Після відвідування церкви, перед розговінням всі вмивалися з миски, в якій були крашанки і дрібні монети. Це забезпечувало здоров'я красу.

Слайд 22

Трійця На “Зелені свята” (так в народі називається християнське свято Трійці) хатину і двір прикрашали зеленими гілками верби, липи, клену. Підлогу застеляли гілочками м'яти, любистку, чебрецю. До цього свята належить цікавий обряд “завивання берези” або “водіння куща”. Дівчинку або молоду дівчину прикрашали квітами, зеленню і водили по селу. Цим обрядом і спеціальними піснями хотіли вимолити у природи багатий урожай.

Слайд 23

Цей день — русалчин Великдень. Господині роблять жовті крашанки та роздають їх дітлахам. Ніхто не повинен працювати, оскільки русалки можуть розгніватися, що їх не вшановують, і наробити шкоди господарству, наприклад, зіпсувати посіви. Щоб задобрити русалок, дівчата замішують тісто на свяченій воді, печуть хліб і відносять його на поле — пригощають мавок і русалок. За народними віруваннями, якщо сплести вінок для русалки й залишити його в лісі, то русалка на знак подяки пошле дівчині багатого нареченого.

Слайд 24

Зелені свята нерозривно пов'язані з піснями. По-перше, це маївки. Маївки — твори календарної обрядовості, назва яких, можливо, походить від «маяти» (прикрашати зеленню) або «мавки» (духи лісу та поля). Ними супроводжувались усі обряди Зеленої (Клечальної) неділі та пов'язані з нею ігрища молоді. Найпоширенішим тут є мотив замаювання хат, подвір'їв.

Слайд 25

1 травня - День міжнародної солідарності трудящих

Слайд 26

День міжнародної солідарності трудящих відзначають уже понад 100 років. Першого травня 1886 року в Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго та інших містах США робітники оголосили страйк проти 10-15-годинного робочого дня й поставили вимогу до власників фабрик зробити робочий день 8-годинним. Зупинилися всі підприємства, люди цілими сім’ями вийшли на вулиці.

Слайд 27

В Україні нині 1 травня люди відмічають як День праці і миру.

Слайд 28

Слайд 29

День Перемоги — свято перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 років

Слайд 30

Пізно ввечері 8 травня 1945 року у передмісті Берліна акт про повну і беззастережну капітуляцію Німеччини підписав генерал-фельдмаршал Кейтель

Слайд 31

Не забудь привітати ветеранів

Слайд 32

Слайд 33

Конституція України — Основний Закон нашої держави

Слайд 34

установлення, устрій. Конституція є таким законом, що встановлює форму держави, систему державних органів, визначає порядок їх формування та діяльності, основні права та обов’язки громадян. Конституцію України було прийнято Верховною Радою України на її п’ятій сесії 28 червня 1996 р. Цей день тоді ж було проголошено державним святом українського народу, оскільки Конституція є Основним Законом держави, який визначає та закріплює ланки всього суспільного життя, статус людини й громадянина, основи організації та принципи діяльності державного апарату України. Конституція України —

Слайд 35

День Конституції України — єдине державне свято, що встановлено власне Конституцією: Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом - Днем Конституції України.

Слайд 36

Конституція , з тобою Ми йдемо в нове життя! Будь великим Правом і Законом, Щоб примножувать щасливе майбуття.

Слайд 37

Слайд 38

День Незалежності України

Слайд 39

24 серпня 1991 року був прийнятий Акт проголошення незалежності України

Слайд 40

23 серпня країна відмічає День Державного прапора України

Слайд 41

Україно, соборна державо, Сонценосна колиска моя, Ще не вмерла й не вмре твоя слава, Завойована в чесних боях! Живи та міцній, Українська державо! Вмирали у битвах мільйони борців, Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво Й над Києвом стольним віки майорів! Україна — край мій рідний, Від Кавказу до Карпат, І веселий, і свобідний, І великий, і багатий. Де є в світі кращі ріки, Як Дністер, Дніпро-Славутич? Хто покине їх навіки, Тому в серці вічна смута.

Слайд 42

Що таке Україна? За віконцем калина, Тиха казка бабусі, Ніжна пісня матусі, Дужі руки у тата, Під тополями хата, Під вербою криниця, В чистім полі пшениця, Серед лугу лелека І діброва далека.

Слайд 43

Україні 20 років

Слайд 44

Список використаних джерел pozdravlenye.com gratters.com uk.wikipedia.org

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура